Wielki Gęgacz Poleca

Podforum dla osób, które uwielbiają gotować lub jeść coś pysznego! To miejsce dla tych, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na przepyszne dania. Uwielbiasz dobrą kuchnię? To miejsce dla Ciebie!

Moderator: GTW

Wielki Gęgacz Poleca

Postautor: WielkiGęgacz » wt cze 08, 2010 4:42 pm

Nawiązując do tytułu, zamiar mam zacny umieszczania w owym wątku, przepisów szczególnie bliskich memu podniebieniu.
Na wstępie zaznaczę, ze w 99% nie będą to przepisy moje, lecz przeze mnie sprawdzone i z czystym sumieniem polecone.

Na start coś dla "Golonkożerców"

"Przez lata przygotowania golonek według różnych przepisów, przeczytanych, zasłyszanych i eksperymentów własnych zatrzymałem się na golonce niepeklowanej pieczonej na kapuście i ziemniakach. Po drodze były różne warianty golonki peklowanej, gotowanej, gotowanej i opiekanej, pieczonej, oraz różne warianty golonki niepeklowanej, wszystkie oczywiście przyprawiane na różne sposoby. W wyniku tych wieloletnich eksperymentów (i przelanych hektolitrów) ja i moi najwierniejsi "golonkożercy" orzekli zgodnie TA JEST BARDZO DOBRA - KONIEC EKSPERYMENTÓW.
Do pieczenia wybieramy golonki przednie, małe z krótko obciętą kością od strony kolanka jako porcję dla jednej osoby (mogą być też większe jako większa porcja albo porcja dla "dwóch lub dwoje"). W przeddzień golonki przyprawiam:


* solą,
* vegetą,
* pieprzem czarnym,
* czosnkiem świeżym lub suszonym,
* odrobiną maggi
* i bardzo niewielką ilością majeranku,
* oraz musztardą (łyżeczka musztardy na golonkę).


Golonki w dużej misce nacieram i trochę ugniatam tak aby przyprawy i musztarda dotarły wszędzie.
Na drugi dzień przygotowuję na blaszce do pieczenia "materacyk" dla naszych golonek.
Kolejno warstwami układam:


* kapusta włoska (lub młoda biała) posiekana połowa główki
* marchew pokrojona w słupki (3 - 4 dorodne sztuki)
* ziemniaki pokrojone w talarki (kilka sztuk)
* cebula (2 sztuki)


warstwy lekko doprawiam solą, vegetą i pieprzem (i na spód kilka listków laurowych i ziela angielskie).
Przygotowany materacyk wygląda tak ja na fotografii:

Obrazek

Następnie na wierzchu układam golonki i polewam (w pół szklanki letniej wody rozpuszczam czubatą łyżkę miodu i uzupełniam piwem, większy dodatek piwa korzystnie wpływa na golonki, lecz pogarsza smak kapusty)

Obrazek

Piekarnik nagrzewam średnio (tzn. około 160 - 170°C, każdy zna swój piekarnik to będzie wiedział jak ustawić na długie wolne pieczenie) golonki podczas pieczenia co jakiś czas odwracam i polewam sosem. Ten pierwszy etap trwa około 4 godziny, golonki nabiorą ładnego wiśniowo-brązowego koloru ze wszystkich stron. Skórka jest na tym etapie lekko przypieczona i twardawa.
Następnie przykrywam całość folią aluminiową (lub jak mamy naczynie z pokrywą to pokrywą) i już do końca nie odkrywam i nie zaglądam pod folie.
Temperaturę w piekarniku obniżam o około 20 - 30°C, i przetrzymuję w tej temperaturze przez kolejne 2 - 3 godziny. Skórka ładnie zmięknie i nabierze równomiernego koloru.
Jeśli po tym czasie golonek jeszcze nie serwujemy to wyłączamy piekarnik i tak niech sobie czekają, to oczekiwanie też wpływa korzystnie na jakość golonek.
Przygotowanie golonek trwa długo, ale nie jest pracochłonne. Ja golonki wstawiam najczęściej przed południem i tak do wieczora się pieką. Ostatnio przygotowane wstawione były o 11 a podawane dopiero o 21 (ponieważ długo stały w wyłączonym piekarniku to na godzinkę przed podaniem włączyłem piekarnik), były trochę ciemniejsze niż zwykle, ale skórka się rozpływała. Efekt końcowy można zobaczyć na fotografii poniżej.

Obrazek

życzę smacznego
(i proszę nie zapomnieć schłodzić odpowiednią ilość trunków)"

Naprawdę polecam, niebo w gębie.


*Źródło http://www.wedlinydomowe.pl/
Golonka pieczona niepeklowana według TINKA
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Wielki Gęgacz Poleca

Postautor: Ivona » śr cze 09, 2010 8:06 am

Pozdrawiam Golonkożerców. ;)
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Kulinarne szaleństwa mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron