Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym

Postautor: Martin » czw wrz 06, 2012 3:15 pm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(autor zdjęć: Michał Kisielewski)

Gospodę w Zalesiu Dolnym znali raczej wszyscy http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... .php?t=991 Zmienił się właściciel i w tym samym miejscu otworzyła się teraz restauracja indyjska Indian Taste - Smaki Indii. Adres bez zmian tj.: Al. 3-go Maja 1, Zalesie Dolne, strona www.smakiindii.pl (w budowie). Czekamy na Wasze opinie o lokalu i kuchni.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym

Postautor: Filip » czw wrz 06, 2012 5:45 pm

Z kuchni polskiej na indyjską, niezła zmiana kulinarna . Nie ma w okolicy knajpy z kuchnią indyjską, więc może uda im się rozkręcić to miejsce. :)
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym

Postautor: Kacperek » czw wrz 06, 2012 6:39 pm

Nieznane są mi smaki kuchni indyjskiej. Może ktoś napisać, co warto spróbować z tej kuchni, żeby się do niej nie zrazić za pierwszym podejściem?
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym

Postautor: smog » pt wrz 07, 2012 12:48 pm

Wow! Uwielbiam kuchnię indyjską a to już naprawdę dwa kroki ode mnie.
W weekend wybiorę się to coś skrobnę.
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm

Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym

Postautor: Kacperek » sob wrz 08, 2012 10:59 am

smog, napisz też co polecasz z kuchni indyjskiej z tego co znajduje się w menu lokalu.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym

Postautor: smog » pn wrz 10, 2012 9:10 am

Weekend zleciał a ja nie znalazłem czasu na odwiedziny. Na początek warto spróbować jakiejś klasyki czyli butter chicken albo tikka masala - to prawie wszędzie jest.

Jak ktoś woli wegetariańsko to pewnie tam też się znajdzie palka paneer, czyli szpinakowe z kawałkami sera (u nas częściej w wersji tofu, bo dostępne)

Należy pamiętać, że ostre dania są naprawdę ostre. Te zwykłe są bardzo aromatyczne i często też ostrawe.

Ja nie przepadam za zwykłym kurczakiem tandorii, czyli taki kurak z pieca na sucho z zewnątrz czerwony. Jak dla mnie ostry a mało aromatyczny.

Przy okazji w Wawie polecam:
http://mandalaklub.com/

Jak dla mnie najlepsze indyjskie żarcie w Wawie i w dodatku w niewygórowanych cenach. Co prawda, jest to średni poziom knajpki w Anglii, ale i tak uwielbiam.
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm

Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym

Postautor: Kacperek » pn wrz 10, 2012 9:53 pm

Dziękuję za wskazówki. Oby było coś z tego co poleciłeś w menu lokalu w Zalesiu.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym

Postautor: smog » pn paź 22, 2012 11:12 am

Wybrałem się w końcu do Indian Taste.
Zamówiliśmy bez przystawek Tikka Masala, Palak Paneer i Chicken Saag. 2 pierwsze dania to jedne z popularniejszych do dostania w każdej indyjskiej knajpie.

Co tu dobrego napisać?
Aha sosy mają dobrą teksturę, nie są zmielone na gładką masę. Ceny przyzwoite, bo w zestawie jest ryż albo naan. No i na tyle z dobrych rzeczy…

Na czekajkę jak zwykle chrupki placek z kminkiem, zwany bodajże papad. Do tego powinno być kilka pysznych sosów (np. miętowy, chili). Tutaj został podany jeden, jakiś biały o smaku majonezu z kilkoma przyprawami, ble…

No i dania główne. Palak Paneer (ser ze szpinakiem), był nawet niezły.
Natomiast Tikka Masala to tragedia. W oryginale to gęsty kremowy sos z pomidorów ze śmietaną i aromatem migdałów, lekko słodakawy. Tutaj była ostra, kwaśna pomidorowa pulpa. W życiu nie zgadłbym, że to Tikka Masala. Nigdy nie jadłem tak nieudanej, indyjskiej potrawy.

Chicken Sag był w zasadzie w takim samym sosie jak Palak, tylko bardziej kwaśny.
Kurczak niestety w sosie duszony, w środku nie przeszedł aromatem.

Naan to osobna historia. Z pewnością naanen nie był. Suchy, bulasty – bardziej przypominał podgrzane w mikrofali cienkie spody do pizzy.

Jeśli ktoś nie zna kuchni indyjskiej, a chce spróbować. To odradzam, nie spróbuje a tylko się zrazi.

Nie jestem jej znawcą, ale bardzo lubię. Jadałem w wielu knajpach w kilku krajach, więc jakieś porównanie mam. Ta była niestety zdecydowanie najgorsza.
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm

Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym

Postautor: Majkel » pn paź 22, 2012 1:49 pm

Kuchni indyjskiej nie znam, dodatkowo lokal nie jest pod drodze, więc chyba daruję sobie testowanie.
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Bollywood Night-film o indyjskiej kulturze, obyczajach wiary

Postautor: Beata » śr paź 24, 2012 7:10 pm

26 października Bollywood Night - film Veer-Zaara o indyjskiej kulturze, obyczajach wiary, miłości i sposobach na życie.Dowódca szwadronu, Veer Pratap Singh (Shah Rukh Khan), jest pilotem ratunkowym Indyjskich Linii Lotniczych, który często ryzykuje życiem, by ocalić życie innych. Pewnego dnia spotyka dziewczynę z Pakistanu - Zaarę (Preity Zinta), która parę dni przed swym ślubem przybyła do Indii by wypełnić ostatnie życzenie ukochanej zmarłej niani - zanurzyć jej prochy w rzece. Autobus, którym jedzie ma wypadek. Veer ratuje jej życie i jego życie na zawsze ulega zmianie... 22 lata później młoda pakistańska prawniczka Saamiya Siddiqui (Rani Mukherjee), podczas swojej pierwszej sprawy staje twarzą w twarz z postarzałym Veerem, od 22 lat marniejącym w pakistańskim więzieniu. Saamiya jest pierwszą od 22 lat osobą, do której Veer się odzywa, opowiadając swoją historię. Dlaczego trafił do więzienia? Dlaczego tyle czasu milczał? Prawniczka postanawia walczyć o prawdę i wolność Veera...
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Tomasz RagaBoy Osiecki zagra w Zalesiu Dolnym

Postautor: Martin » pn lis 12, 2012 10:46 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym

Postautor: smog » wt wrz 03, 2013 3:15 pm

Temat umarł, ale Indian Taste chyba odżywa.

Nie dawałem im dużo szans, a jednak mają stałych gości i jak na zalesie to nie jest źle. Także i ja dałem im drugą i trzecią szansę. Z większą jednak wyrozumiałością, która popłaciła.

Naan nadal wychodzi słaby i daleko mu od prawdziwego. Przynajmniej jednak z tym się nie kryją. Nie mają odpowiedniego pieca i więcej z niego nie wycisną.

Tym razem poszedłem po rozum do głowy i dałem zrobić kucharzom to co sami gotowali w domu, a nie standardy, których musieli się nauczyć.
No i to był strzał w dziesiątkę. Wołowina i ciecierzyca były świetne. Smak i tekstura idealne.

Nadal brakuje mi dobrego Naana i sosów do przekąsek. To kuleje.
Jak się jednak pogada z kelnerką i nie wybiera na siłę, można zjeść bardzo smacznie.
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm


Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości