Ciasto "trzy-po-trzy" do smażenia wszelkiego dobra

Podforum dla osób, które uwielbiają gotować lub jeść coś pysznego! To miejsce dla tych, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na przepyszne dania. Uwielbiasz dobrą kuchnię? To miejsce dla Ciebie!

Moderator: GTW

Ciasto "trzy-po-trzy" do smażenia wszelkiego dobra

Postautor: Kociambra » pn mar 03, 2014 7:13 pm

Już tłumaczę, czemu trzy po trzy. Otóż bierze się:
- trzy całe jajka
- trzy łyżki mąki pszennej
- trzy łyżki majonezu

I to wszystko się miksuje, jeśli wychodzi za gęste, to należy dolać odrobinę mleka. A do powstałego ciasta można wrzucić, co dusza zapragnie - kurczaka pokrojonego w grubą kostkę albo paski, pieczarki, boczniaki... moja osobista siostra podobno smażyła rybę - nie wiem, nie widziałam, nie potwierdzam ;) Smaży się na dobrze rozgrzanym oleju, ale uwaga - olej szaleje. Nie poparzcie się. Dobre na ciepło i na zimno też.

Smacznego! :-)
Awatar użytkownika
Kociambra
 
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 6:05 pm

Ciasto "trzy-po-trzy" do smażenia wszelkiego dobra

Postautor: anuleksa » pn mar 03, 2014 8:04 pm

Ha! Jutro robię!
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » czw mar 06, 2014 7:49 am

Nooo, moja droga, szybko i smacznie. Zrobiłam trzy po dwa, bo za mało miałam majonezu, dodałam ździebko czosnku i tymianku, a po usmażeniu (ok 10 minut) posypałam startym serem. Dzięki za pomysł :*.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: aleks.boch » pn mar 10, 2014 5:11 pm

Dziś rano tu zajrzałam i zdążyłam już wypróbować ten przepis - wyszło bardzo smacznie! Na pewno na stałe u mnie zagości
aleks.boch
 
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 10, 2014 9:52 am


Wróć do Kulinarne szaleństwa mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości