Remont mostu w Chylicach

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Remont mostu w Chylicach

Postautor: Redakcja » sob lip 07, 2018 10:56 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Remont mostu w Chylicach

Postautor: Kacperek » pn lip 23, 2018 6:03 pm

Obrazek

Wahadłowy most. Rozpoczęła się przebudowa mostu nad Jeziorką w Chylicach. Kierowców czekają utrudnienia.

Wyłoniony w przetargu wykonawca rozpoczął prace w ubiegłym tygodniu. W związku z tym na fragmencie ulicy Chyliczkowskiej, biegnącym przez most nad Jeziorką, wprowadzono ruch wahadłowy. Kierowcy omijający tędy korki na przebudowywanym odcinku ulicy Okulickiego muszą się więc liczyć z utrudnieniami, zwłaszcza w porach większego natężenia ruchu.

Zadaniem wykonawcy jest częściowa rozbiórka istniejącej konstrukcji, a następnie wzmocnienie filarów i fundamentów mostu, obudowa skarpy, wzmocnienie i renowacja elementów konstrukcyjnych, a także położenie nowej, dwuwarstwowej nawierzchni drogi oraz montaż barier ochronnych.

– Most zostanie też poszerzony tak, by możliwe było umieszczenie na nim chodnika i ścieżki rowerowej o normatywnych szerokościach – informuje członek zarządu powiatu Ksawery Gut.

Przebudowa ma się zakończyć w październiku. Koszt inwestycji wynosi 3,7 mln złotych. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... dlowy-most
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Remont mostu w Chylicach

Postautor: Kacperek » śr lip 25, 2018 6:52 pm

Obrazek

„Jaki debil z urzędu przygotował tę inwestycję?” – pyta zbulwersowany kierowca. Trwają pracę na moście w ciągu ul. Starochylickiej w Chylicach-Pólku. Kierowcy narzekają na ich przebieg. – Tam jest bardzo niebezpiecznie! – przestrzegają. – Ruchem wahadłowym nikt nie kieruje, a prace prowadzone przy zakręcie.

Starochylicka to przedłużenie ul. Chyliczkowskiej – most nad Jeziorką, który znajduje się w jej ciągu wymagał remontu. Przeprawa ma być wzmocniona i poszerzona.

– Prace polegają na wzmocnieniu fundamentów, słupów, a także poszerzeniu płyty mostu, aby mógł się po nim odbywać ruch pieszy i rowerowy – tłumaczył nam Ksawery Gut z zarządu powiatu piaseczyńskiego. Obecnie nowo wybudowane, szerokie trasy pieszo-rowerowa kończą się przed mostem, zarówno od strony Piaseczna, jak i Konstancina.

Na czas robót starostwo nie mogło sobie pozwolić na zamknięcie przeprawy. Dlatego ruch na niej, do później jesieni będzie odbywał się wahadłowo. I właśnie na organizację ruchu narzekają kierowcy.

– Jechałam od Piaseczna w stronę Konstancina i zauważyłam, że mój pas jest zajęty – opowiada nasza Czytelniczka Anna. – Zatrzymałam się i poczekałam aż przejadą samochody z naprzeciwka. Gdy zrobiło się pusto zjechałam na przeciwległy pas ruchu by wyminąć roboty drogowe. Gdy byłam w połowie drogi zza zakrętu wyłoniły się auta i omal nie doszło do czołowego zderzenia. Dlaczego nikt nie kieruje ruchem? Czy nie można zrobić sygnalizacji świetlej na czas tego remontu? – pyta retorycznie kobieta.

Problem dostrzega też nasz Czytelnik Andrzej. Przysłał do nas gorzki list pod adresem urzędników nadzorujących przebieg inwestycji.

– Organizacja robót zagraża w istotny sposób zdrowiu i życiu uczestników ruchu drogowego – denerwuje się nasz Czytelnik. – Wobec zablokowania przez prace drogowe pasa ruchu od Piaseczno do Konstancina, trzeba wjechać na pas ruchu w kierunku przeciwnym, ale zaraz za strefą robót jest zakręt i w praktyce nie widać, czy z przeciwka ktoś nie nadjeżdża. Już kilka razy widziałem, jak kierowcy ruszający w stronę Konstancina byli blokowani przez pojazdy wyłaniające się zza zakrętu i – formalnie rzecz biorąc – mające pierwszeństwo przejazdu.

Czy Redakcja jest w stanie ustalić jaki to debil z urzędu tego, czy owego nie wpisał w warunki przetargowe na roboty drogowe konieczności umieszczenia tam sygnalizacji świetlnej, która wahadłowo kierowałaby ruchem drogowym? – pyta zbulwersowany mężczyzna. – Nieważne, czy to oszczędność finansowa, czy głupota, ale stworzono wysoki stopień ryzyka. https://piasecznonews.pl/jaki-debil-z-u ... -kierowca/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron