Film Biały Potok kręcą w Józefosławiu

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Film Biały Potok kręcą w Józefosławiu

Postautor: iza » pt kwie 26, 2019 6:55 am

Obrazek

25 kwietnia 2019 r. w Józefosławiu pod Warszawą ruszają zdjęcia do filmu fabularnego pt. „Biały Potok” w reżyserii Michała Grzybowskiego.

Producentem projektu jest SQUARE film studio. Film powstaje przy współudziale Telewizji Polskiej SA. i jest współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

”Biały Potok” to przejmująca komedia pomyłek o dwóch zaprzyjaźnionych małżeństwach. Michał i Ewa prowadzą stateczne życie podporządkowane pracy i drugiej ciąży. Mieszkający po sąsiedzku Kasia i Bartek borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Niespodziewanie dla wszystkich podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że łączy ją coś więcej z Michałem… Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Zależności uczuciowe i finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu. Na dodatek w małżeński spór angażują się windykatorzy, policja oraz wścibski sąsiad. Chaos narasta mnożąc zabawne sytuacje aż do finałowej tragedii, która okaże się szansą dla obydwu małżeństw – ratunkiem dla ich relacji.

Scenariusz autorstwa reżysera i Tomasza Walesiaka jest inspirowany prawdziwą historią.

”Biały Potok”to portret pokolenia 30 i 40-latków ukazany w krzywym zwierciadle komedii. Moi bohaterowie to przedstawiciele bogatej klasy średniej. Małżeństwa Ewy i Michała oraz Kasi i Bartka próbują spełnić swoje marzenia, realizują ambicje, borykają się z problemami. Osiągnęli wiele, zarówno na gruncie zawodowym, jak i rodzinnym. Mogliby wykorzystać swój potencjał do budowania lepszego jutra dla siebie i swoich dzieci. Niestety dają się ponieść własnym kompleksom, niespełnionym nadziejom i emocjom” – mówi reżyser.

W głównych rolach zobaczymy Marcina Dorocińskiego, Agnieszkę Dulębę-Kasza, Katarzynę Wajdę i Dobromira Dymeckiego. Za zdjęcia odpowiada Mateusz Wajda.

Przy pracy nad scenariuszem inspirowałem się filmem Mika Leigh pod tytułem „Dorośli”. Reżyser w perfekcyjny sposób balansuje na granicy dramatu i komedii. Świetnie buduje relacje między bohaterami piętrząc abstrakcyjne zdarzenia pełne wiarygodnej psychologii. Takie operowanie emocjami prowokuje w nas śmiech, który po chwili więźnie w gardłach. Podobnych napięć szukałem w relacjach swoich bohaterów – opowiada Grzybowski.

Zdjęcia potrwają do czerwca br, a zakończenie produkcji planowane jest do końca grudnia 2019 roku. https://www.facebook.com/marcindorocins ... ater&ifg=1
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron