DECATHLON W PIASECZNIE

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Postautor: don camillo » pt paź 22, 2010 3:42 pm

To wynika z tego, że całe szczęście nikt nam nie każe atakować każdego klienta, który tylko pojawi się na dziale. Poza tym normalna atmosfera w pracy także wpływa na jakość rozmowy z klientem.
I rzeczywiście większość sprzedawców ma pojęcie o tym, co sprzedaje, ale zdarza się, że sprzedawca nie jest tak dobrze ogarnięty, ponieważ przeszedł z innego działu i musi się wszystkiego uczyć.
Tak też jest w moim przypadku :oops:
don camillo
 
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 15, 2010 5:33 pm

Postautor: stentonik » pt paź 22, 2010 10:38 pm

don camillo pisze:Poza tym normalna atmosfera w pracy także wpływa na jakość rozmowy z klientem.


Może niech sie wypowiedzą na forum szeregowi pracownicy a nie podstawiony pijarowiec? Może opowiesz jak jest chociażby w sektorze sprzątaczek, jak tam ta "normalna" atmosfera wygląda? Wiesz może ile osób zatrudnionych w tym roku do sprzątania zrezygnowało po kilku dniach pracy i dlaczego?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: don camillo » sob paź 23, 2010 6:24 pm

Buhahahaha :D
Jestem szeregowym pracownikiem i jeżeli chcesz możemy się na PW umówić, wpadniesz do Decathlonu i pogadamy, Panie Pewny Swego :)

Nie wiem jak wygląda atmosfera u osób z serwisu sprzątającego. To prawda, że rotacja jest duża, tak samo jak wśród ochroniarzy. Może po prostu płacą im bardzo mało? Nie mam pojęcia. Może Ty wiesz? Chętnie dowiem się czegoś nowego.

Tak więc: jeśli będziesz na tyle łaskawy to po pierwsze nie oceniaj tak szybko innych, a w tym przypadku mnie i nie nazywaj "podstawionym pijarowcem", a po drugie nie zadawaj mi pytań, na które z oczywistych powodów nie mogę odpowiedzieć.
don camillo
 
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 15, 2010 5:33 pm

Postautor: stentonik » sob paź 23, 2010 7:07 pm

No proszę jaki sumienny i troskliwy o firmę szeregowy pracownik Decathlona założył sobie konto. A jaki dociekliwy, ciekawski. Pompuj dalej (pewnie koła do rowerów hehehe)

http://forum.powiat-piaseczynski.info/s ... on+camillo

edit

don camillo pisze: Wiele rzeczy mogłoby wyglądać inaczej, ale też podejrzewam, że będzie się to z czasem zmieniało. W końcu najpierw trzeba trochę wybadać na co jest zapotrzebowanie itd. i za rok pewnie sporo się zmieni.


don camillo pisze:
Co do marż to nie są one aż takie wysokie, ale konkretów nie mogę podawać :P


Wypunktowałbym Cię do białej kości, ale baw się dalej dobrze. Nie chce mi się.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: don camillo » sob paź 23, 2010 8:05 pm

Normalnie W11 :D naprawdę, podziwam twoją błyskotliwość i niesamowitą umiejętność prześwietlania ludzi.

Ale popatrz! To jednak możliwe: pracuję w Decathlonie jako zwykły sprzedawca, w pracy wszystko jest ok poza płacą, ale że się na nią dobrowolnie godzę to nie bedę narzekać i jestem zwyczajnie w świecie ciekaw jaką opinię o Decathlonie mają mieszkańcy Piaseczna (myślałem, że będzie negatywna, co jeśli jesteś taki bystry na pewno zauważyłeś w jednym z moich postów).

Na to forum zaglądałem już wcześniej, ale teraz znalazłem pretekst, żeby założyć konto.

Nie wiem, co chciałeś pokazać cytując moją wypowiedź o marżach. Chyba tylko swoją niewiedzę. Otóż wyobraź sobie, że każdy sprzedawca (przynajmniej w Decathlonie) zna marże produktów, ale jednocześnie nie może ich nikomu ujawniać, co jest zapisane w umowie.

Szkoda, że już Ci się nie chce dalej mnie wypunktowywać, bo lubię takich mądrali jak Ty. Zawsze mi poprawiają humor :good:
don camillo
 
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 15, 2010 5:33 pm

Postautor: sonik » sob paź 23, 2010 10:22 pm

; |
Cześć Maciek jestem.

Fajny mam podpis?
Awatar użytkownika
sonik
 
Posty: 124
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 8:50 am
Lokalizacja: stare P-no

Postautor: Tulipano_0602 » ndz paź 24, 2010 8:57 am

Ceny są dosyć wysokie. Jak ta sklep na obrzeżach lub poza miastem (tj. Warszawą), gdzie teoretycznie powinny być ulokowane outlety (sklepy ze sprzętem sportowym w W-wie są, w każdej większej galerii handlowej), jak na marki własne, zupełnie nieznane poza Decathlonem (czyli coś w stylu marek własnych hipermarketów, np. marka Tesco czy Carefur), nie są atrakcyjne. Jak już ktoś zauważył - ta sama lampka w Auchan była dużo tańsza. A znanych marek niewiele, np. wybranych modeli butów do biegania więcej znajdę w Fashion House (są tam Pumy, Nike, New Balance, Asics, Salomon...), a jak przychodzi sezon na wyprzedaże to i ceny znośne. Wyprzedaży sezonowych w Decathlonie nie zauważyłem...

Co do marek - dla trochę wciągniętych w dany sport czy turystykę, różne czasopisma branżowe czy specjalistyczne strony internetowe publikują różne testy, porównania sprzętu. Ale dotyczy to z reguły popularnych marek, nie tych Decathlonowych. I trudno mieć odniesienie...

Myślałem że "największy sklep w Europie środkowej" czy "największy sklep w Polsce" będzie miał taką ofertę do wyboru (i takie ceny) że nikt ich nie przebije a klienci z W-wy będą walić Puławską na zakupy. Bo czy Piaseczno wykarmi taki wielki sklep sportowy? A co ma skłonić mieszkańca Warszawy by tłuc się zatłoczoną Puławską do Piaseczna na zakupy do Decathlona? Wybór? Dla danej dyscypliny pewnie znajdzie więcej w swojej okolicy. Ceny? Chyba nie...

Miejsca jest tam tyle, że można by rzeczywiście urządzać jakieś wyścigi.
Alejki szerokie jak w dużo, dużo bardziej zatłoczonym Auchan.
Może trochę zwęzić, ale dać jeszcze więcej półek i jeszcze większy wybór?
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Tulipano_0602 » ndz paź 24, 2010 9:01 am

i jeszcze uwaga... w Polsce ludzie masowo nie uprawiają sportu. To nie USA, to nie Niemcy gdzie w parkach więcej ludzi biega niż spaceruje. Naprawdę mały % Polaków systematycznie uprawia sport.
Jeśli Decathlon chce tu zarabiać na sportowych artykułach, to może niech spróbuje jakoś sport propagować, choćby w najbliższej okolicy? Niech przyciągnie ludzi których głównym sportem jest oglądanie meczy przed telewizorem, albo młodzież która gra w FIFA na komputerze czy konsoli. Niech jakoś ich wyciągnie z domui zachęci, przekona że sport jest fajny, to może zbuduje większą bazę swoich klientów. Same wielkie bilboardy tego nie zrobią.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: don camillo » ndz paź 24, 2010 3:04 pm

Bo w tym Decathlonie jest tak, że tanio to może kupić sprzęt ktoś kto dopiero zaczyna bawić się w jakiś sport i jego wymagania są naprawdę minimalne. Wtedy można kupić jakiś produkt marki Decathlonu za niską cenę.
Robi się gorzej jak ktoś jest średnio-zaawansowany. Wtedy albo ceny przestają być konkurencyjne i są mniej więcej takie jak wszędzie, albo są nawet za wysokie.

Natomiast jak ktoś uprawia sport wyczynowo to niewiele dla siebie znajdzie w Decathlonie...

Co do miejsca to jest jego duuużo... Chociaż teraz na parterze niektóre alejki są bardzo wąskie, bo sprzęt zimowy wszedł, ale i tak większość alejek jest bardzo szeroka.
I rzeczywiście jest ten problem o którym piszesz Tulipano. Sami mieszkańcy Piaseczna to moze być za mało, żeby sklep dużo zarabiał. Trzeba by ściagnąć ludzi z Ursynowa, Kabat, ale podróż Puławską wieczorem w stronę Piaseczna raczej nie zachęca do tego...
don camillo
 
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 15, 2010 5:33 pm

Postautor: Jacenty » ndz paź 24, 2010 3:31 pm

Ale patrząc na to jak jest zlokalizowany sklep na Reducie to uważam,że ten w Piasecznie ma większy potencjał.

Co do lampek,cen i tym podobnych.
Nigdy nie będzie tak,że w Decathlon będzie outletem sportowym,w którym kupimy coś po taniości.
Podobnie jak pozostałe sklepy wielkopowierzchniowe rządzi się prawem "bułki i masełka".Jak pójdę kupić rower to od razu będę chciał do niego dokupić oświetlenie (choć większość rowerów już ma seryjnie zamontowane),zapasową dętkę,pompkę,jakieś ubranie na rower i nie będę zwracał uwagi na to,że ta sama lampka kosztuje w sklepie obok parę groszy mniej.
Szkoda mi na to zachodu.

W Decathlonie podoba mi się jedna rzecz:w odróżnieniu od Go Sportu mogę sobie wejść ze swoim rowerem,dobrać rzeczy jakie potrzebuję i nikt mi tego nie zabroni.
Nie to co Go Sporcie.

A tak poza tematem:
Na jakim dziale pracujesz Don camillo?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: don camillo » ndz paź 24, 2010 4:10 pm

Najgorzej to chyba zlokalizowany jest sklep na Okęciu. Reduta ma przynajmniej Blue City obok. W każdym razie największe utargi w Polsce robi Targówek 8)

Pracuję na dziale Forma Sprzęt. Wcześniej byłem na dziale Góry Sprzęt i mam nadzieję, że jak tylko przyjdzie sezon to tam wrócę...
don camillo
 
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 15, 2010 5:33 pm

Postautor: Tulipano_0602 » pn paź 25, 2010 7:50 am

A jest w Decatholnie sprzęt do wspinaczki skałkowej?
Może by tak postawili w środku ściankę wspinaczkową? Wiem że do tego trzeba by wyszkolonego pracownika by klienci sobie krzywdy nie zrobili, ale żadej ścianki chyba w Piasecznie nie ma. No i jakie to widowiskowe, znacznie bardziej od tego mizernego (i często nieczynnego) symulatora golfa.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: ola » pn paź 25, 2010 10:01 am

Ja osobiście w Decatholnie nie znalazałam nic dla siebie. Szukałam sprzętu do turystyki górskiej, i niestety nie mogłam znaleźć spodni, butów itp.
Szok, buty do turystyki górskiej to jakis badziew, spodnie tak samo, wszystko wygląda dla mnie jak w Tesco czy innym markecie. Nie dość że marnej jakości to moim zdaniem za drogie i wszystko w kolorach wyglądających na sprawne. Ale to tylko moje osobiste zdanie.
MInus moim zdaniem jest taki, że nawet jak sa rzeczy markowe to mam wrażenie, ze są one gorszej jakości niz z sieciowych sklepach adidasa czy nike'a, a ceny niekoniecznie niższe.

Kupiłam w innym sklepie sportowym tj. GO Sport i Inter Sport, za porównywalne pieniądze.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: don camillo » pn paź 25, 2010 6:37 pm

Tulipano_0602 pisze:A jest w Decatholnie sprzęt do wspinaczki skałkowej?
Może by tak postawili w środku ściankę wspinaczkową?


Sprzęt do wspinaczki jest. Na ile atrakcyjny to nie wiem.
ścianka wspinaczkowa byłaby fajna, ale to pewnie mało realne. Latem zrobili ściankę przed Decathlonem, może pamiętacie.

O butach to lepiej nic nie mówić... Moim zdaniem także większość jest po prostu brzydka.
Jedeny plus jest taki, że można kupić niektóre buty bardzo tanio (oczywiście takie wyglądają najgorzej) a później mieć je baaardzo długo, bo są dwa lata gwarancji, a Decathlon bardzo rzadko robi problemy przy reklamacjach.
don camillo
 
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 15, 2010 5:33 pm

Postautor: stentonik » pn paź 25, 2010 8:20 pm

Co do reklamacji to rzeczywiście nie robią problemu. Co więcej, kiedy po dwóch dniach oddałem buty w których zaczynał odklejać się spód, pan sprzedawca bez mrugnięcia poprosił mnie abym wybrał sobie z sali takie same nowe i po prostu mi wymieni. Na pytanie "to nie naprawiacie tylko wymiana?" odpowiedział "pewnie im się nie opłaca tego naprawiać, a i klient jest bardziej zadowolony".

Powiem szczerze, ze wolałem zwrot kasy (nie dało się niestety)niż wymieniać badziew na badziew. Szybko można sobie uświadomić, ze skoro bardziej im sie opłaca wyrzucić buty niż je naprawiać, to musi być to szajs robiony z wybitnie marnego surowca za naprawdę niewielkie pieniądze.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron