SPAGHETTI w 15-20 minut

Podforum dla osób, które uwielbiają gotować lub jeść coś pysznego! To miejsce dla tych, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na przepyszne dania. Uwielbiasz dobrą kuchnię? To miejsce dla Ciebie!

Moderator: GTW

Postautor: Ekomaranda95 » wt maja 27, 2014 12:35 pm

A próbowaliście zestawienie makaronu z cukinią, boczkiem i sosem ala carbonara? wychodzi naprawdę znakomicie i naprawdę pysznie, do tego bardzo szybko sie przygotowywuje w kilka minut mamy smaczny i pożywny obiadek:)
Ekomaranda95
 
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 15, 2014 11:15 am
Lokalizacja: Wałcz

Postautor: ekogeneva2166 » ndz cze 01, 2014 10:12 pm

To mam dla Was super przepis :-) smaczne i pożywne, włoskie spaghetti. Jest szybki, prosty i nie zawodzi. Doskonały pomysł, jeśli jesteście głodni i macie niewiele czasu. Jego przygotowanie jest naprawdę ekspresowe! Potrzebujemy: - około 70 ml oliwy z oliwek, - 3-4 ząbki czosnku, - 500 g przecieru pomidorowego, - dwie łyżki przyprawy do kuchni włoskiej, - łyżkę cukru, - 250 g (opakowanie) makaronu spaghetti, - łyżeczkę soli, - parmezan lub ser żółty do posypania Na początek wlewamy do garnka oliwę, wrzucamy obrane ząbki czosnku i podsmażamy uważając, by go nie przypalić. Gdy oliwa nabierze aromatu (po 2-3 minutach) wyjmujemy czosnek. Wlewamy do oliwy przecier pomidorowy i mieszamy. W tym samym czasie możemy nastawić wodę na makaron – pamiętamy by ją posolić! Sos pomidorowy mieszamy i dodajemy do niego dwie łyżki przyprawy do kuchni włoskiej i łyżeczkę cukru. Jeśli nie mamy gotowej przyprawy, możemy zastosować własną mieszankę – np. bazylię, oregano, zioła prowansalskie. Sos mieszamy do połączenia ze sobą wszystkich składników. Makaron spaghetti gotujemy w osolonej wodzie al dente – w czasie jaki został pokazany na opakowaniu (zwykle jest to 8-10 minut). Ugotowany makaron odcedzamy, wykładamy na talerz, polewamy sosem i jeśli lubimy, posypujemy serem. Przepis ten starcza na 4-5 solidnych porcji potrawy.
ekogeneva2166
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 18, 2014 10:07 am

Re: SPAGHETTI w 15-20 minut

Postautor: Tamara » ndz paź 26, 2014 10:27 am

Muszę wypróbować.
Tamara
 
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 13, 2013 3:24 pm

Spaghetti z marchewką w 15-20 minut

Postautor: baskaka80 » pn lut 09, 2015 2:24 pm

Spaghetti z marchewką - składniki:

6-7 marchewek
2.5 łyżeczki masła
1 łyżka oliwy
1 ząbek czosnku drobno pokrojony (opcjonalnie)
1.5 cm świeżego imbiru startego na tarce lub drobno pokrojonego
1 łyżeczka płatków chilli lub 1.5 cm świeżej papryczki chilli drobno pokrojonej
sól
świeżo mielony pieprz
1 łyżeczka cukru
szczypta gałki muszkatołowej
sok z limonki lub cytryny + otarta skórka
1 łyżeczka listków świeżego tymianku

Spaghetti z marchewki - sposób przygotowania: Marchewkę obierz ze skórki, umyj, osusz, a następnie za pomocą specjalnej obieraczki z ząbkami, obierz, tworząc nitki. Na rozgrzaną patelnię wlej oliwę i 1,5 łyżeczki masła i podsmaż imbir, czosnek i płatki chilli lub papryczkę chilli. Po chwili dodaj marchewkę i obtocz ją dokładnie w przyprawach. Dodaj cukier, sól, pieprz i gałkę muszkatołową oraz sok z limonki. Wymieszaj dokładnie. Na sam koniec dodaj jeszcze jedną łyżkę masła i smaż ok. 2 minuty. Marchewka ma być al dente. Zdejmij z ognia i posyp listkami świeżego tymianku. Spaghetti podawaj ciepłe, udekorowane listkami mięty.

____________________
Ni dodać ni ująć http://zaczytani.blog4u.pl/komentarze-729108-wszechobecne-kalendarze.html ciekawa oferta- zapraszamy!
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2015 9:19 am przez baskaka80, łącznie zmieniany 1 raz
baskaka80
 
Posty: 11
Rejestracja: pt sty 09, 2015 12:06 pm

SPAGHETTI w 15-20 minut

Postautor: Marna97 » pn lut 23, 2015 7:16 pm

Spaghetti carbonara (wersja wegetariańska) - składniki:

1/2 kg pieczarek
duża cebula
parmezan tarty (ja najczęściej używam sera Corregio President)
pietruszka zielona
śmietana
2 ząbki czosnku
pieprz ziołowy
sól
oliwa
makaron spaghetti

Spaghetti carbonara (wersja wegetariańska) - sposób przygotowania: Drobno posiekaną cebulę zeszklić na oliwie, dodać pokrojone pieczarki, przysmażyć do miękkości. Gdy pieczarki zmniejszą swą objętość o połowę, wycisnąć czosnek, dodać pieprz ziołowy. W osobnym naczyniu zmieszać na jednolitą masę parmezan i śmietanę (należy to zrobić zaraz przed dodaniem na patelnię, w innym wypadku masa zbyt zgęstnieje). Połączyć wszystkie składniki, podgrzać, nie doprowadzając do wrzenia. Podawać z ugotowanym makaronem spaghetti, posypać z wierzchu świeżą pietruszką. Ważne: po ugotowaniu i odcedzeniu makaronu, warto dodać do niego odrobinę oliwy z oliwek - w ten sposób makaron się nie sklei i uzyska dodatkowy smak.

Mój kosztujcie panie i panowie : DD
Marna97
 
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 12, 2015 11:53 am

Re: SPAGHETTI w 15-20 minut

Postautor: NajBronislaw74 » wt lut 24, 2015 6:44 pm

Wypróbóję ten ostatni przepis bo naprawdę mi się bardzo spodobał a właśnie nie wiedziałem co miałbym zrobić akurat wtedy na ten mój piątkowy obiad - teraz już przynajmniej wiem bo mi podaliście bardzo dobry przepis. Ten z Carbonara brzmi bardzo fajnie i pewnie bardzo dobrze smakuję, w takim razie już się piątku nie mogę doczekać.

____________________
Wejdź czym prędzej http://jedzzdrowo.yolasite.com/ a poznaj nasze oferty!
NajBronislaw74
 
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 17, 2015 1:37 pm

Poprzednia

Wróć do Kulinarne szaleństwa mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron