Czy jest szansa na restaurację SPHINX w Piasecznie?

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Czy jest szansa na restaurację SPHINX w Piasecznie?

Postautor: Martin » czw sie 16, 2007 9:20 am

Czy Piaseczno musi być miejscem, w którym powstają tylko i wyłącznie kolejne bloki? Może wśród osób, które czytają nasz prywatny serwis informacyjny powiatu piaseczyńskiego znajdzie się inwestor, który zamiast kolejnego bloku zbuduje w Piasecznie Restaurację SPHINX? (...)

więcej: Restauracja SPHINX w Piasecznie?
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... ych-blokow

CO O TYM MYśLICIE?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12709
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Restauracja Sphinx w Piasecznie

Postautor: Jankes » czw sie 16, 2007 9:28 am

Martin pisze:zamiast kolejnego bloku zbuduje w Piasecznie Restaurację SPHINX?

To byłaby świetna inwestycja w Piasecznie. U was na razie są pyszne pizzerie np.: Słoneczniki na Jana Pawła, ale brakuje właśnie takich znanych i lubianych restauracji jaką jest SPHINX! Uwielbiam jedzenie w restauracjach SPHINX! Bardzo często chodzę do nich na np: niedzielny obiad. Za niską cenę można zjeść naprawdę przepyszne dania i do tego zestawy są bardzo duże! Trzymam kciuki, że wpadnie na tą informację jakiś inwestor i pomyśli o potrzebach mieszkańców Piaseczna i okolic!
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Restauracja Sphinx w Piasecznie

Postautor: Katrin » czw sie 16, 2007 9:40 am

Ile trzeba wyłożyć, ile można stracić, aby zacząć?
Awatar użytkownika
Katrin
 
Posty: 184
Rejestracja: czw lut 15, 2007 7:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Restauracja Sphinx w Piasecznie

Postautor: Jankes » czw sie 16, 2007 10:01 am

Myślę, że jeżeli znajdują się w tej okolicy inwestorzy którzy wykładają pieniądze na budowę kolejnych bloków to może znajdzie się osoba, która zainwestuje i stworzy porządną i znaną restaurację SPHINX dla mieszkańców Piaseczna.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Restauracja Sphinx w Piasecznie

Postautor: kameleon » czw sie 16, 2007 10:13 am

Bardzo dobrze, że Martin napisałeś taką informację w swoim serwisie. Może jakiś inwestor z kapitałem czytając taką informację zastanowi się chwilkę i przemyśli, czy to nie aby dobry pomysł aby zainwestować w taką restaurację na terenie Piaseczna.

Osobiście uwielbiam restauracje SPHINX i czasami z nich korzystam jak jestem np: w centrum Warszawy. W Piasecznie też jest trasa przelotówka i jakby była taka znana restauracja to również wielu turystów przejeżdżających przez Wasze miasto zatrzymywałoby się na jakiś posiłek. Według mnie to dobry interes. Tylko trzeba żeby ktoś się zdecydował na współpracę z firmą Sfinks Polska.
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Restauracja Sphinx w Piasecznie

Postautor: Skuci » czw sie 16, 2007 10:36 am

Przyłączam się do pytania Katrin,

czy ktoś wie ile trzeba zainwestować?

Może to dobry pomysł?
Szukasz pomysłu na wycieczkę szkolną lub firmową?
Znajdziesz go na stronie: WYCIECZKI SZKOLNE

Sprzątanie grobów, opieka nad grobami
Awatar użytkownika
Skuci
Moderator
 
Posty: 163
Rejestracja: wt lut 27, 2007 7:18 pm
Lokalizacja: Gora Kalwaria

Sphinx w Piasecznie

Postautor: Jankes » czw sie 16, 2007 10:40 am

Skuci pisze:czy ktoś wie ile trzeba zainwestować?

Na stronie Sphinx'a jest podstrona Franczyza: www.sphinx.pl/corpo.php?section=40
Tam więcej o tym piszą i jest formularz zgłoszeniowy.

Może warto do nich zadzwonić lub napisać:
Sfinks Polska S.A.
Al. Kościuszki 80/82
90-437 £ódź
tel (42) 636 80 61
fax (42) 636 82 11
e-mail: biuro@sfinks.pl
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Restauracja Sphinx w Piasecznie

Postautor: kameleon » czw sie 16, 2007 1:14 pm

Tak sobie teraz pomyślałem: Czy wolno stojąca restauracja Sphinx w centrum Piaseczna ma szanse?

Przy takiej restauracji lepsze byłoby wynajęcie powierzchni w galerii handlowej w hipermarkecie Auchan. Klienci robiąc zakupy w Auchan przychodziliby na posiłek do Sphinx'a. Tak jest w Auchan Wola Park i według mnie sprawdza się ten pomysł. Zawsze jak jestem na zakupach w Auchan Wola to idę po zakupach na obiad do Sphinxa w Wola Park.

W Piasecznie jest jeszcze Fashion House Outlet Centre, ale tam jest za mało klientów. Do Auchan Piaseczno przyjeżdża zdecydowanie więcej klientów. Jest też Kaufland, ale to supermarket i raczej jest tam mniej klientów. Chyba, że jest jeszcze jakieś miejsce, gdzie restauracja Sphinx miałaby szansę bytu?
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Restauracja Sphinx w Piasecznie

Postautor: lucja » czw sie 16, 2007 8:16 pm

Byłoby super, gdyby ktoś otworzył restaurację Sphinx w Piasecznie! Uwielbiam chodzić do nich na obiadki. Mają przepyszne jedzenie za korzystną cenę! Przydałby się taki lokal w Piasecznie.
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Sphinx w Piasecznie

Postautor: Martin » czw sie 16, 2007 9:44 pm

Napisałem tą informację w serwisie z nadzieją, że ktoś ją przeczyta i postanowi zainwestować w restaurację Sphinx w Piasecznie. Oby tak się stało.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12709
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Restauracja SPHINX w Piasecznie

Postautor: Jakub » czw sie 16, 2007 9:58 pm

Przeczytałem tytuł informacji w serwisie informacyjnym: Restauracja SPHINX w Piasecznie i myślałem, że już ktoś zainwestował i powstanie SPHINX w Piasecznie. Dobry news Martin i mam nadzieję, że znajdzie się chętny inwestor, bo na pewno byłoby zainteresowanie. Ludzie polubili styl i jedzenie serwowane w SPHINXie!
:good:
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Restauracja SPHINX w Piasecznie

Postautor: Martin » pt sie 17, 2007 9:04 am

jaki trzeba mieć kapitał, żeby rozpocząć z nimi współpracę?

Wystarczy wczytać się w informacje na podstronie:
http://www.sphinx.pl/corpo.php?section=40

1. Trzeba mieć swój lokal (minimalna powierzchnia lokalu wynosi 130 m2)
2. Koszty adaptacji restauracji uzależnione są od danego lokalu (powierzchni, charakterystyki, zakresu prac), nie mniej jednak niż 300.000 PLN.
3. Koszt wyposażenia technologicznego jest zależny od wielkości i parametrów technicznych lokalu, wynosi min. 100.000 PLN.
4. Opłata wstępna za przekazanie know-how, wstępną analizę finansową działalności operacyjnej, wstępną ocenę inwestycji, wyszkolenie pracowników wynosi 50.000 PLN.
5. Następnie opłaty: franczyzowa i za marketing + wszystkie opłaty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej itp

Trzeba mieć spory kapitał, żeby pomyśleć o restauracji SPHINX w Piasecznie.
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12709
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Czy jest szansa na restaurację SPHINX w Piasecznie?

Postautor: jacek » czw paź 29, 2009 12:17 pm

Odświeżam wątek z 2007 roku ale przeglądałem oferty pracy i napotkałem ofertę pracy w Sfinks Polska lokalizacja: Piaseczno www.praca.egospodarka.pl/ogloszenia/Pia ... 51529.html Czy otworzyli gdzieś taką restaurację, lub planowali otworzyć? Wiecie coś? :roll:
Jacek z Piaseczna
Awatar użytkownika
jacek
 
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 3:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Restauracja SPHINX w Piasecznie

Postautor: lipao45 » czw paź 29, 2009 12:48 pm

Jak mnie pamięć nie myli (a często zawodzi) to Sphinx jest w okręgu Gastronomicznym w Fasion House
lipao45
 
Posty: 353
Rejestracja: śr lip 16, 2008 1:51 pm

Czy jest szansa na restaurację SPHINX w Piasecznie?

Postautor: Magda Kusznerewicz » czw paź 29, 2009 1:15 pm

lipao45 pisze:Sphinx jest w okręgu Gastronomicznym w Fasion House

Zawodzi Ciebie pamięć, bo byłam tam niedawno i niczego nie wiedziałam. Na stronie też tego nie mają o tym informacji
Awatar użytkownika
Magda Kusznerewicz
 
Posty: 126
Rejestracja: pt sie 22, 2008 1:30 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron