Strona 1 z 1

Program Rodzina 500+ w Piasecznie

Post: pt mar 11, 2016 9:26 pm
autor: Redakcja

Program Rodzina 500+ w Piasecznie

Post: wt lip 04, 2017 10:14 am
autor: Redakcja
Pierwsze złożone wnioski obowiązują do 30 września 2017. Aby dalej pobierać świadczenie rodzinne 500+ (rozpoczynając od 1 października) należy ponownie złożyć wniosek. Zgodnie z ustawą przyjmowanie wniosków na kolejny rok rozpocznie się 1 sierpnia 2017 r. Wniosek należy złożyć w miejscu zamieszkania. W Gminnie Piaseczno zadanie realizuje Wydział Świadczeń Społecznych ul. Szkolna 1.

Obrazek

Informacja o terminie składania wniosków 500+ na okres 2017/2018
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... -2017-2018

500+ na każde dziecko jak wygra PO

Post: wt kwie 10, 2018 1:47 pm
autor: Kacperek
Obrazek

Co zmieni się w programie 500+, jeśli PO wygra wybory? Magdalena Kochan, posłanka Platformy i wiceprzewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zapewnia, że rodzice mogą spać spokojnie. Program nie tylko zostanie utrzymany, ale liczba rodzin uprawnionych do korzystania ze świadczenia znacząco się zwiększy.

Magdalena Kochan zadeklarowała w programie "Money. To się liczy", że jeśli PO dojdzie do władzy, każde dziecko otrzyma świadczenie 500+. Posłanka przyznała, że choć pomysł PiS na program jest dobry, jego założenia są bardzo niesprawiedliwe.

– Uznaliśmy, że ten program jest nie najlepiej wykonywany, ale w swoim pomyśle nie jest zły – stwierdziła Kochan.

Posłanka wyjaśniła, że choć program pomógł rodzinom wielodzietnym, najbardziej poszkodowani są samotni rodzice i rodzice dzieci niepełnosprawnych. Dochodzi do sytuacji, w których rodzice pracujący boją się podwyżek, bo wtedy wypadają z programu i tracą świadczenie na pierwsze dziecko. Zdaniem Kochan, wracamy tym samym do "szarej strefy".

– Rodzice boją się podwyżek. Dlaczego? Bo wtedy wypadają ze świadczenia na pierwsze dziecko. Umawiają się z szefami, żeby dostawać trochę mniej albo żeby nie dostać premii czy nagród – wyjaśnia posłanka.

Kochan zapewnia, że w budżecie państwa znajdą się pieniądze, dzięki którym PO poszerzy program. Pozwoli na to rezygnacja z kosztów administracyjnych związanych z pracą urzędników przy weryfikowaniu wniosków. Jej zdaniem obietnice PO to znacznie więcej niż wielkie hasła PiSu, które "w realizacji kończą się fiaskiem".

Nie wiadomo jednak, jak miałby wyglądać program Platformy i czy nie zmieniłaby się forma wypłaty świadczenia. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 02809.html

Prog. Rodzina 500+ oraz Dobry Start 300zł dla ucznia

Post: sob cze 29, 2019 8:42 pm
autor: Redakcja