.Nowoczesna Koło Powiat Piaseczyński

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

.Nowoczesna Koło Powiat Piaseczyński

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz lut 21, 2016 9:05 pm

Obrazek

Spotkanie .Nowoczesnej w Puławska 4. Na początku z lokalnymi mediami przy stole, a następnie zamknięte spotkanie z sympatykami partii. Nagranie ze spotkania: https://www.facebook.com/itvpiaseczno/v ... 953404856/
Ostatnio zmieniony ndz mar 20, 2016 9:49 pm przez iTV Piaseczno News, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Koło .Nowoczesnej w powiecie piaseczyńskim

Postautor: Filip » ndz lut 21, 2016 9:19 pm

Nowoczesna buduje struktury

Obrazek

W restauracji Puławska 4 odbyło się spotkanie z posłanką Nowoczesnej, Kamilą Gasiuk-Pihowicz, która zapowiedziała budowanie struktur partyjnych w powiecie piaseczyńskim oraz otwarte spotkania z mieszkańcami.

- Piaseczno jest bardzo ważna dla Nowoczesnej, nasz wynik wyborczy w tej gminie wprost oszałamiał – mówiła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.
- W Piasecznie uzyskaliśmy 16 proc. poparcie – uzupełniał Piotr Kandyba, piaseczyński lider Nowoczesnej.
- To jeden z najistotniejszych powiatów w podwarszawskim okręgu wyborczym – oceniła posłanka. - Istotne jest dla nas budowanie struktur z myślą o wyborach samorządowych, w których byśmy chcieli zawalczyć o jak najlepszy wynik. Formalne budowanie struktur w skali ogólnopolskiej właściwie już zakończyliśmy. Teraz nadszedł czas na praktyczne działania w poszczególnych regionach i powiatach.

Zapowiedziała też otwarte spotkania z mieszkańcami, podkreślając, że bezpośrednie kontakty z ludźmi są dla niej bardzo ważne, nie tylko w okresie przedwyborczym.
- Aktualnie jest duże zainteresowanie Nowoczesną – mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz. - My się trochę przed tym bronimy. Stawiamy na jakość, a nie na ilość. Żeby zostać członkiem Nowoczesnej trzeba przynieść rekomendację trzech innych członków naszej partii. Jest to pewien próg bezpieczeństwa, bo osoby polecające biorą odpowiedzialność za osoby, które polecają. Nie szukamy osób z klucza partyjnego, ale stawiamy na tych, którzy mają kompetencję i wiedzę.
Kamila Gasiuk-Pihowicz została posłanką z okręgu podwarszawskiego. Startując z pierwszego miejsca na liście Nowoczesna Ryszarda Petru otrzymała ponad 19 tys. głosów. Zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz w Komisji Zdrowia. Pełni także funkcję rzecznika prasowego Nowoczesnej. http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=16339

------------

Obrazek

Rozpoczęcie działalności koła Nowoczesnej w powiecie piaseczyńskim.

W piątek w Piasecznie w restauracji Puławska 4 gościliśmy posłankę Kamilę Gasiuk – Pihowicz, najpierw odbyła się konferencja prasowa z udziałem posłanki i członków zarządu regionu Mazowsze. Następnie miało miejsce spotkanie z sympatykami Nowoczesnej, które było podzielone na dwie części, pierwsza to były pytania do posłanki i jej niesamowicie szczere, otwarte z pozytywnymi emocjami odpowiedzi. Druga była związana z aktywnością Nowoczesnej i budową struktur Nowoczesnej w Polsce, w regionie, powiatach i gminach. Marcin Podsędek zaprezentował budowę struktur w Polsce i regionie, Maja Szwedzińska poinformowała o projektach ustaw wniesionych do Sejmu przez Nowoczesną, Piotr Wasilewski przedstawił zagadnienia grup eksperckich – jest ponad 1500 ekspertów! w 50 dziedzinach, przedstawiciel młodzieży Bartosz Kijek powiedział na temat aktywności młodych Nowoczesnych w Forum Młodych, a na końcu spotkania Piotr Kandyba zaprezentował propozycje wizji, cele i plany budowy struktur Nowoczesnej w powiecie piaseczyńskim.

Serdeczne podziękowania dziennikarzom za przybycie i miłe spotkanie, gospodarzom i właścicielom Restauracji Puławska 4 za gościnę, podziękowania dla przybyłych na spotkanie sympatyków za ich aktywność i pozytywne i konstruktywne rozmowy oraz prelegentom za ich prezentacje.

Tworzymy nową jakość i to było widoczne w poziomie naszej dyskusji i przygotowaniu spotkania.
To dopiero początek budowy struktur w powiecie Piaseczno. Plany są ambitne, chcemy mieć w każdej gminie aktywnie działające koła i wygrać wybory samorządowe w 2018.

Zapraszamy serdecznie do współpracy.
zdjęcia: Konrad Materna, Michał Synowiec i Mariusz Kujaszewski
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 1747501256
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Koło .Nowoczesnej w powiecie piaseczyńskim

Postautor: wdolinski » pn lut 22, 2016 6:09 pm

Filip pisze:Tworzymy nową jakość i to było widoczne w poziomie naszej dyskusji i przygotowaniu spotkania.
To dopiero początek budowy struktur w powiecie Piaseczno. Plany są ambitne, chcemy mieć w każdej gminie aktywnie działające koła i wygrać wybory samorządowe w 2018.

Struktur w pełnym tego słowa znaczeniu Kandyba nie zbuduje bo znając go doskonale wiem, by do tej roboty będzie szukał głupszych od siebie a z tym będzie miał problem. Nowa jakość to odcięcie się od starych znajomych, nie przebierająca w kulturę walka na portalach społecznościowych i uniemożliwienie im polemiki. N. się szybko odkryła przyznając, że celem jest zwycięstwo w wyborach 2018. Chodzi im tylko o władzę, reszta jest nie ważna dlatego żadna jak w sejmie nie padła dla mieszkańców oferta z wyjątkiem zaproszenia do niby "wspólnego działania".
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

.Nowoczesna zbiera podpisy w Piasecznie

Postautor: Filip » ndz mar 20, 2016 9:48 pm

Obrazek

Nowoczesna zbierała podpisy pod petycją w obronie Trybunału Konstytucyjnego.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Dlaczego ludzie podpisali petycję Nowoczesnej?

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Filip pisze:Nowoczesna zbierała podpisy pod petycją w obronie Trybunału Konstytucyjnego.

Krótkie wywiady z mieszkańcami Piaseczna, na temat "Dlaczego podpisali petycję?"
Film 1: https://www.facebook.com/itvpiaseczno/v ... 558440662/
Film 2: https://www.facebook.com/itvpiaseczno/v ... 818438536/
Film 3: https://www.facebook.com/itvpiaseczno/v ... 751770176/
Film 4: https://www.facebook.com/itvpiaseczno/v ... 991764952/
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

.Nowoczesna Koło Powiat Piaseczyński

Postautor: wdolinski » śr mar 23, 2016 8:56 am

Uważam, że takie jarmarki nie powinny być miejscem propagandy politycznej. Też nie pamiętam, by wcześniej takie zdarzenie miało miejsce w Piasecznie. Dziwię się, że burmistrz Lis podpisał u nich petycję, ośmieszając się tym! Krótko po tym, jak można usłyszeć w rozmowie Kandyba mocno pojechał po jego partii PO. Dla nowoczesnej nie ma już świętości a liczy się tylko agitacja!
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

.Nowoczesna Koło Powiat Piaseczyński

Postautor: Tulipano_0602 » śr mar 23, 2016 3:32 pm

Może dajmy sobie spokój z agitacją polityczną, każdej partii. Akurat Nowoczesnej pana Petru nie wierzę. Nowoczesna pana Petru? Tego od banków, który wyskoczył nagle do polityki gdy zaproponowano podatek bankowy i odfrankowanie. Jakoś nie kupuję jego bezinteresownej "troski o demokrację".

Może cytat, skąd Nowoczesna wzięła środki na wybory:

"Gdy usłyszałem w telewizji, jak Ryszard Petru tłumaczył, że jego ugrupowanie ma tyle billboardów, bo zamówiło je wcześniej i uzyskało korzystną cenę, a środki na kampanię ma z kredytu bankowego, to zaświeciła mi się żarówka w głowie. Jakim cudem nowa partia, która praktycznie nie ma członków, bo jej kandydaci w większości nie są członkami partii, która nie posiada żadnego majątku, otrzymała tak wysoki kredyt? To tak jakby bezdomny przyszedł do banku i zażądał kredytu na dwa miliony! Zgodnie z prawem partie polityczne mogą być finansowane ze składek członków, gadżetów reklamowych oraz darowizn. Mogą też zaciągnąć kredyt, ale jeśli mają na niego pokrycie. Janusz Palikot w 2011 r., już po wyborach, gdy jego partia dostała się do parlamentu i miała zagwarantowane finansowanie, chciał zaciągnąć kredyt na milion złotych i go nie otrzymał. Jeśli partia Petru dostała kredyt na poczet ewentualnej subwencji, to de facto nie był to kredyt, tylko rodzaj hazardu ze strony banku. Nie przekonują mnie również tłumaczenia, że partia Petru oszczędziła na billboardach, bo zamówiła je wcześniej. Firmy reklamowe nie robią takich promocji na czas kampanii, kiedy wszystkie partie dobijają się o te miejsca, wręcz przeciwnie, podwyższają stawki, mogą co najwyżej zarezerwować komuś miejsce z wyprzedzeniem. Dlatego pan Petru obarczony zarzutami, że jest finansowany przez lobby bankowe, z którym jest związany, powinien ujawnić finanse swojego ugrupowania."

No, OK, banki były hojne i postanowiły sobie zainwestować w świeżo założoną partię.
Bo to przecież człowiek z banków. Był dyrektorem ds. strategii w mBanku. Tym mBanku co to ma tyle pozwów zbiorowych za nielegalne zapisy w umowach.

Czy on dobrze doradzi jako polityk? Ma kompetencje? Już Polakom raz doradzał.
Cytat:

"Miał pan kredyt we frankach? - zapytał ekonomistę Ryszarda Petru, szefa stowarzyszenia NowoczesnaPL, w wywiadzie w "Wyborczej" dziennikarz Paweł Wroński.
- Miałem. Przewalutowałem w 2008 r., straciłem na tym. Uznałem, że zmieniła się sytuacja i do Szwajcarii wpływały pieniądze z całego świata. Frank stał się globalnym bezpiecznym schronieniem. I zaczął bardzo nabierać na sile - odpowiedział Petru.

Wywiad w "Wyborczej" został opublikowany tego samego dnia, kiedy inny dziennikarz Filip Springer w "Dużym Formacie" przypomniał wypowiedzi ekonomisty na temat franka i kredytów z 2008 roku: "Złoty będzie się wzmacniał. Kredyty we frankach jeszcze długo pozostaną bezpieczne i opłacalne - mówił Petru w 2008 roku w 'Polska The Times'"


"Nawet, gdy wybuchła awantura, Petru dalej uwiarygadniał kredyty w szwajcarskiej walucie. Kiedy frankowicze płacili już w 2014 r. ogromne raty, Petru twierdził, że frank nie przekroczy bariery 4 zł, że takie prognozy są oderwane od rzeczywistości. "

Może dajmy więc sobie spokój z tą partyjną propagandą na tym forum...
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

.Nowoczesna Koło Powiat Piaseczyński

Postautor: wdolinski » śr mar 23, 2016 9:44 pm

Tulipano_0602 pisze:Może dajmy sobie spokój z agitacją polityczną, każdej partii. Akurat Nowoczesnej pana Petru nie wierzę. Nowoczesna pana Petru? Tego od banków, który wyskoczył nagle do polityki gdy zaproponowano podatek bankowy i odfrankowanie. Jakoś nie kupuję jego bezinteresownej "troski o demokrację".

Może dajmy więc sobie spokój z tą partyjną propagandą na tym forum...


W niedzielę do prowadzącego portal J&J na Facebook napisałem bardzo ostry protest przeciwko tam prowadzonej nowoczesnej agitacji. Admin mimo, że nie ukrywa swoich sympatii całą propagandę wywalił w kosmos. Wcześniej to samo uczynił z próbami agitki jednego z młodych PiSiorków. Trzeba wszystkich traktować jednakowo! Jednak to Forum chyba nie ma tego problemu? Jest tu dyskusja i informacja a nie w sposób wyrafinowany przekonywanie do działań partii. To w archiwum tego Forum, czego się dziś wstydzę, bo przeważnie ja pisałem, można poczytać, jak obecny NLider manipulował. W tę niedzielę zbierał podpisy przy ul. Warszawskiej i w rozmowie z red Kujaszewskim nawet jednym słowem nie wspomniał o mieszkańcach za nim ruin, których kiedyś mamił, że to on jest ich jedyną nadzieją! Dziś przekonuje, że znowu jest nadzieją, nowoczesną nadzieją :( .
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Spotkanie z posłanką Kamilą Gasiuk-Pihowicz

Postautor: Filip » pt kwie 15, 2016 9:45 am

"Śniadanie Medialne" Spotkanie z posłanką Kamilą Gasiuk-Pihowicz

Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Spotkanie z posłanką Kamilą Gasiuk-Pihowicz

Postautor: Redakcja » pn paź 31, 2016 10:36 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11349
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Spotkanie z posłanką Kamilą Gasiuk-Pihowicz

Postautor: Filip » wt lis 08, 2016 7:55 pm

Spotkanie z posłanką Kamilą Gasiuk-Pihowicz (Piaseczno 07.11.2016)

Kamila Gasiuk-Pihowicz to chyba jedna z najbardziej zapracowanych posłanek Nowoczesnej i w dniu wczorajszym oczekujący na spotkanie mogli się o tym przekonać. Wczorajszy dzień pokazał jak głęboki jest kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego. Posłanka Nowoczesnej przybyła na spotkanie z opóźnieniem jednak punktualnie o godzinie 18:30 za pośrednictwem komunikatora Skype zapewniła, że przybędzie na spotkanie zaraz po zakończonym programie w TVN24 z jej udziałem. Oczekując na przyjazd gościa mogliśmy wysłuchać ciekawej dyskusji z udziałem Dominika Linowskiego o planowanych zmianach w edukacji i co to oznacza dla uczni i nauczycieli. Na sali można było zauważyć przedstawicieli z różnych środowisk: Komitetu Obrony Demokracji, Platformy Obywatelskiej a także chyba jednego przedstawiciela środowisk narodowych, który w sposób kulturalny zadał pytanie i uzyskał odpowiedź. Tak właśnie powinna wyglądać dyskusja, bez żadnych prowokacji jak to było na ostatnim spotkaniu z udziałem Adama Michnika.

Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice


Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości