Piję sobie piwo (wino) grzane...

Podforum dla osób, które uwielbiają gotować lub jeść coś pysznego! To miejsce dla tych, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na przepyszne dania. Uwielbiasz dobrą kuchnię? To miejsce dla Ciebie!

Moderator: GTW

Postautor: Agim6 » śr paź 14, 2009 1:38 pm

Jak najbardziej spróbuję któregos z tych przepisów, zwłaszcza, że dzissiejsza pogoda zaprasza jedynie do korzystania z tego typu trunków.

Jesli chodzi o miód pitny to nigdy nie próbowałam podgrzewanego, więc pora najwyższa aby skosztować.
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Agim6 » śr paź 14, 2009 1:40 pm

A tak na minusowe temperatury to polecam również taki oto przepis (nie grzaniec ale tez nieźle daje ciepełka):
1l miodu
1l spirytusu
sok z cytryny (ilośc to jak już kto woli do smaku).
Co do miodu i spirytusu to chodzi o to aby proporcje były 1:1.
Odstawiamy na kilka dni i gotowe.
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jacenty » śr paź 14, 2009 5:31 pm

Ja dziś poszedłem na łatwiznę.

Nabyłem drogą kupna "Ciechana miodowego" i muszę przyznać,że po podgrzaniu smakuje zacnie a grzeje lepiej od wczorajszego grzańca z wkładką.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: daro » śr paź 14, 2009 6:22 pm

Totom pisze:nigdy nie wpadłem na taki pomysł aby go podgrzać - dziś to przetestuję.


Agim6 pisze:Jesli chodzi o miód pitny to nigdy nie próbowałam podgrzewanego, więc pora najwyższa aby skosztować.


i jak Wam smakował?
jestem ciekawy bo ja mogę go pić codziennie...
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: daro » śr paź 14, 2009 6:30 pm

Jeszcze garść informacji o grzanym miodzie.
Istotne jest aby go nie zagotować - polecam specjalne podgrzewacze, które można kupić w sklepach z dobrymi alkoholami.
Taki zestaw to gliniany kubeczek, który stawiamy na podgrzewaczu zasilanym tealightem - wygląda to tak:
http://miod.info/podgrzewacze.php

Stawiamy taki podgrzewacz na stole, zapalamy tealighta, wlewamy miodzio i już po chwili w całym pokoju niesamowicie pachnie :)
Najlepiej konsumować wraz z partnerka lub partnerem. Po kilku kubkach jesteśmy dość podgrzani aby przystąpić do podgrzewania naturalnego - bez udziału trunków
:lol: :lol: :lol:
DaRo (Dariusz Kropacz)

mój FOTOBLOG

Obrazek
Awatar użytkownika
daro
 
Posty: 505
Rejestracja: pn sie 10, 2009 7:56 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Finka » czw paź 15, 2009 9:37 am

Daro czytając Twojego posta dałabym sobie rękę uciąć od samej głowy po kolano, że mi zapachniało miodem w biurze :wink:
Muszę w końcu spróbować innego poprawiacza nastroju niż rum bo czuję, że wiele tracę.
Gosia
...Nie podoba mi się świat, gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko, że uważamy je za "uprzejmość"...
Awatar użytkownika
Finka
 
Posty: 181
Rejestracja: śr lip 16, 2008 12:27 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agim6 » czw paź 15, 2009 10:13 am

daro pisze:i jak Wam smakował?
jestem ciekawy bo ja mogę go pić codziennie...

jeszcze nie próbowałam, planuję w weekend przetestować
Pozdrawiam
A.
Agim6
 
Posty: 673
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Kulinarne szaleństwa mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości