Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Samorządowców kolejka do Kolejki

Postautor: Redakcja » śr lut 26, 2014 9:22 pm

Obrazek

Wszyscy znamy wieloletnie perypetie z Grójecką Koleją Dojazdową. O nieruchomości należące do PKP walczą, konkurując ze sobą, Starosta Powiatu Piaseczyńskiego z jednej strony, z drugiej pięć gmin skupionych w porozumieniu, do którego dołączyły Belsk Duży, Błędów, Grójec, Piaseczno i Tarczyn. Gminy, przez które wiedzie szlak kolejowy, jeszcze nie zdążyły przejąć zarządzania majątkiem, a już pojawił się niedowład decyzyjny blokujący dalsze działania. (...)

źródło gazeta Przegląd Piaseczyński http://przegladpiaseczynski.pl/images/P ... _pp_24.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Samorządowców kolejka do Kolejki

Postautor: anuleksa » śr lut 26, 2014 9:33 pm

Nie pojmuję tego :cry: . P. Galicz wrzucić do Głoskówki zamiast Marzanny.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Kręte tory wąskotorówki

Postautor: Redakcja » pt mar 07, 2014 8:56 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Postautor: argrabi » pt mar 07, 2014 9:11 am

Na stronie kolejki wciaż istnieje program na ten rok. Z 21 lutego 2014...

Obrazek
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Czy kolejka powita wiosnę?

Postautor: Redakcja » sob mar 15, 2014 12:41 pm

Obrazek

Nie doszło do podpisania aktu notarialnego w sprawie przekazania wieczystej dzierżawy przez PKP S.A. pięciu samorządom gminnym. Następny, ostateczny już termin podpisania aktu wyznaczono na 11 kwietnia. Do tego czasu ma zostać przygotowane porozumienie pomiędzy gminami oraz sporządzona inwentaryzacja majątku (...)

źródło: http://kurierpoludniowy.pl/archiwalne/p ... zno521.pdf
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Postautor: argrabi » sob mar 15, 2014 12:48 pm

Starosta ma zawsze dobre myśli... Niestety, są to TYLKO myśli..
Identycznie się wypowiadał w sprawie parku i kilku innych..
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Nie przejęli kolejki

Postautor: Beata » czw mar 20, 2014 8:26 pm

Fiaskiem zakończyło się drugie podejście do podpisania aktu notarialnego o przekazaniu pięciu gminom Grójeckiej Kolei Dojazdowej. Po raz kolejny burmistrz Tarczyna Barbara Galicz odmówiła parafowania dokumentu.

Dlaczego? Nie chciała rozmawiać na ten temat.

– Jeśli Tarczyn nie podpisze aktu, będziemy chcieli przekazać kolejkę pozostałym czterem gminom – oświadcza Aleksandra Dąbek, rzeczniczka Polskich Kolei Państwowych, do których należy wąskotorówka. Następne spotkanie u notariusza: 11 kwietnia.

(DG) http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=2795
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Nie przejęli kolejki

Postautor: argrabi » czw mar 20, 2014 11:12 pm

To jakiś gorący kartofel, ta kolejka??
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Pojedzie czy nie pojedzie; oto jest pytanie

Postautor: Filip » pt mar 21, 2014 3:44 pm

Obrazek

Fiaskiem zakończyły się rozmowy Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej z Powiatem Piaseczyńskim, w sprawie wynajęcia kolejki na najbliższy sezon turystyczny. Samorząd chce wydzierżawić, ale żąda pieniędzy. - Oczekiwania finansowe starosty są kuriozalne – kwituje Jerzy Walasek, prezes Towarzystwa.

Towarzystwo oczekiwało, że z powodu wciąż przeciągającego się zawarcia aktu notarialnego pomiędzy PKP S.A. a pięcioma gminami, którym ma zostać przekazane mienie na wieczyste użytkowanie, starostwo wydzierżawi kolejkę Towarzystwu, by bez przeszkód mógł rozpocząć się sezon wycieczkowy. Starosta wykluczył dzierżawę i zaproponował najem do 30 czerwca. Za dwie lokomotywy i pięć wagonów zażądał zapłaty 20 tysięcy złotych netto (połowy kwoty z góry, drugiej połowu do 30 kwietnia) oraz dodatkowo wpłacenia zwrotnej kaucji w wysokości 10 tys. złotych na wypadek roszczeń starostwa, spowodowanych ewentualnymi zniszczeniami powierzonego mienia.

- Po wszystkich zawirowaniach formalno-prawnych, które miały miejsce w ciągu ostatnich miesięcy, nie mamy pieniędzy na uregulowanie zaległych rachunków – mówi prezes Jerzy Walasek. - Nie wiem czy nawet starczy mi na wypłatę pensji dla pracowników. Sądziłem, że naszym wspólnym celem jest zapewnienie mieszkańcom możliwości korzystania z oferty wycieczkowej kolejki. Widzę jednak, że starostwo zachowuje się jak bezduszny finansowy rekin, biorąc pod uwagę doraźny zysk, a nie społeczne dobro.

Jak informuje Towarzystwo, na najbliższy niedzielny przejazd inaugurujący sezon zapisało się ponad 200 osób. Prezes Jerzy Walasek nie składa jeszcze broni. - Napisałem pismo do starosty, wyjaśniając, że zaproponowana kwota jest dla nas zupełnie nierealna. Nie mam pojęcia na jakiej podstawie ją przyjęto – mówi Jerzy Walasek. - Poza tym dziwi mnie zaproponowany okres najmu. Dlaczego do 30 czerwca? A co będzie jeśli gminy już w kwietniu podpiszą akt notarialny z PKP S.A. i będą miały inny pomysł na funkcjonowanie kolejki? - pyta retorycznie prezes Walasek.

Kolejka pojedzie czy nie pojedzie? - pytanie wręcz hamletowskie. Na wszelki wypadek, w najbliższą niedzielę o godzinie 11 warto pojawić się na piaseczyńskiej stacji. Jeśli powiat nie udostępni taboru, to zawsze można wyruszyć na wycieczkę po wąskich torach z pieśnią na ustach i Marzanną na plecach. Piechotą. Tak jak w czasach, gdy kolei jeszcze nie wynaleziono.

Adam Braciszewski http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=12928
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: argrabi » pt mar 21, 2014 4:04 pm

można wyruszyć na wycieczkę po wąskich torach z pieśnią na ustach i Marzanną na plecach. Piechotą

I jeszcze można kogoś na taczkach powieźć...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: Jacenty » sob mar 22, 2014 1:55 pm

Jestem optymistą i mam nadzieję że mimo wszystko kolej jutro pojedzie.

Gdyby jednak było inaczej na miejsce topienia Marzeny można zawsze dojechać 727.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: anuleksa » sob mar 22, 2014 6:49 pm

Starostwo wie o wycieczce i z tego co powiedział mi Radny Józef Zalewski (nieco powściągliwie, ale jednak)wnioskuję, że nic się nie zadzieje...zapytałam o ewentualne konsekwencje po wycieczce, też niby nic...Jestem optymistką i mam nadzieję, że dobra rozrywka dla mieszkańców jaką są wycieczki, ponad podziałami i animozjami :mrgreen: :piwko: .
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: argrabi » sob mar 22, 2014 7:23 pm

Starosta zawsze podkreśla, że działa dla naszego dobra. Więc jeśli jutro wąski tor będzie pusty, to nam tylko na dobre wyjdzie.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: Jacenty » sob mar 22, 2014 7:44 pm

Pewnie.
Zamiast jakimś pogańskim zwyczajem topić Marzenę potencjalni uczestnicy będą mogli pójść na mszę do najbliższego kościoła lub na zakupy do Biedry.
Same plusy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: anuleksa » ndz mar 23, 2014 8:39 pm

No i pojechała :). Fajnie, że Starosta rozumie potrzeby rozrywki mieszkańców, a zwlaszcza dzieci. Dziękujemy, było super :).
https://www.facebook.com/photo.php?v=64 ... eam_ref=10
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron