PIZZERIE GMINY PIASECZNO

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Słoneczniki

Postautor: Martin » ndz sie 02, 2009 8:36 am

ecotango pisze:Martin, próbowałeś kiedyś pizzy ze Słoneczników z dostawy do domu?

Oczywiście! Pizzerię Słoneczniki przy Jana Pawła znam dłużej niż mieszkam w Piasecznie. Jak tylko zacząłem pracować w Piasecznie, to jeździłem do niej na obiady z kolegami z pracy. Mieszkałem w tym czasie w Warszawie i tam nie mogłem znaleźć odpowiednika smaków pizzy w Słonecznikach. Od kiedy zamieszkałem w Piasecznie (6 lat), bardzo często odwiedzam pizzerię, jak również zamawiam od czasu do czasu telefonicznie. Jednak, z uwagi na to, że nie jestem typem domatora i wolę wychodzić z domu, to zdecydowanie częściej odwiedzam pizzerię osobiście. Uwielbiam również przyglądać się jak osoby pracujące w Słonecznikach, przygotowują pizzę (doskonale widać co robią i co dodają do pizzy, która pojawi się na moim talerzu). Od tylu lat, jak jem u nich i od nich pizzę - nie zdarzyły mi się przypadki jakie opisałeś. Więc, ja miałem i mam bardzo dobrą o nich opinię. Nie tylko smakowo, jak również obsługa mi pasuje. POLECAM i to z pełną odpowiedzialnością, a nie wiele punktów gastronomicznych na terenie Piaseczna mogę polecić i wziąć za to odpowiedzialność.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: zemfiroczka » ndz sie 02, 2009 10:59 am

ecotango pisze:Zemfi zamów Hawajska (czyt. ananas + szynka) a może dostaniesz niedaj Boże ten sam "produkt" wtedy porównamy :wink:


Anienie! dziękuję! pizza z anansem jest dla mnie niejadalna. A z mięsa jadam tylko ryby ;) Zatem ;)
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

PIASECZNO NAJLEPSZE PIZZERIE

Postautor: Martin » ndz sie 02, 2009 6:08 pm

zemfiroczka pisze:A z mięsa jadam tylko ryby

Ojej jak wiele tracisz jedząc tylko rybki - tyle dobrego mięsa urozmaica smak pizzy.
Ja jem głównie mięsne pizze, więc niestety nie polecę Ci pizzy, która mogłoby Ciebie zaciekawić i skusić.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: PIASECZNO NAJLEPSZE PIZZERIE

Postautor: zemfiroczka » ndz sie 02, 2009 6:42 pm

Martin pisze:
zemfiroczka pisze:A z mięsa jadam tylko ryby

Ojej jak wiele tracisz jedząc tylko rybki


Ja tego nie odbieram w kategorii straty. W życiu zdarza mi się tracić o wiele więcej, niż niejedzenie mięsa.
Ale! odchodzimy od tematu Sło ;)
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

PIASECZNO NAJLEPSZE PIZZERIE

Postautor: Martin » pn sie 03, 2009 5:27 pm

zemfiroczka pisze:Ale! odchodzimy od tematu Sło

Ja cały czas w swojej wypowiedzi nawiązywałem do Słoneczników ;)
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PIASECZNO NAJLEPSZE PIZZERIE

Postautor: krystian » pt sie 07, 2009 8:34 am

Zgadzam się z większością osób, które wypowiadają się w tym wątku Pizzeria Słoneczniki jest NAJLEPSZA!
Pozdrawiam śliczne kobiety, które pracują w pizzerii i zawsze z uśmiechem podają pizzę i piwo!

:good:
Awatar użytkownika
krystian
 
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 21, 2007 3:07 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » wt wrz 15, 2009 2:23 pm

zemfiroczka pisze:Anienie! dziękuję! pizza z anansem jest dla mnie niejadalna. A z mięsa jadam tylko ryby ;) Zatem ;)


Pizza cztery sery (quatro formagi) jest doskonała :lol:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » wt wrz 15, 2009 10:10 pm

Niestety, dle mnie ocena pizzy to głównie ocena ciasta i sosu pomidorowego. Reszta to tylko dodatki, wszędzie podobne, z puszek, lub gotowych marynat. Ciasto w słonecznikach pozostawia wiele do życzenia. Może i jest smaczne, ale to nie jest zdecydowanie ciasto klasycznej włoskiej pizzy. O wymysłach ciasta w lokalach typu "puszyste" nawet nie chce mi się pisać.

Sos pomidorowy zdecydowanie najlepszy w daGrasso. Smakiem i konsystencją nie ma równych sobie. Idealnie przyprawiony, pachnący i smakujący pomidorami. W pozostałych lokalach sosy w większości przypominają ketchup, czasami taki z "dolnej półki". Na samym końcu wg mnie są torebki z sosami w Telepizzy. Jedna wielka chemia. O śmietanowo-czosnkowym konkurencja może natomiast tylko pomarzyć i pozazdrościć daGrasso.

Pizze serowe są godne polecenia w Telepizzy (doskonale skomponowane z pleśniowym - UWAGA na podniebienie ! - cholernie łatwo się poparzyć gorącym serem ) oraz we wspomnnianej wczesniej daGrasso - tam jeszcze dochodzi Feta. Wiem - nie każdy lubi, ale Ci co akceptują z pewnością nie będą rozczarowani.

Sloneczniki natomiast zdecydowanie należy pochwalić za jako-taki klimat lokalu, bo reszta nadaje się własciwie tylko do tego, żeby zamówić telefonicznie i spałaszować na kanapie z pilotem w ręku.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: zemfiroczka » śr wrz 16, 2009 10:19 am

sanchez pisze:Sos pomidorowy zdecydowanie najlepszy w daGrasso. Smakiem i konsystencją nie ma równych sobie. Idealnie przyprawiony, pachnący i smakujący pomidorami. W pozostałych lokalach sosy w większości przypominają ketchup, czasami taki z "dolnej półki".



Właśnie, właśnie! Skarżę się - ostatni sos w Słonecznikach mocno trącił koncentratem pomidorowym i zbyt dużą ilością suszonej bazylii. Byłam rozczarowana. I tuńczyk był tylko na 3 kawałkach pizzy...
"nie wyciągaj mi tu środkowego palca
nawet nie znasz mnie,
a może i znasz, ale nie do końca(...)
co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa
bez czy w pasach bezpieczeństwa "
Awatar użytkownika
zemfiroczka
 
Posty: 1539
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 1:15 am

Pizzeria Bajka przy ul. Geodetów

Postautor: kinga » śr wrz 16, 2009 10:22 am

zemfiroczka pisze:ostatni sos w Słonecznikach mocno trącił koncentratem pomidorowym i zbyt dużą ilością suszonej bazylii. Byłam rozczarowana. I tuńczyk był tylko na 3 kawałkach pizzy...

Może Słoneczniki zaczęły wykorzystywać swoją popularność i mniejszą uwagę przywiązują do tego co robią? :roll:


Ja polecam Pizzerię Bajka przy ul. Geodetów, którą mam po drodze do domu :)
Awatar użytkownika
kinga
 
Posty: 146
Rejestracja: czw lip 05, 2007 10:38 am
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: Kucyk » czw lut 11, 2010 8:00 pm

Dzisiaj na pizzę poszedłem sam,
Była ch...owa powiadam wam...


Z okazji Tłustego Czwartku odwiedziłem pizzerię Słoneczniki. Wybrałem oczywiście pizzę nr 16 (Bekonową) wszak w ten dzień chcę otrzymać placek ociekający tłuszczem z boczku. Po chwili otrzymałem danie...

Pizza była smaczna. Tyle pochwał, teraz jazda szczera!

W imię Ojca i Syna i Ducha świętego.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Ostatni raz w tej pizzerii byłem już... dosyć dawno,
Placka nie zataiłem, pokutę odprawiłem, itd.


Pięć grzechów dzisiejszej pizzy ze słoneczników:

1. Krzywa! Zrobiona na odpier... się, byle jak - ranty nierówne, ścierwo nasypane chyba łopatą, zero ułożenia składników. Dawniej układ pizzy z tej restauracji mógł stanąć w Sèvres jako wzorzec symetrii, teraz ktoś walnął żarcie z jakiegoś zsypu. Co to, qfa ma być, bierki?
2. Cienkie, zakalcowate ciasto! W niczym nie przypominające pizzy którą jadłem tam przed pół roku - rąbać je trzeba było, bo krojenie nożem przypominało piłowanie stalowego pręta. Niech obsługa daje toporki, bo tymi tępymi chińskimi nożami to można pedofilów kastrować aby umierali w mękach tak okropnych, że sam Bóg będzie się bał, a nie żarcie kroić.
3. Mało składników! Gdzie ten ciągnący się metarmi ser, gdzie te warstwy przez które aż miło było drążyć i przebijać się widelcem? Dostałem opłatek na którym ktoś nakruszył sera trochę. Trzeba było mówić, że mi samarę wywaliło i nie powinienem tyle żreć, bo z takim kałdunem to się do parowozu nie zmieszczę, a nie mi dietę 20 kalorii fundować. Przyszedłem się najeść jak w zeszłym roku i nie mnie obchodzi kryzys światowy.
4. Zamiast boczku szynka! No, to miałem pozostawić bez komentarza, ale nie mogę się powstrzymać. Czy nie wiecie, że bekon to po polsku boczek, a nie jakaś mielonka? Chciałem przyrumienione, wywinięte przez żar pieca plastry boku wieprza, a nie jakiś szit ukryty pod warstewką sera. Jak będę miał ochotę na szynkę, to sobie pizzę szynkową zamówię.
5. Włos! Prawdziwa włoska pizza. Swoją nazwę podkreśla zawartości włosa. Z początku jakiś ciemniejszy, w środku blond i znów ciemny. Długość 20cm. Dobrze że nie łonowy, bo nie każdemu łatwo przez gardło przejdzie powiedzenie na całą salę: -Która z pań robiła sobie balejaż na podpiździu? A tak to bez problemu zlokalizowałem źródło dodatku ekstra.

Ponadto sos pomidorowy który dostałem nie dosyć, że smakował jak koncentrat pomidorowy, to jeszcze podszedł wodą.

Nie wiem co tam się zdarzyło, bo jeszcze rok temu była tam taka fajna, uśmiechnięta Pani koło czterdziestki, która robiła wyśmienite placki. I nigdy dziadostwem nie pachniały. Teraz będę szerokim łukiem omijał ów przybytek, bo już wolę jeść [cenzura] z DaGrasso. Przynajmniej sos lepszy i nie silą się na włosy w placku.

Jeśli Słoneczniki myślą, że obniżą jakość i pojadą dalej na renomie, to uświadamiam, że niedługo pojedziecie gołą dupą po nieheblowanej desce.

Właścicielu, Kucharzu, Kelnerko - nie idźcie tą droga. Moja pizza zupełnie innymi drogami chodzi.

Subiektywny, zniesmaczony i już z powrotem głodny Kuc.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Kacha » czw lut 11, 2010 8:07 pm

Kucyk, jesteś mistrzem recenzji! Czytam już chyba 4 raz Twoją recenzję, nie mogąc się powstrzymać i cały czas się śmieję. Przepraszam, bo to co opisałeś tak naprawdę nie jest śmieszne, ale tak to napisałeś, że powinieneś napisać przewodnik po lokalach. :lol: Dawno nie byłam w tej pizzerii, ale po tym co napisałeś, to chyba sobie odpuszczę i zrobię sobie sama pizzę domową.
Awatar użytkownika
Kacha
 
Posty: 666
Rejestracja: pt lis 20, 2009 1:26 pm
Lokalizacja: okolice stolicy

Postautor: stentonik » czw lut 11, 2010 8:59 pm

Natomiast lasagne przekładali grubo pociętym jajcem na twardo. :rozpacz: !!! (opinia z wakacji więc niezbyt już świeża ale tym bardziej w temacie)) Podejrzewam afrykańskie pochodzenie kury nioski, bo białko zalatywało murzyńską chatą. Nie zapomnę widoku jak Michał połykał lasagne, odżygiwał do połowy, znów połykał i znów odżygiwał do połowy. Dzielne dziecko. Próbowałem go odciągnąć od talerza ale uparł się że zje bo tata zaprosił i przykrości mu zrobić nie przystoi. Zjadł dzielnie całą porcję by później bekać zbukiem aż do dnia następnego.
Czujecie?

ps, nadal lasagne przekładają jajcem na twardo?? :zygi:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: ola » czw lut 11, 2010 9:51 pm

stentonik pisze:ps, nadal lasagne przekładają jajcem na twardo??


niestety tak :(
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Spartacus 999 » pn mar 01, 2010 9:22 pm

do recencji Kucyka:
Byłem tam przed Gwiazdkę i nie było wystrzałowo, następnego dnia już nie pamiętałem gdzie byłem i co jadłem...wolałem nie.

Natomiast w wątku o pizzeri biesiadowo (nowej) na ul.Pawiej przeczytałem...to do Kucyka że dają boczkową pizze z boczkiem o grubości 1cm, ale reszta ponoć do Banbi jak na pierwszy dzień otwarcia tej knajpki.

Ale damy szanse, poczekamy, poczytamy forum i wtedy się wybiorę i dodam recenzję.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości