Nasze widzimisię o kebabach (tytuł roboczy)

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Nasze widzimisię o kebabach (tytuł roboczy)

Postautor: anuleksa » pt sie 19, 2011 8:40 pm

Nie mogę dodać postu przed, stąd dopiszę się do postu Ani. W temacie piszcie co chcielibyście widzieć w "kebabie". Jakie mięso, jakie dodatki, jakie sosy itp. :) Agusia

Co do kebaba z kuraka myślę nad tym nieustannie....tyle że na przeciwko w Kurczaku z Rożna taki właśnie jest, zatem wymyśliłam cosik innego ino trza z Wielkim Gęgaczem przedyskutować, a na Was wypróbować czy wprowadzić na stałe, czy nie.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agusia » pt sie 19, 2011 9:38 pm

Proponuję mieszankę. Mi tam smakowały z kuraka, ale mieszanka też może być niezła. :)
Awatar użytkownika
Agusia
 
Posty: 256
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 10:13 pm
Lokalizacja: z Wenus

Postautor: anuleksa » pt sie 19, 2011 10:00 pm

Agusia pisze:Proponuję mieszankę. Mi tam smakowały z kuraka, ale mieszanka też może być niezła. :)


Myślałam też o pociętym w słupki filecie cyckowym (nie udowym!), odpowiednio przyprawionym i opieczonym na grillu. Potem to w pitę (wyłącznie), trochę warzywek i sos ziołowo-majonezowy. Opiekamy i pożeramy. Porcja 8 złociszy. Co do mieszanki-jak najbardziej byłaby możliwa i chyba nawet dobra :). Warto spróbować coś pokombinować ze smakami, ale potrzebni są testujący :wink:
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agnieszka_G » pt sie 19, 2011 10:04 pm

O to już wiem co zrobić jutro na kolację 8) thx. :D tylko sosik ziołowo-czosnkowy
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: anuleksa » pt sie 19, 2011 10:15 pm

Agnieszka_G pisze:O to już wiem co zrobić jutro na kolację 8) thx. :D tylko sosik ziołowo-czosnkowy


Ooooo to ja podam stronkę firmy która fajne sosy robi ( gdyby komuś nie chciało się samemu rozbełtywać) www.folwark.com.pl
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: r077 » pt sie 19, 2011 10:15 pm

mieszanka była by jak najbardziej mile widziana :) przynajmniej przez moją osobę :)
r077
 
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 01, 2010 8:43 pm

Postautor: Kucyk » pn sie 22, 2011 7:17 pm

Ja chciałbym żeby mi goowna w postaci resztek z dni minionych nie serwowano. Co się nie sprzedało, albo uschło czekając na klienta który nie nadszedł niech pieski bezpańskie pochłoną.

Ale jest jeszcze inna strona kebaba. Taka jak wszystkie inne tyczące się usług: szeroko pojęta bylejakość zawsze dyskwalifikuje.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: anuleksa » pn sie 22, 2011 8:23 pm

Witam. Od dziś jest wybór w padlinie. Dobry pomysł z pomieszaniem-smakowało i testującym i klientom.
Kucyk
Kokony to przeważnie 5 kg i 10 kg przy wołowinie. Można własnoręcznie podzielić je na mniejsze kawałki przed opiekaniem, gdyż lepiej jest by mięska zbrakło, niż czynić tak jak opisałeś.

Zapraszam.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Loxia » pn sie 22, 2011 8:46 pm

oddam prawie wszystko za kebaba z kuraka bez skóry..
Magda
+ bąble
Awatar użytkownika
Loxia
 
Posty: 134
Rejestracja: pt mar 05, 2010 2:18 pm

Postautor: stentonik » pn sie 22, 2011 10:16 pm

Madziu, ale ten z tą obleśną skórą, która się trafia czasem na Kniaziewicza, jest robiony właśnie z kawałków mięsa a nie z masy mięsnopodobnej (czyt. z gówna z przyprawami po opieczeniu smakującego jak kebab).
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Loxia » wt sie 23, 2011 7:42 am

No to chyba sie przerzucę na inne mięso bo na smak skóry z kurczaka mam odruch wymiotny. W allaTurka potrafię zostawić wszystko na talerzu jak poczuje ten smak.
Magda
+ bąble
Awatar użytkownika
Loxia
 
Posty: 134
Rejestracja: pt mar 05, 2010 2:18 pm

Postautor: Spartacus 999 » wt sie 23, 2011 9:21 am

ania stefaniak pisze:piszcie co chcielibyście widzieć w "kebabie". Jakie mięso, jakie dodatki, jakie sosy itp. Smile Agusia


Mięso takie jak na Maltańskiej lub Francuskiej albo Sahara obok smyka, pita takie jak jak na Maltańskiej bez grillowania(mikro lub na mięsie podgrzewane (Stegny) oraz bułki(nie chleb) takie jak obok Orlenu , ale zawsze im się szybko kończą.
Sosy jak u Marokańczyka lub na ul. Przeskok 2 w Centrum (głównie mi chodzi o SAMBAL-a). Ilości jak na Maltańskiej :P lub Sahara.
Do wyboru dla głodnego delikwenta, powinno być sposób podgrzania Pity, 2 rodzaje sosów ostrych(Sambal i jakiś łagodniejszy), Sosy również na stoliku (tak jak w AMRIT Kebab sieciówka) do dyspozycji. Unikać kapusty kiszonej, do wyboru cebulka jak to za dawnych pierwszych kebabów bywało często zeszklona na mięsie.
Mięso mieszane kurczak lub baranina(czy tam wołowina).

Dodane później :
Moje widzimisie w Kebabie to mięso z Lamy, takie podobno można dostać u Zachodnich sąsiadów ponoć przeeepychota! No i zrobiłoby furrorę na polskim rynku.
Nie zapominać o herbatce do posiłku i możliwość browarka
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: anuleksa » wt sie 23, 2011 7:45 pm

Loxia
Co byś zatem powiedziała na grillowane kawałki polędwiczek w picie?
Spartacus 999
To ja się łapię w ostatniej linijce, czyli jest wybór mięsa:)
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Loxia » wt sie 23, 2011 7:53 pm

ania stefaniak pisze:Loxia
Co byś zatem powiedziała na grillowane kawałki polędwiczek w picie?


chętnie :) byle dobrze doprawione.
Magda
+ bąble
Awatar użytkownika
Loxia
 
Posty: 134
Rejestracja: pt mar 05, 2010 2:18 pm

Postautor: anuleksa » wt sie 23, 2011 8:02 pm

Loxia
Zapraszam zatem do Starej Iwicznej spróbować. Chętnie poznam Twoją opinię o takim rodzaju kebaba. Próbowałam oczywiście i szczerze powiem że ja lubię skórki i tłuszczyk byle nie w nadmiarze, aczkolwiek jeśli filet nie jest wyschnięty na wiór, też smakuje.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron