Nasze widzimisię o kebabach (tytuł roboczy)

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Postautor: anuleksa » śr kwie 04, 2012 8:39 pm

Odświeżę temat, by osobom konsumującym masowo kebaby "przybliżyć" co czasami jedzą :wink:

- Jeżeli kokon jest równiutki i zgrabniutki, oznacza to, że mięso było zamrożone.
- Jeżeli za dychę walą kupę mięsa, oznacza to, że to udziec lub masa kurczakowa pochodzenia niewiadomego ( na pewno nie cyc )
- Jeżeli dziwisz się, że po ostrym masz boleści, oznacza to, że nie zdajesz sobie sprawy ile chemii jest w sambalu.
- Jeżeli mięso jest bardzo gorące, oznacza to, że odgrzewane było w mikrofali.
- Jeżeli baran kosztuje mniej niż 20 zł, oznacza to, że wołem był.

Wpienia mnie jak diabli, gdy ktoś ocenia jakość kebaba przez pryzmat jego rozmiaru i ceny. Jakość=cena :wink:
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: WielkiGęgacz » śr kwie 04, 2012 9:54 pm

Podsumowując słowa Anuleksy, kebab idelany powinien kosztować 20 zł, do tego ma być brzydki, zimy i łagodny, co by rano [cenzura] nie piekła....
Zapraszamy do Ala Sznurka :bicz:
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: amasoft » śr kwie 04, 2012 9:58 pm

Jadłem dziś w Ala Turka. Nigdy więcej. Następnym razem wybiorę się do Starej Iwicznej do Kuchni Polowej, już się tak od kilku miesięcy wybieram, ale jak będę tam przejeżdżał to wpadnę... :wink:
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: WielkiGęgacz » śr kwie 04, 2012 10:04 pm

Ja u Ala Turka byłem ze trzy tygodnie temu, do tej pory kapuchą mnie się odbija.
Polecam na mega kaca jak się kwachu z kapuch w domu nie ma.
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: amasoft » śr kwie 04, 2012 10:11 pm

A ja jeszcze czuję te przesolone sosy... Masakra jakaś, pierwszy raz coś tak słonego zjadłem. Dobrze że piwko było do popicia.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: Kuchnia Polowa » wt kwie 10, 2012 7:46 pm

Biorąc pod uwagę panującą "jednostajność i nijakość" kebabową, zapraszamy wszystkich lubiących eksperymenty smakowe na kebab ze szczypiorkiem, z koperkiem lub z sosem hamburgerowym i cebulką prażoną.Wciąż kombinujemy i ciekawi jesteśmy, czy takie smaki Was zadowolą.
Amasoft, zapraszamy na test :wink:
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Postautor: amasoft » wt kwie 10, 2012 8:05 pm

Do kebaba dobry jest sos duński (oprócz podstawowych) i prażona cebulka. :wink: Dziś jadłem w Warce kebaba w picie i pita była opieczona w jakimś sosie czy może w oleju... Była taka chrupiąca ale z posmakiem papryki i pieprzu, całkiem ciekawie to smakowało. Kosztował 15 zł i najeść się można było, dodało sił na powrót do domu rowerkiem. :wink:
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: Jacenty » wt kwie 10, 2012 8:12 pm

A nie jadłeś przypadkiem z takiej mobilnej budy niedaleko rynku?

My tam kiedyś zawitaliśmy a że nas było kilka osób to mięcho się szybko skończyło i dla wszystkich nie starczyło :D

Jak już przy eksperymentach jesteśmy.Swego czasu w Kozienicach miałem okazję jeść kebabsa z...mięsa mielonego.Nigdy więcej.
O ile kebaby hamburgerowe KP są zjadłiwe to tamto się nadawało tylko do kosza.
Pewnie zostały im mielone z jakiejś komunii i postanowili je upłynnić :roll:

Do KP:eksperyment ze szczypiorkiem uważam za udany.Następnym razem kopru spróbuję :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: amasoft » wt kwie 10, 2012 8:35 pm

Jadłem w budce w samym centrum, prawie na przeciwko starej Biedronki. Budka żółta, ale ma na placu kilka stolików i parasoli Warki a obok są dwa budynki: jeden z automatami i drugi z toaletami. Obok toalet stoi też cymbergaj. Mają do tego duży wybór napojów (i piwa) a latem także grilla (stał jeden). Mięso mieli z kurczaka i "baraninę", jadłem to drugie. Mięsa było dużo, całe te stożki. Sosy w miarę ok, surówka dobra, o picie już pisałem.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: anuleksa » śr kwie 11, 2012 8:18 pm

amasoft pisze:Do kebaba dobry jest sos duński (oprócz podstawowych) i prażona cebulka.


Właśnie o takim myślałam, tylko nie wiem, czy te wszystkie wynalazki powinny nosić nazwę kebab :D
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: amasoft » czw kwie 12, 2012 8:53 pm

anuleksa w Polsce prawdziwe kebaby można na palcach jednej ręki policzyć :wink:
Z sosem duńskim jest na prawdę smaczny, jednak nie można przesadzić z ilością tego sosu. Gdy się wleje go za dużo to kebab robi się mdławy.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: Jacenty » czw kwie 12, 2012 9:07 pm

Info od brata.
Pokusił się na kebabsa na PKP i mówi że "coś go nurtuje" :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Poprzednia

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron