Targowisko śmietnisko w Piasecznie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Targowisko śmietnisko w Piasecznie

Postautor: Justi » sob lip 07, 2018 10:18 pm

Obrazek

W dni targowe, kiedy kupców już nie ma, targowisko jest obrazem nędzy i rozpaczy. Przypomina raczej wysypisko śmieci niż miejsce, na którym przed chwilą klienci zaopatrywali się w jedzenie.

– Pani przyjedzie o 13.00 w piątek. To jest wtedy totalny śmietnik. Oni zostawiają wszystko, nawet czyszczą sobie samochody, bo w sobotę w Konstancinie jest targ – powiedział nam jeden z mieszkańców Piaseczna.
Faktycznie zarówno we wtorek, jak i w piątek, kiedy nie ma już klientów, a kupcy odjeżdżają, targowisko przykrywają śmieci. Można tu znaleźć wszystko, wieszaki, resztki jedzenia, kartony, plastikowe torby. Po placu chodzą ludzie i wybierają wieszaki, pasą się ptaki. Pracownicy targu to sprzątają, następnego dnia jest już czysto, ale problem w tym, że nie oni powinni to robić.

– Sprzątanie targowiska leży w zakresie obowiązków pracowników targowiska, zatrudnionych w Wydziale Utrzymania Terenów Publicznych UMiG Piaseczno. Niemniej jednak za pozostawione na placu targowym śmieci odpowiadają kupcy – są to pozostałości po sprzedawanych towarach i stanowią ich własność – tłumaczy nam Wydział UTP.
Część zapytanych we wtorek kupców, twierdzi, że ponosi opłatę za handlowanie, więc zostawiają swoje śmieci, bo ktoś odpowiada za utrzymanie porządku na targu.

– Opłacie targowej podlega sprzedaż na targowisku, wniesienie tej opłaty nie upoważnia handlujących do pozostawiania nieporządku i śmieci na stanowiskach, na których handlują – tłumaczy Wydział UTP. – W dni targowe kupcy mają nieograniczony dostęp do kontenerów na śmieci – są one na bieżąco opróżniane. Handlujący na tym terenie powinni utrzymywać porządek i usuwać wytworzone odpady, kartony itp.

Problem jednak pozostaje. Urząd uważa, że zostanie on rozwiązany po przebudowie targowiska.

– Definitywne rozwiązanie problemu zostawianych śmieci będzie możliwe po przeprowadzeniu planowanego remontu Targowiska Miejskiego, co łączyć się będzie najprawdopodobniej z zawarciem umów dzierżawy na poszczególne stanowiska i w umowach tych będzie można doprecyzować prawa i obowiązki handlujących. Uchwalenie nowego regulaminu targowiska będzie połączone z terminem remontu, tak by udało się wejść na „nowe” targowisko wraz z nowym regulaminem – odpowiada Wydział UTP. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... smietnisko
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Targowisko miejskie w Piasecznie

Postautor: Justi » sob lip 07, 2018 10:20 pm

Obrazek

Miejskie targowisko czeka na modernizację. Kupcy obawiają się długiego zamknięcia targu na czas prowadzenia prac.

Zadzwoniła do nas zaniepokojona pani Natalia.

– Na targu mówi się, że go zamkną. To jest niedopuszczalne. Ile czasu będzie trwała budowa? Przecież tylu ludzi się z niego utrzymuje, nie mówiąc już o mieszkańcach, którzy robią tu zakupy! Tu zawsze jest tłum.

Zapytaliśmy w urzędzie, kiedy zostanie przeprowadzona modernizacja i czy faktycznie targowisko zostanie na ten czas zupełnie zamknięte. Odpowiedź na to pytanie okazała się nie taka prosta.

– Gmina Piaseczno w marcu, a później w maju ogłosiła przetarg na modernizację targowiska miejskiego w formule „zaprojektuj i wykonaj”. Obydwa przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt wysokiej kwoty oferty – dowiedzieliśmy się w wydziale inwestycji. – W związku z powyższym, kierownictwo podjęło decyzję o ogłoszeniu przetargu na prace projektowe modernizacji targowiska, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Przetarg na realizację prac na targowisku zostanie ogłoszony po uzyskaniu dokumentacji projektowej.

Niemniej kupcy ani ich klienci nie muszą się obawiać całkowitego zamknięcia targu.

– Zgodnie z założeniami, realizacja inwestycji będzie odbywała się w 2 etapach w celu umożliwienia handlu na targowisku w trakcie modernizacji – tłumaczą pracownicy urzędu. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... mkna-targu
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Remont miejskiego targowiska dopiero w przyszłym roku?

Postautor: justynka » wt lip 10, 2018 9:15 pm

Obrazek

Wśród osób handlujących na miejskim targowisku rozpowszechniła się plotka, że jesienią plac zostanie przeniesiony tymczasowo za przejazd kolejowy, gdzie trwa porządkowanie terenu. Przenosiny miały mieć związek z planowanym przez gminę remontem targowiska.

– Jeszcze tylko trzy miesiące i przenosimy się za tory – zagadnął w ubiegły piątek jeden z handlujących. – Najpierw wykończyli nam halę mięsną, potem wyburzyli część budynków, a niedługo już nic tu nie zostanie…
Tymczasem gmina na temat rzekomych przenosin za tory nic nie wie.
– To nie jest prawdziwa informacja, zresztą teren ten nie należy do nas – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – Prawdą jest natomiast, że planujemy remont targowiska.

Obrazek

Jakiś czas temu odbył się przetarg na wykonanie nowego placu handlowego w formule projektuj&buduj. Firma, która do niego przystąpiła zaproponowała za wykonanie zadania 18 mln zł.
– To było dla nas za dużo – mówi wiceburmistrz Putkiewicz. – Dlatego też zdecydowaliśmy, że wykonamy projekt we własnym zakresie. Sądzę, że potrwa to do końca tego roku. A w przyszłym roku pewnie ogłosimy przetarg na wykonanie inwestycji. Chcielibyśmy, aby była ona robiona etapami tak, aby targowisko miejskie przy ul. Jana Pawła II cały czas działało. https://piasecznonews.pl/remont-miejski ... zlym-roku/
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron