Otwarte spotkania KOD Piaseczno

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Otwarte spotkania KOD Piaseczno

Postautor: Martin » śr mar 02, 2016 10:33 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

KOD Piaseczno Komitet Obrony Demokracji

Postautor: Redakcja » czw mar 03, 2016 8:35 am

Lokalny Komitet Obrony Demokracji działający na terenie powiatu piaseczyńskiego (gminy Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Tarczyn, Lesznowola i Prażmów) - strona internetowa: www.kodpiaseczno.com
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Spotkanie KOD Piaseczno - Co z tym KOD-em?

Postautor: Filip » pn mar 07, 2016 8:03 pm

Obrazek

Ze spotkania piaseczyńskiego KOD-u wyniosłem wrażenie nieważkości. Wszyscy już jesteśmy nad ziemią, unosimy się z niepewnymi uśmiechami na ustach, bo to przyjemne uczucie, ale nikt jeszcze nie wie jak trzeba zadziałać, żeby zachować kontrolę i zapanować nad kierunkiem ewentualnego ruchu. Ludzie, szczególnie wypowiadający się w ramach wolnych wniosków, którzy wszakże zapewne wyrażali ogólniejszą refleksję, jak niczego na świecie, pragnęli dostać narzędzia lub nawet broń. Broń w dyskusjach rodzinnych, wśród sąsiadów i z własnymi dziećmi. Paradygmat dzisiejszego sporu w Polsce polega na tym, że dawniej było źle, a teraz nadeszła „dobra zmiana”, która – w uproszczeniu – nie wszystkim wydaje się równie dobra. W tym paradygmacie mieści fałszywe rozmieszczenie sił. Jedni prą do zmiany, więc są w natarciu, drugim zmiany nie leżą, więc stają „w obronie”. I nikt nie potrafi jasno odpowiedzieć w obronie czego konkretnie. Jeden z gości spotkania słusznie zauważył, że trudno walczyć na argumenty z kimś, kto wyczekuje prostych i natychmiastowych odpowiedzi, zwłaszcza w sytuacji, gdy diagnozę przyczyn obecnego stanu rzeczy z grubsza obie strony sporu mają podobną. 8 lat poprzedniego politycznego rozdania doprowadziło nas do tego momentu, co oznacza, że nie ma za bardzo jak tamtego okresu bronić. Zniuansowana argumentacja przegrywa z brutalną propagandą. Z ust wielu „szeregowych” uczestników tego zdarzenia, różnie wyrażane, ale za każdym razem, w każdej wypowiedzi, brzmiały wołania o pomoc. Dajcie nam argumenty! Dajcie nam konstrukcję myślową na tyle skuteczną, żebyśmy choćby w starciu z dorosłym synem czy córką, którym podoba się „odzyskiwanie” i „wstawanie z kolan”, nie wychodzili na przestraszonych i bełkotliwych obrońców „starego układu”. Jak przekierować uwagę entuzjastów „dobrej zmiany” z jej fasadowych skutków na prawdziwe cele? Jak uporządkować dyskusję, żeby nie prowadziła ona do, jak dotąd nieuchronnej, choć w gruncie rzeczy pozornej, konfrontacji wartości? Przecież, jeśli nie podoba mi się zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego, to nie znaczy, że bronię Platformy. Jeśli nie akceptuję pełnego niedomówień pseudojęzyka hipnozy stosowanego chóralnie przez ekipę rządzącą, to nie znaczy, że nie zgadzam się z krytyką działań (lub ich braku) rządów poprzedników, i to nie tylko tych niedawnych.

Sytuacja polskiego inteligenta jest – krótko mówiąc – do [cenzura]. Odniesienia do etyki, jakości debaty czy uczciwości jej języka są jak wołanie na puszczy. Nie trafiają, są nieskuteczne, a wręcz podgrzewają spór. Udało się wbić w społeczeństwo krasnoludzki topór (jak z Władcy Pierścieni). Olbrzymi kawał żelastwa przysłania nam samych sobie, a usunięcie go siłą może otworzyć prawdziwie niebezpieczną ranę. Nikt rozsądny więc siły nie chce użyć i na wszelki wypadek odżegnuje się od niej publicznie, co zapalone marszową retoryką głowy traktują wyłącznie jako oznakę słabości. Jak więc okazać tę siłę, która się wokół KOD-u gromadzi? Mam wrażenie, że wszyscy uczestnicy spotkania w Piasecznie podskórnie wiedzieli, że się nie da. Na pewno nie wprost i nie szybko. Nie dostali więc do ręki broni w postaci wyrazistych argumentów i retoryki skutecznej w nieuchronnym starciu. Dostali w zamian obietnicę „długiego marszu” i żmudnej pracy, oraz zachętę do obywatelskiej aktywności. I za to obecnym na sali liderom i prelegentom chwała!

Podobnie chwała za uczulanie obecnych na istotność i wagę samorządu. Dzięki samorządności możemy wpływać na rzeczywistość – i tu nie wystarczy chcieć. Tu trzeba długofalowo i merytorycznie działać, najlepiej skutecznie.

Co mnie raziło i co zresztą zawsze mnie porusza na kodowskich spotkaniach, to tworzenie wrażenia jakby KOD był pierwszym od lat, zesłanym niemal zrządzeniem Opatrzności, obywatelskim ruchem społecznym. Dotąd pustynia i pożoga. Nie było niczego, władza czuła się bezkarna, już dawno i na zawsze oderwała się od zwykłych ludzi. Dlatego teraz my, jako pierwsi od lat 90-tych, zaczniemy działać społecznie, rozbudzimy aktywność obywatelską i zaczniemy patrzeć władzy na ręce. Na wcześniejszych spotkaniach w Piasecznie padały hasła „najazdów na sesje Rad Gminy”, powoływania komórek do kontroli samorządu, radnych itp.

Zgodzę się, że masowość KOD-u jest nie do przecenienia, ale pragnąłbym, aby obudzeni (w istocie kopniakami – więc w emocjach) nowi społecznicy zwrócili uwagę na wcale niemałą grupę ludzi, którzy nad społeczeństwem obywatelskim od sporego czasu już pracują. Tyle, że dotąd pies z kulawą nogą, nawet inteligencką, ich nie wspierał i nie zauważał. Wykonywali więc benedyktyńskie zadania najlepiej jak mogli, starając się nie narzekać zbytnio na inercję i brak zaangażowania społeczeństwa. Wielu z nich w tym celu i w sumie nie widząc innej, skutecznej metody, weszło do władz samorządowych. Nie tylko w Piasecznie. Dzięki mediom społecznościowym wiem, jak wielu ludzi (nie tylko młodych) startowało w ostatnich wyborach do gmin w poczuciu właśnie obywatelskiej misji. Od tych, którzy mandat zdobyli słyszę nad czym w swoich okręgach i dzielnicach pracują i jak grubieje im skóra, bo w pracy radnego najłatwiej o połajanki. Codziennie obserwuję jak trudno zdobywa się poparcie dla działań, choćby najkorzystniejszych z możliwych, na rzecz mieszkańców gminy, a które potem upadają w starciu z wrzaskliwymi protestami niezadowolonych z tego czy innego rozwiązania mieszkańców jednej ulicy, połowy osiedla lub jednego domu. Pozytywnego wsparcia brakuje, a protesty są widoczne, bo są. Oby istnienie KOD-u nie ograniczyło się do samego istnienia, bo już sama kategoria „opozycji” wymaga, po pierwsze, definicji wobec czego, a po drugie słowo „opozycja” nie zakłada refleksji. Tworząc wrażenie pionierstwa i własnej wyjątkowości KOD często wpada więc w retorykę plemienną, której przecież najchętniej używają jego przeciwnicy, a w której nie ma miejsca na nic poza kategoriami „swój” i „obcy”. A skoro my, KOD, zrodziliśmy się wczoraj i jesteśmy „swoi”, to reszta najprawdopodobniej reprezentuje „obcych”. Tak nie jest.

Zamiast więc urządzać „najazdy” na sesje gminne i posiedzenia komisji, zamiast straszyć kontrolą społeczną przyjrzyjcie się, szanowni i potrzebni „obudzeni”, co już się w Waszym otoczeniu, zapewne nie od wczoraj, dzieje. Zacznijcie od zdobycia elementarnej wiedzy na temat ostatnich kilku lat w najbliższej okolicy, otwórzcie stare katalogi ze zdjęciami i porównajcie obrazy z własnego sąsiedztwa sprzed 10, 5 i 2 lat z tym, co widzicie obecnie. Potem przyjrzyjcie się podziałowi kompetencji w gminie i procedurom, które ograniczają działania do ram prawnych (nie zawsze można pieniądze z remontu kanalizacji przerzucać na budowę wiaty lub spowalniaczy i odwrotnie). Zobaczycie może wtedy, ile na poziomie samorządu się w tym czasie rzeczywiście wydarzyło, ile mogło się wydarzyć i że nie tak prosto tu dzielić na „swoich” i „obcych”, których trzeba „najeżdżać”. Zwrócił na to uwagę jeden z mówców, były radny wrzucając uszczypliwe pytanie, kto z obecnych zna swoich własnych radnych choćby z widzenia. Ten sam człowiek namawiał do „kontroli” i „wpływania” na swoich przedstawicieli w samorządach drogą własnie sąsiedzkiej aktywności, uczestnictwa i rozmawiania na własnym podwórku. Radny, którego znamy osobiście, wiemy kim jest i co robi, chętniej wysłucha każdej opinii w ramach rozmowy „przy płocie” niż publicznej krytyki „na dywaniku” zorganizowanym w ramach społecznego odruchu oburzenia. Nie tak łatwo też wtedy będzie Was uwieść obietnicami, bo – jak celnie zauważył inny z rozmówców na spotkaniu w Piasecznie – demokracja, to nie kwestia jedynie wolnych wyborów, ale tego, co się dzieje między nimi. Od lat powtarzam, że kampania wyborcza potrzebna jest jedynie tym, którzy zasypiają pomiędzy wyborami. Mnie żadne hasło, ani wyborczy incydent nie jest wstanie przekonać do zmiany zdania, które wyrabiałem sobie przez całą kadencję. Ja tych igrzysk nie potrzebuję. Bo nie śpię. Niech więc dopiero co zbudzeni nie mówią mi, że nikogo nie było przed nimi, bo to zbyt wygodne, żeby mogło mieć sens. Nie ma też sensu wyważanie otwartych drzwi. We władzach samorządowych znajduje się więcej sojuszników niż mówią wstępne i pochopne opinie. Tam są ludzie, którzy wiedzą jak i z czym się je „długie marsze”, bo załatwienie budowy jednej ulicy pochłania kilka lat, w którym to czasie samochody toną, a ludzie psioczą oczekując – a jakże – szybkich odpowiedzi. Rozejrzyjcie się więc, panie i panowie, bo warto rozpoznać teren zanim się go zryje granatami.

Poza tym uważam, że należy sprzątać po swoim psie.
Jacek Sut
http://portalsasiedzi.pl/?p=4956
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Re: Otwarte spotkanie KOD Piaseczno

Postautor: wdolinski » wt mar 08, 2016 9:00 am

Ze znajomymi nie znaleźliśmy się na spotkaniu by nie robić pozytywnych statystyk KODziarni, które by potem wykorzystywali je w chwaleniu się popularnością. Polecam artykuł Michała Bogdana, przedstawiciela młodzieży piaseczyńskiej!
https://www.facebook.com/wdolinski/post ... nref=story
W sobotę 5.03 jak wcześniej zapowiadałem, pojawiłem się na spotkaniu otwartym KOD Piaseczno wraz z Paweł Chorzempa. Niestety trochę się spóźniłem, ale mnie chyba wiele nie ominęło.
Już przy wejściu zwróciłem uwagę na absurdalnie liczną obstawę. Zaraz za pierwszymi drzwiami stało koło 5 osób z odblaskowymi kamizelkami z napisem "straż KOD" czy coś takiego. Wchodząc po schodach na półpiętrze kolejna osoba, a potem kolejna grupa na piętrze. Gdy wszedłem na salę ujrzałem, jeszcze więcej "umundurowanych". Na oko ze 20 osób. Muszę przyznać, że bardzo mnie to rozbawiło. Było jeszcze wiele czynników, które wskazywały na to, że koszty organizacji tego spotkania były wielokrotnie wyższe niż np. Otwarte spotkanie z Leszkiem Żebrowskim w Piasecznie - Żołnierze Wyklęci chociaż była podobna ilość gości. KOD, sala na 200 osób. Przód zapełniony, natomiast im dalej w tył tym rzadziej więc myślę, że można powiedzieć 150 słuchaczy. Na Żebrowskim też koło 150 osób.
Gdy już rozejrzałem się po sali, wśród koderów i koderek z ich śmiesznymi plakietkami znalazłem wzrokiem Pawła i dosiadłem się do niego. Prelegentami byli Mateusz Kijowski, Jarosław Kurski - dziennikarz GW, dwóch panów których nazwisk nie pamiętam, ale byli tam jako "samorządowcy" oraz młody człowiek który przedstawił się jako nauczyciel i działacz młodzieżówki KODu jaka podobno powstaje.
Wiadomo co było mówione więc nie będę opisywał wszystkiego. W największym skrócie, o zagrożeniu jakie niesie PiS dla demokracji. Prelegenci nie zapomnieli wspomnieć między innymi o tym, że Hitler też wygrał wybory.
Później nadszedł czas na pytania. Było dużo chętnych do zabrania głosu. W większości w wieku średnim lub wyższym, ale należy uczciwie powiedzieć, że nie tylko. Wypowiedziała się też jedna 19 letnia dziewczyna. Oczywiście wszyscy popierali KOD. Padały zdania, że episkopat, kazał głosować na PiS, że KOD jedną drogą dla kraju, ostatnią nadzieję itd. Najbardziej rozbawił mnie jednak pewien mężczyzna, który najpierw wspominał jak był na pierwszej pikiecie KODu gdzie(tu parafrazuję) Pan Kijowski obawiał się czy ktokolwiek przyjdzie, jest nas coraz więcej i na ostatnim marszu było 200 tysięcy. Tak. Naprawdę. Powiedział to. Słownie: Dwieście tysięcy Emotikon grin
Przez ten czas ja siedziałem z uniesioną ręką zgłaszając chęć zadania pytań. Szkoda, że tylko ja i Paweł ostatecznie przybyliśmy na spotkanie z drugiej strony mocy bo w liczniejszym gronie moglibyśmy tam więcej namieszać. Wiadomo, praca inne zajęcia itd. ale warto żebyśmy następnym razem pojawili się liczniej w miarę możliwości Emotikon wink Udało mi się dostać mikrofon dosłownie w ostatniej chwili dlatego zadałem tylko jedno pytanie spośród tych które miałem w głowie.
Zanim jednak zadałem pytanie odniosłem się krótko do tego co miało miejsce wcześniej, na facebookowej stronie wydarzenia gdzie mój wpis został usunięty. Powiedziałem, że moje poglądy w zebranym tu towarzystwie są niepopularne lecz przybyłem tu mimo, że niektóre osoby się tego nie spodziewały. Usłyszałem głosy poparcia z sali od słuchaczy, którzy powiedzieli, że to dobrze że takie osoby też przychodzą. Nie byli oni jednak zorientowani w sytuacji. Najprawdopodobniej nie wiedzieli, że była to moja odpowiedź na słowa na które nie mogłem odpowiedzieć wcześniej.
Mowa oczywiście o tym, co napisał jeden z organizatorów(chyba), którego nie miałem okazji(jeszcze) poznać osobiście a na facebooku występuje jako Sławek Miłow . Cytuję:
"Proponuję zapowiedzieć że posty hejterów bedą usuwane i je potem skutecznie kasować.
Bo tych 10 gości o 100 profilach zaśmieci każdą akcję. Oni nie przyjdą w realu bo nas jest za dużo i nie maja nic do powiedzenia,
Ale paskudzić w necie bedą."
Otóż przybyłem.
Po tym wstępie przeszedłem do sedna. Spytałem Pana Kurskiego z GW, czy nie uważa, że nazwa Komitet Obrony Demokracji nie jest myląca ponieważ podczas prelekcji podzielił on demokrację na dwa typy. Demokrację większościową, oraz demokrację liberalną, z czego PiS realizuje większościową, a KOD broni liberalnej. Ja znam ludzi, których nie ciągnie do tej liberalnej za to większościową bardzo popierają i szanują. Czy zatem "Komitet Obrony Demokracji Liberalnej", albo "Komitet Obrony Demoliberalizmu" nie byłyby lepszymi nazwami?
Odpowiedź mnie zbytnio nie zaskoczyła. Dowiedziałem się mniej więcej, że demokracja liberalna to ta Prawdziwa Demokracja, a demokracja większościowa to już blisko autorytaryzmu. Zatem obecna nazwa organizacji jest jak najbardziej w porządku bo demokracja większościowa jest zagrożeniem dla demokracji, bo prześladuje. To już opisałem w największym skrócie bo mi się dłuży ten post, który miał być krótką relacją.
Nie zdążyłem niestety kontrargumentować ponieważ oficjalna część spotkania się zakończyła.
Zaraz po zakończeniu podeszło do mnie całkiem sporo ludzi z sali, którzy mi gratulowali że przyszedłem i się cieszyli obecnością również osób z drugiej strony.(czy wszyscy szczerze nie oceniam Emotikon tongue ) Wespół z Pawłem rozmawialiśmy z nimi jeszcze przez kilkanaście minut. Ponieważ już i tak dużo osób powie tl;dr to nie będę opisywał tego w szczegółach. Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę opowiedzieć np przy piwie Emotikon wink
Na koniec dostałem w prezencie wpinkę "KOD łączy nie dzieli". Polemizowałbym z wypisaną tam treścią i myślałem, że będę miał ku temu okazję ponieważ jedna z pań z którą rozmawiałem zaprosiła mnie do dyskusji na facebookowej grupie o nazwie: KOD_MAZOWIECKIE_PIASECZNO. Wydawała się również zaskoczona, że dostałem bana na stronie wydarzenia. Poprosiłem więc o dołączenie do grupy. I zgadnijcie co. Tak. Dostałem bana. Teraz nawet nie mogę wyszukać tej grupy na fb. Jedyne co zrobiłem to poprosiłem o dołączenie do grupy. Brawo KOD. Nie mam prywatnie żadnej urazy do tych co do mnie podeszli i rozmawiali albo zapraszali do dyskusji na grupie. Może jeszcze kiedyś przejdziecie na drugą stronę? Emotikon wink Żal mam tylko do tych co zarządzają tym cyrkiem.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

EUROPEJSKI JARMARK DEMOKRACJI

Postautor: Redakcja » ndz kwie 17, 2016 7:22 pm

Obrazek

23 kwietnia 2016 roku w godzinach 13:00 - 17:00 odbędzie się Europejski Jarmark Demokracji
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... demokracji
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

EUROPEJSKI JARMARK DEMOKRACJI

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz kwie 24, 2016 5:41 pm

Redakcja pisze:23 kwietnia 2016 roku w godzinach 13:00 - 17:00 odbędzie się Europejski Jarmark Demokracji

Obrazek

Europa z KODem, KOD z Europą. Miało być duże wydarzenie, a wyszło jak zwykle. Mieszkańcy Piaseczna zamiast przyjść na Plac Piłsudskiego, woleli pojechać na grilla. Szkoda im było czasu i pięknej pogody, aby tracić go dla garstki ludzi w dziwnych okularach i żółtych kamizelkach do chodzenia po drogach w nocy.

Wiele osób obsługujących to spotkanie zostało zwiezione nawet z Radomia. W chwilę po uruchomieniu kamery mieliśmy Aniołów Stróżów chodzących za nami jak cienie, którzy nas pilnowali, aby za dużo nie pytać i nie zadawać trudnych pytań. Nawet gwiazda popołudnia, Kuba Sienkiewicz, nie spowodowała większego zainteresowania naszych mieszkańców. http://itvpiaseczno.pl/artykul/europa-z ... illa/48004
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

KOD Piaseczno petycja flaga Unii Europejskiej

Postautor: Redakcja » pn maja 02, 2016 6:57 pm

Obrazek

Szanowni Państwo

Pragnę poinformować, że w dniu 28 kwietnia o godz. 12:00 przedstawiciele KOD Piaseczno, złożyli na ręce Starosty Piaseczyńskiego Pana Wojciecha Ołdakowskiego obywatelską petycję podpisaną przez 316 mieszkańców powiatu. Petycja dotyczyła przywrócenia obecności flagi Unii Europejskiej na masztach przed Starostwem Powiatowym w Piasecznie.
Zgodnie z decyzją Starosty do formalnego odebrania petycji został upoważniony Sekretarz Starostwa Pan Kazimierz Makowski.

Obrazek

Podczas krótkiej rozmowy z przedstawicielami KOD-u, Starosta Piaseczyński zadeklarował, że flaga europejska zostanie powieszona na maszcie w 12-tą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej tj. w dniu 1 maja.

Na temat dalszych losów flagi europejskiej przed Starostwem nie usłyszeliśmy jednoznacznej odpowiedzi. Starosta natomiast wyraził zrozumienie i otwartość dla złożonej petycji.

Obrazek

Fotografie z wydarzenia: Małgorzata Szczycińska

z poważaniem
Krystyna Jarosławska
KOD Piaseczno
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Meeting Demokratyczny Zimne Doły

Postautor: Filip » czw maja 12, 2016 8:22 pm

Obrazek

Zapraszamy Państwa na wiosenne spotkanie demokratów piaseczyńskich - wszystkich osób powiązanych ideą wolności i równości społecznej, bez względu na przynależność partyjną.

Impreza wypełniona rywalizacją intelektualną - w ramach konkursów wiedzy ogólnej - oraz sprawnościową, mającą toczyć się między poszczególnymi ugrupowaniami, odbędzie się 14 maja 2016 r. o godz. 17.00, na terenie Zimnych Dołów k/Piaseczna, pod wiatą centralną. Organizatorzy przygotowali emocjonujące konkurencje, w których startować będą zespoły 3- (quiz) i 5-osobowe (sprawnościowe), reprezentujące poszczególne ugrupowania. Przewidzieli także występy artystyczne oraz niewielką ofertę gastronomiczną.

Podpisano: animatorzy meetingu - w imieniu wszystkich biorących w nim udział ugrupowań prodemokratycznych https://www.facebook.com/events/1002961939779601/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Brak flagi unijnej przed siedzibą starostwa

Postautor: Kacperek » sob maja 14, 2016 1:02 pm

Krystyna Jarosławska KOD Piaseczno pisze:Pragnę poinformować, że w dniu 28 kwietnia o godz. 12:00 przedstawiciele KOD Piaseczno, złożyli na ręce Starosty Piaseczyńskiego Pana Wojciecha Ołdakowskiego obywatelską petycję podpisaną przez 316 mieszkańców powiatu. Petycja dotyczyła przywrócenia obecności flagi Unii Europejskiej na masztach przed Starostwem Powiatowym w Piasecznie. Podczas krótkiej rozmowy z przedstawicielami KOD-u, Starosta Piaseczyński zadeklarował, że flaga europejska zostanie powieszona na maszcie w 12-tą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej tj. w dniu 1 maja.

Obrazek

Do Wojciecha Ołdakowskiego wpłynęła petycja w sprawie przywrócenia flagi unijnej przed siedzibą starostwa.

Podpisy pod dokumentem, w którym mieszkańcy wyrażają swoje niezadowolenie ze zmienionego składu flag wiszących przy ul. Chyliczkowskiej 14 w Piasecznie, zbierano między innymi podczas zorganizowanego w ostatni weekend kwietnia festynu europejskiego. Przedstawiciele piaseczyńskiego oddziału Komitetu Obrony Demokracji złożyli dokument liczący 316 podpisów na ręce starosty Wojciecha Ołdakowskiego 28 kwietnia.

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją starosty z okazji rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej 1 maja przed siedzibą starostwa pojawiła się również flaga unijna, by zaraz po święcie zniknąć.

Zapytaliśmy Wojciecha Ołdakowskiego, czy petycja wpłynie na zmianę jego decyzji dotyczącą zestawu flag powiewających przed urzędem.
– Pozostaję na swoim stanowisku – poinformował starosta. – A sporo podpisów pod petycją złożyły osoby, które nie są mieszkańcami powiatu – zauważył. I obiecał ponowne wywieszenie niebieskiej flagi z dwunastoma gwiazdami 9 maja, w Dzień Europy. Flaga faktycznie zawisła na maszcie przed starostwem w poniedziałek i została zdjęta we wtorek.

JOANNA FERLIAN http://www.przegladpiaseczynski.pl/spol ... -bez-zmian
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Jakie prawo, taka sprawiedliwość? Spotkanie z Jerzym Stępnie

Postautor: Redakcja » pt cze 10, 2016 2:33 pm

Obrazek

16 czerwca 2016 roku odbędzie się spotkanie z Jerzym Stępniem pn.: Jakie prawo, taka sprawiedliwość?
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... wiedliwosc
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Przejazd KOD-owską ciuchcią

Postautor: Redakcja » wt lip 05, 2016 11:22 am

Obrazek

17 lipca 2016 roku zapraszamy na przejazd KOD-owską ciuchcią z Piaseczna do Runowa pn.: Pociąg do Demokracji pełen książek dla dzieci
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... dla-dzieci
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

KOD Piaseczno petycja do Rady Powiatu Piaseczyńskiego

Postautor: Redakcja » czw lip 07, 2016 7:32 pm

Radosław Nowak - KOD Piaseczno pisze:W dniu 1 lipca, o godz. 12:00, została złożona petycja do Rady Powiatu Piaseczyńskiego, wzywająca do podjęcia uchwały rekomendującej respektowanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, pomimo braku ich opublikowania. Do petycji została dołączona lista 251 podpisów mieszkańców popierających inicjatywę, której pomysłodawcą był KOD Piaseczno.

pozdrawiam,
Radosław Nowak
KOD Piaseczno
http://www.kodpiaseczno.pl


Obrazek
http://www.kodpiaseczno.pl/obrazki/pdf/Radni.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Otwarte spotkania KOD Piaseczno

Postautor: Obserwator2 » czw lip 14, 2016 5:39 pm

Ciekawe ile dawnych funkcjonariuszy UB czy SB i ich rodzin wspiera teraz "Komitet Obrony Demokracji ", a którym teraz PIS zmniejszył emerytury i renty. Taki chichot historii. Ci co nie tak dawno walczyli z demokracją, teraz za nią walczą.Tylko pytanie za jaką? PRLowską?
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Relacja z przejazdu KOD-owską ciuchcią

Postautor: Filip » śr lip 20, 2016 9:20 am

Redakcja pisze:17 lipca 2016 roku zapraszamy na przejazd KOD-owską ciuchcią z Piaseczna do Runowa pn.: Pociąg do Demokracji pełen książek dla dzieci

Obrazek

Grupka dzieciaków aktywnie uczestniczy w ratowania drzewa zamieszkałego przez ptaki. Mają dużo pomysłów, w jaki sposób ptaki mogą uratować swoje drzewo przed piłami drwali.

Oto kilka z nich:

- Użyjemy białej broni.
- Ptaki będą przeszkadzać drwalom śpiewem.
- Dzięcioł zostanie dowódcą rozpraszania ludzi, będzie komunikować się z nimi za pomocą alfabetu Morse’a.
- W awaryjne sytuacji wezwiemy niedźwiedzia.
- Wezwiemy na pomoc flotę komarów i meszek.
- Dzięcioł powiadomi Partię Zielonych.

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Ile warsztatów tyle pomysłów na obronę drzewa i założenie ptasiego kraju. Dziś na mapie świata pojawiło się nowe państwo: „Republika zjednoczonej flory i fauny”.

Tak relacjonowała Agnieszka Leończuk z wawerskiego KODu warsztaty plenerowe zorganizowane przez naszą - piaseczyńską grupę Komitetu Obrony Demokracji.

17 lipca ruszył Pociąg do Demokracji pełen książek dla dzieci. Idea (bo tak, mieliśmy ideę), zakładała, że kluczem do rozumienia świata są książki. Dzięki nimi oswajamy strach, obcość, poznajemy mechanizmy działań ludzi, uczymy się rozróżniać dobro od zła. Oswajamy strachy.

Chcieliśmy dotrzeć zarówno do dzieci, jak również ich rodziców i opiekunów. A latem dzieci jeżdżą naszą kolejką. Zrobiliśmy więc coś, co nazwaliśmy sobie roboczo: napadem na pociąg ;). Oczywiście w zacnych zamiarach. Dzięki uprzejmości dyrekcji kolejki pozwolono nam zorganizować wydarzenie zarówno w samej ciuchci, jak na polanie w Runowie. Bardzo jesteśmy wdzięczni, zarówno dyrekcji, jak i pracownikom naszej ciuchci – cudownie nas wspierali.

Mamy szczęście. W naszym Kodzie działa m.in. Nika Jaworowska – znakomita plastyczka, scenografka teatralna, czy Dorota Reczek -Mrozińska, która pracowała w telewizji edukacyjnej za czasów jej świetności. Obie panie zwarły szyki i przygotowałyśmy scenariusz. Ja tylko pohukiwałam, podskakując na jednej nodze ;). Też miałam pewnego asa w rękawie – znam kilku wydawców. Nika Jaworowska też kilku. I tu okazało się, że ci cudowni ludzie są skłonni nas wspomóc. Legendarny szef Znaku Jerzy Ilg napisał do nas list gratulujący pomysłu, a w ślad za nim zadzwonił Michał Rusinek i podesłał książki z autografami. Nie, nie p. Wisławy, ale prawie - czyli swoimi.

Znak wysłał wypasioną pakę książek. Inne wydawnictwa stanęły na wysokości zadania: Prószyński Media, Media Rodzina, Widnokrąg, BIS, Jaguar i jeszcze kilka. W sumie miałyśmy prawie 200 książek do rozdania i część z nich z autografami. Myślę, że niejedno dziecko miało niespodziankę, gdy otworzyło swój egzemplarz.

ObrazekObrazek

Scenariusz imprezy zakładał, że dzieci muszą rozpoznać bohaterów książek, którzy wsiadali do pociągu i dopiero wtedy można było wygrać nagrodę. Na każdej stacyjce wsiadała nowa postać. Ania Sildatke wcieliła się w pannę Price i założę się, że nikt nie widział lepszej panny Price w żadnym filmie. Była urocza Pipi Pończoszanka, wykreowana przez Zosię, była Babcia na jabłoni – w tej roli Kasia Matuszewska, były bardzo przekonywujące Robale, czyli Jasiek i Bruno, z książki „Robale”. Przede wszystkim jednak znakomity, ale też jedyny wśród nas profesjonalista – Stanisław Biczysko w roli życia, czyli jako pirat „Rabarbar”, który poprowadził imprezę. Bardzo mu dziękujemy, bo poratował nas swoją obecnością w ostatniej chwili. Gdy pociąg wjechał na polanę w Runowie, dzieciaki ogarnął szał. Biegały jak szalone, by zdobyć kolejne gwiazdki. Pięć gwiazdek to książka. Troszkę pomagałyśmy, ale dzielnie sobie dawały radę.

A potem zaczęły się, tak zwane zajęcia, w podgrupach. Przygotowaliśmy mocne propozycje dla dorosłych – przede wszystkim wykład profesora Leszczyńskiego o wielkich, małych książkach, czyli o tym, jak w sposób nowoczesny dobierać lektury dla dzieciaków. Nie muszą to być nasze ulubione książki. Mali i Młodzi mają też innych idoli i ważne by nadążać z postępem i wynalazkami (jak głosiła kiedyś jedna z reklam).

Aleksandra Korczak opowiadała o demokracji w krainie Muminków i wywiązała się ciekawa dyskusja, na ile to, co było nowoczesne w czasach Tove Jansson, jest nowoczesne nadal. Joanna Piekarska z Biblioteki Narodowej opowiadała o bajkach, ich przesłaniach i bajkoterapii. Co można wyczytać z bajki? Bo bajki też mają swoje kody ;).

ObrazekObrazek

Beatriz Blanco poprowadziła warsztaty origami i uczyła dzieci jak zrobić najprostsze i najwymyślniejsze zakładki z papieru. Otoczona grupą fanek wyczarowywała istne cudeńka, przekazując swoje umiejętności dzieciakom.

Stoisko IBBY przyciągało wiele osób, które dzięki niemu dowiedziały się czym jest idea tego stowarzyszenia propagującego i pomagającego odnaleźć w mrowiu śmieciowej literatury dla dzieci pozycje wartościowe zarówno w warstwie literackiej jak i graficznej. To była wiedza, którą chciałyśmy przekazać mamom i babciom, tatusiom i dziadkom. Dzieci mniej czytają, ale mogą zawsze czytać lepiej i mądrzej. A książki promowane i nagradzane przez IBBy to pewniaki.

Były jeszcze warsztaty „W ptasiej krainie Konstytucji”, świetnie poprowadzone przez dziewczyny z Wawra, Agnieszkę Leończuk i Barbarę Piele.

Książki podpisywali Agnieszka Todorczuk – Perchuć, znana aktorka i wokalistka, autorka uroczych „Potworaków –usypiaków” oraz grafik Edward Lutczyn, twórca kultowego już pirata.

Znana aktorka teatralna i filmowa Bernadetta Machała – Krzemińska czytała chętnym wiersze i bajki.

A gdy skończyły się zabawy z płachtą, malowanie buziek i wszystkie zajęcia, usiedliśmy przy ognisku, zjedliśmy zupę gulaszową, której szybko niestety zabrakło, bo goście nam dopisali, zjedliśmy chleb upieczony specjalnie przez Cecylię, kiełbaskę i odetchnęliśmy chwilę. To był wielki wysiłek dla wszystkich.

Myślę, że KOD Piaseczno po raz kolejny wykonał kawał porządnej roboty. Każdy miał tu swój wkład pracy. Jedni montowali namioty, inni aprowizowali, mieliśmy też prawdziwą KODzillę (Grzegorz Żółcik), z którą dzieci się chętnie fotografowały. Powstały wspaniałe portrety dzieci i dorosłych, autorstwa Agnieszki Wilczek. Sebastian Sznauder nakręcił film, Maja Kryptonimska nauczyła dzieci grać w boule. Nie sposób wszystkich wymienić, niech mi będzie wybaczone.

Ale to też nasz wspólny sukces – do pracy włącza się coraz więcej osób i trudno nawet wszystkim podziękować.

Jesteście wielcy. I damy radę :)

ŹRÓDŁO: kodpiaseczno.pl
ZDJĘCIA: https://www.facebook.com/Agnieszka-Wilc ... 3919849124

Obrazek
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Pierwsza ofiara piaseczyńskiego KOD'u

Postautor: iTV Piaseczno News » wt sie 23, 2016 6:17 pm

Obrazek

Honorata Kalicińska jeszcze wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego, usunięta z Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu. Była wiceburmistrz Piaseczna, obecna radna i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego, Honorata Kalicińska nie ma dobrego roku. Z informacji, które udało nam się uzyskać i potwierdzić Honorata Kalicińska została usunięta z Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu. Nastąpiło to na polecenie Mariusza Kamińskiego po informacji, które otrzymał w sprawie pisma podpisanego przez wiceprzewodniczącą Kalicińska promującą Jarmark Demokracji organizowany przez lokalny KOD w Piasecznie (kopia pisma poniżej). Władze partii, w której jest radna Kalicińska nie wytrzymały tego i postanowiły usunąć radną ze struktur Klubu, a zapewne wkrótce z PiS. Stała się pierwszą ofiarą piaseczyńskiego KODU. Można się zastanawiać dlaczego tak późno. Jest teraz radną niezależną. Ciekawe czy przygarnie ją lokalna PO, z którą współpracuje od 2010 r. http://itvpiaseczno.pl/artykul/pierwsza ... kodu/57960

Obrazek
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron