Ciasto bezproblemowe

Podforum dla osób, które uwielbiają gotować lub jeść coś pysznego! To miejsce dla tych, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na przepyszne dania. Uwielbiasz dobrą kuchnię? To miejsce dla Ciebie!

Moderator: GTW

Re: Ciasto bezproblemowe

Postautor: goszPtosz1 » pn gru 08, 2014 10:11 am

Super ciasto również spróbuje upiec, a w jakiej temperaturze. Jaki czas mam piec?
goszPtosz1
 
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 05, 2014 5:52 pm

Babka majonezowa - przepis

Postautor: baskaka80 » pn lut 09, 2015 2:12 pm

babka majonezowa
Składniki:

- 6 jaj (osobno żółtka i białka)

- 2 szklanki cukru

- 1 szklanka mąki pszennej

- 1 szklanka mąki ziemniaczanej

- 1 średni słoik majonezu , u mnie 400 ml (ja używam majonezu Winiary)

- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

- szczypta soli

- 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii



Białka ze szczyptą soli ubijamy na sztywną pianę. Pod koniec stopniowo dodajemy cukier i dalej ubijamy.

Gdy piana jest sztywna, mikser włączamy na najniższe obroty, dodajemy żółtka, miksujemy do połączenia się składników.

Następnie dodajemy przesianą mąkę oraz proszek do pieczenia, stopniowo wszystko dosypujemy do miksowanej masy.

Na koniec dodajemy majonez , po 1 łyżce, oraz ekstrakt z wanilii.



Formy do babki natłuszczamy masłem lub margaryną, obsypujemy mąką pszenną.

Wlewamy ciasto do 3/4 formy, pamiętajmy , że w piekarniku jeszcze urośnie.



Pieczemy w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez ok 25 minut. Następnie temperaturę zmniejszamy do 150 stopni i pieczemy jeszcze przez ok 20 minut.

Aby sprawdzić, czy ciasto jest już dobre, najlepiej wetknąć drewniany patyczek, jeśli jest suchy,m ciasto jest upieczone.
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2015 9:20 am przez baskaka80, łącznie zmieniany 1 raz
baskaka80
 
Posty: 11
Rejestracja: pt sty 09, 2015 12:06 pm

Ciasto bezproblemowe

Postautor: miroslawa44 » czw mar 19, 2015 6:22 pm

Bardzo proste ciacho wypróbuje w sobotę.
miroslawa44
 
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 24, 2015 12:07 pm

Re: Ciasto bezproblemowe

Postautor: kasik » pt maja 01, 2015 6:27 pm

ciasto bezproblemowe znam bardzo dobrze, bo moja mama często je piekła i nadal od czasu do czasu je przygotowuje, ja sama jeszcze nie próbowałam tego zrobić, znam wersję najprostszą i potem taką z różnego rodzaju owocami, ale babka majonezowa to dla mnie całkiem nowa rzecz, trzeba będzie ją sprawdzić :)
kasik
 
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 11:01 pm

Ciasto bezproblemowe

Postautor: Bolek » pt paź 02, 2015 9:17 am

Hej ja też znam pomysł na proste i szybkie ciach. Podobne do babki. Woda, olej, 3 jajka, 2 szklanki mąki, cukier waniliowy, proszek do pieczenia i jakiś zapach do smaku. Wszystko ucieramy na gładką masę. Przelewamy część do blachy. Pozostałą część mieszamy z kakao i wlewamy do reszty.Pieczemy 180 stopni 30 min. Moza polać polewa bądź [osypać cukrem pudrem. Smacznego.
Bolek
 
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 28, 2015 3:31 pm

Re: Ciasto bezproblemowe

Postautor: malosia1 » czw gru 10, 2015 2:09 pm

Ciasto bezproblemowe, którego nie da się sknocić
2 paczki krakersów
krem karpatka
krakersy słone przekładamy kremem, zostawiamy na 24 godziny.
Ciasto jest prze-py-szne!
Polecam:)
malosia1
 
Posty: 16
Rejestracja: śr lis 25, 2015 1:09 pm

Re: Ciasto bezproblemowe

Postautor: mariuszm » pn sty 18, 2016 6:55 pm

Sernik z musem jeżynowym to ciasto bezproblemowe. Przepis znaleziony w sieci na przepis-y.pl
mariuszm
 
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 28, 2015 12:17 pm

Kaszowe ciasto (bez pieczenia)

Postautor: Jaba » pt kwie 01, 2016 12:38 pm

Też znam ten przepis. Moja mam jeszcze czasami dzieliła lane ciasto na połowę i dodawała do masy kakao. Później na zmianę wlewała do formy - raz jasne, raz ciemne. Super!

Kaszowe ciasto (bez pieczenia):
Czas robienia: 15min

1szkl. cukru
1szt. wiórek kokosowych
1szt. kaszy manny błyskawicznej
1l. mleka
250dg masła
herbatniki

Do kwadratowej formy dajemy papier żeby ciasto się nie przylepiło. Na to kładziemy herbatniki PetitBurre. Do garnka wlać mleko, dodać masło i cukier. Zagotować! Gdy już zacznie się gotować dodajemy wiórki i powoli kaszę, żeby nie powstały kluchy. Gdy zacznie gęstnieć wylewamy połowę masy na herbatniki, kładziemy drugą warstwę herbatników i zalewamy drugą częścią masy. Odstawiamy do ostygnięcia. Gdy ostygnie można jeszcze włożyć do lodówki na 2h żeby bardziej zesztywniało. PYCHOTA!
Jaba
 
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 16, 2015 3:54 pm

Poprzednia

Wróć do Kulinarne szaleństwa mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości