Kaizen Sushi. Konstancin-Jeziorna.

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Postautor: kaizensushi.pl » pt paź 14, 2011 11:09 pm

Spring rolls? W stałej ofercie nie mamy.

"sajgoniki" wywodzą się z Chin. Oczywiście spotkamy je także w Japonii pod nazwą Harumaki (Haru- wiosna, maki- rolować). Najczęstrzym nadzieniem w Harumakach są połączone ze sobą wieprzowina, krewetki, grzyby shitake, cebula, marchew, wiosenny szczypior doprawione imbirem, sosem sojowym, sake, cukrem i olejem sezamowym.

Oprócz tych smażonych na gorącym tłuszczu, Harumaki mogą być przyrządzone w inny sposób:

Obrazek

Więc może kiedyś znajdą się w wiosennej wkładce :D
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2012 4:36 pm przez kaizensushi.pl, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
kaizensushi.pl
 
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 11:56 pm

Postautor: stentonik » sob paź 15, 2011 5:32 am

Właśnie o to pytałem ;). Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: kaizensushi.pl » pt gru 23, 2011 12:22 pm

Serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku 2012 życzy restauracja Kaizen Sushi.

W dniach 24-26.12.2011. restauracja nieczynna.
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2012 4:37 pm przez kaizensushi.pl, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
kaizensushi.pl
 
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 11:56 pm

Postautor: kaizensushi.pl » wt gru 27, 2011 6:03 pm

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2012 4:37 pm przez kaizensushi.pl, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
kaizensushi.pl
 
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 11:56 pm

Postautor: kaizensushi.pl » śr sty 18, 2012 4:06 pm

Gunkan maki to rodzaj sushi, dokładniej odmiana nigiri w postaci "łódeczki" z ryżu najczęściej owiniętego w nori, wypełnionej tatarem lub kawiorem. Słowo gunkan w Japonii oznacza "okręt wojenny".

Zapraszamy na gunkan maki z sałatką z kraba śnieżnego :shock:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2012 4:37 pm przez kaizensushi.pl, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
kaizensushi.pl
 
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 11:56 pm

Postautor: kaizensushi.pl » ndz sty 29, 2012 5:08 pm

Już niedługo nowe zestawy sushi, nowa odsłona strony internetowej oraz ciekawy blog: Sushi Konstancin Blog
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2012 4:38 pm przez kaizensushi.pl, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
kaizensushi.pl
 
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 11:56 pm

Postautor: kaizensushi.pl » ndz lut 05, 2012 4:23 pm

Nowe wpisy na blogu:
Historia sushi
Festiwal rozrzucanej fasoli
Festiwal śniegu
Konkurs dla użytkowników Facebooka:
Konkus Sushi Konstancin
Awatar użytkownika
kaizensushi.pl
 
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 11:56 pm

Postautor: kaizensushi.pl » śr lut 22, 2012 12:55 pm

Zapraszamy wszystkich forumowiczów, którzy mają konto Facebooka na
PROMOCJA W KAIZEN SUSHI!!!! -50% sushi z łososiem !!!!

ZOBACZ TU:- 50% sushi z łososiem w Kaizen Sushi Konstancin

Każdy kto udostępni ten wpis na swojej tablicy "PROMOCJA W KAIZEN SUSHI!!!! -50% sushi z łososiem !!!!" otrzymuje w dniach 26-28.02. ( niedziela-wtorek) rabat na wybrane sushi z łososiem ( menu ze zdjęcia). Wpis należy udostępniać (link pod zdjęciem) bezpośrednio z fanpage'a Kaizen Sushi. Listę osób, które udostępniły menu i otrzymują rabat zamykamy w sobotę 25.02 o północy. Promocja obowiązuje NA MIEJSCU, nie dotyczy zamówień na wynos. Zapraszamy!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
kaizensushi.pl
 
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 11:56 pm

Postautor: kaizensushi.pl » sob mar 03, 2012 1:22 am

Szkoda, że nikt z forum nas nie odwiedził :( . A zapewniam Was, że byli byście
pozytywnie zaskoczeni jakością usług.
Czy nasz blog podoba się forumowiczom?:Kaizen sushi blog
Awatar użytkownika
kaizensushi.pl
 
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 11:56 pm

Postautor: stentonik » sob mar 03, 2012 7:37 am

Nie odwiedził, ale dwa razy zamawiał do domu. Fakt, że szybko i wszystko było co zamówiłem ale kawałki sushi małe w porównaniu z piaseczyńską konkurencją a i smakowo niczym się nie wybijacie od innych. Nie znalazłem więc powodu dla którego miałbym zmienić swoją ulubioną suszarnię na Waszą. Aczkolwiek nie skreślam i w przypływie większej gotówki i chęci na ponowne porównanie zakładam, że jeszcze raz skorzystam.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: kaizensushi.pl » ndz mar 04, 2012 12:08 am

Stentonik dzięki za opinię. Jednak jako szef kuchni z 12- letnim doświadczeniem w kuchni japońskiej mogę śmiało stwierdzić, że mocno wybijamy się w porównaniu z piaseczyńską konkurencją. Kawałki sushi powinny być małe, tzn. nie powinno nadrabiać się ryżem. Podpytaj w swojej ulubionej suszarni jak robią dashi, zupę miso, sałatkę kim-chi czy sos teriyaki. Zapytaj o co chodzi np. w rozmiarach krewetek 8/12 czy 16/20 i czy sami je przygotowują, czy kupują na tackach? Czy węgorz unagi w karcie to może nie jest dwa razy tańszy węgorz anago? Czy majonez japoński nie jest chiński lub Winiary? Jak się zdecydujesz na ponowne porównanie, to zapraszam Cię do lokalu, a zapewniam że jak pogadamy to zmienisz zdanie.
A jak ten blog. może być?
Awatar użytkownika
kaizensushi.pl
 
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 11:56 pm

Postautor: Kucyk » ndz mar 04, 2012 1:18 am

kaizensushi.pl pisze:nikt z forum nas nie odwiedził :(

A może to efekt niezrozumienia potrzeb klienteli? Choć zawsze można wytłumaczyć się tym że:
inny sushi w innym wątku pisze:nie będziemy zamieszczać informacji o naszych promocjach i wydarzeniach na Forum, które nie jest grupą docelową naszej restauracji


Prawdopodobnie użytkownicy tego zacnego forum nie zwracają uwagi czy węgorz unagi w karcie to nie jest węgorz anago, czy majonez japoński nie jest chiński lub Winiary, czy kutasomaki to nie są przypadkiem chujomaki. Być może oni chcą dobrze podjeść.

Wydaję mi się że znów ktoś nadinterpretuje rolę forum porównując je w myślach nieomal do rangi Gazety Wyborczej lub (dla tych z innej opcji) Rzepy będących źródłem informacji za czym mamy być za, przeciw czemu przeciw. I być może ten węgorz nie jest węgorzem, a Stento zjadł może i podróbę ale Mu smakowało. I był zadowolon. Tak jak zapewne zrobili by ci, którzy nie odwiedzili.
I co Wy na o szefie kuchni z 12- letnim doświadczeniem w kuchni japońskiej śmiało stwierdzicie?

Mając nadzieję że wątek nie zamieni się w coś takiego idę spać.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: kaizensushi.pl » ndz mar 04, 2012 2:07 am

Czytałem wątek CnS nie raz. Nikogo nie neguję, ani nie obrażam. Stento napisał jak to wygląda od strony klienta, a ja jak od strony"zaplecza",ukazując przykładowe różnice.


I co Wy na o szefie kuchni z 12- letnim doświadczeniem w kuchni japońskiej śmiało stwierdzicie?

śmiało stwierdzam, że nie widzę złych emocji ani intencji z mojej strony.

czy kutasomaki to nie są przypadkiem chujomaki. Być może oni chcą dobrze podjeść.

:shock:
Awatar użytkownika
kaizensushi.pl
 
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 07, 2011 11:56 pm

Postautor: stentonik » ndz mar 04, 2012 7:11 am

kaizensushi.pl pisze:Stentonik dzięki za opinię. Jednak jako szef kuchni z 12- letnim doświadczeniem w kuchni japońskiej mogę śmiało stwierdzić, że mocno wybijamy się w porównaniu z piaseczyńską konkurencją. Kawałki sushi powinny być małe, tzn. nie powinno nadrabiać się ryżem. Podpytaj w swojej ulubionej suszarni jak robią dashi, zupę miso, sałatkę kim-chi czy sos teriyaki. Zapytaj o co chodzi np. w rozmiarach krewetek 8/12 czy 16/20 i czy sami je przygotowują, czy kupują na tackach? Czy węgorz unagi w karcie to może nie jest dwa razy tańszy węgorz anago? Czy majonez japoński nie jest chiński lub Winiary? Jak się zdecydujesz na ponowne porównanie, to zapraszam Cię do lokalu, a zapewniam że jak pogadamy to zmienisz zdanie.
A jak ten blog. może być?


OK. Ale na podstawie Nigiri z łososiem jakie u Was zamówiłem, twierdzę że tak małych kulek ryżu i plasterka ryby nie dają nigdzie w Piasecznie. Polecam pod uwagę ;)

A blog fajny.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: ola » ndz mar 04, 2012 11:36 am

A ja się do was wybiorę :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości