Trattoria La Pina w Józefosławiu

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Trattoria La Pina w Józefosławiu

Postautor: ecotango » wt lis 30, 2010 6:24 pm

Trochę poSPAMuje :)

W Józefosławiu otworzyła się nowa Restauracja La Pina, mają chyba jako jedyni w okolicy mają Pizzę z pieca opalanego drewnem, ciasto rewelacja lepszego niema ( z opowiadań subiektywnego kumpla który już długi czas siedzi w bajzlu zwanym gastronomia :)). Szef rodowity Włoch, który naprawdę wie co to Brushetta i Carbonara (dwa najczęściej psutę jeśli chodzi o przygotowanie dania kuchni włoskiej) Super wnętrze (patrząc na zdjęcia) Mam zamiar w przyszłym tygodniu się tam wybrać i spróbować tak zachwalanej Pizzy :)

http://trattorialapina.pl/

Trattoria La Pina
ul. Julianowska 67 A,
05-509 Józefosław
tel.: 022 726 56 50
kom.: 668 22 00 52
e-mail : info@trattorialapina.pl
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Trattoria La Pina w Józefosławiu

Postautor: Spartacus 999 » wt lis 30, 2010 7:22 pm

O fajnie! Uwielbiam oryginalne ciasto włoskie :)
Jest jeszcze reklamująca się Pizzeria z Piecem Kaminnym
w Zalesiu tylko dostawa.

Pizza z Zalesia tel 600800685
http://www.zalesie-gorne.eu/forum/viewt ... ead_id=722

Tak więc robi się coraz ciekawiej ;)
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Trattoria La Pina w Józefosławiu

Postautor: Ireneusz » wt lis 30, 2010 8:28 pm

Pizza z pieca opalanego drewnem, brzmi zachęcająco. :D
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Trattoria La Pina w Józefosławiu

Postautor: Spartacus 999 » wt lis 30, 2010 9:29 pm

Pizza z pieca opalanego drewnem, brzmi zachęcająco

Oczywiście że tak, a ciasto można piec baaardzo cienkie sztywne i chrupiące oraz miękkie jednocześnie.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Trattoria La Pina w Józefosławiu

Postautor: stentonik » wt lis 30, 2010 10:40 pm

Po rekomendacji lokalu przez mojego Guru kuchni od razu złapałem za telefon i zamówiłem lasagne i pizze capricioza z dostawą do domu. I krótko stwierdzam - bez rewelacji. Tak jak napisał Spartacus 999 spodziewałem się, ze ciasto będzie:

Spartacus 999 pisze:baaardzo cienkie sztywne i chrupiące oraz miękkie jednocześnie.


...niestety nie było chrupiące, było zwykłe, bez fajerwerków, nie znalazłem żadnej różnicy między ciastem z pieca opalanego drewnem a gazem. Było smaczne, lekkie i cienkie ale nic poza tym. Może gdyby na miejscu, od razu to tak..ale na wynos-bez rewelacji. Zdecydowanie lepsze ciasto do pizzy robią w konkurencyjnej i sprawdzonej Małej Italii, chrupiące, cienkie, lekkie i w tej samej cenie.

Lasagne nie powinno być w karcie daniem pierwszym tylko przystawką, bo ilościowo to było "na ząb". Gdybym wiedział, ze to przystawka liczyłbym się z tym, że ilość mnie nie zadowoli, ale już jako "pierwsze danie" to sugestia "najedzenia się w miarę" wprowadziła mnie w błąd. Smacznie ale to już było i jest wszędzie.

Pizza, lazagne, cola 58 zł. I głodny.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Trattoria La Pina w Józefosławiu

Postautor: ecotango » wt lis 30, 2010 10:45 pm

stentonik pisze:Po rekomendacji lokalu przez mojego Guru kuchni od razu złapałem za telefon i zamówiłem lasagne i pizze capricioza z dostawą do domu. I krótko stwierdzam - bez rewelacji. Tak jak napisał Spartacus 999 spodziewałem się, ze ciasto będzie:



Piszesz o La Pina czy o Zalesiu? Bo nie załapałem :)
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Trattoria La Pina w Józefosławiu

Postautor: stentonik » wt lis 30, 2010 10:49 pm

Eee w Zalesiu to nie znam :)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: ecotango » śr gru 01, 2010 6:11 pm

stentonik pisze:Eee w Zalesiu to nie znam


Poprostu myślałęm, że zamówiłeś tą którą zareklamował Spartacus999 :)

Ale skoro nasz Gastro-recenzent nie zachwycił się La Piną to coś w tym musi być. :mrgreen:

Zobaczymy jak im pójdzie z pizza na miejscu. :piwko:
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: smog » śr mar 02, 2011 1:26 pm

Odwiedziłem La Pinę w niedzielę obiadowo. No i tak sobie...

Tzn. Wystrój przyjemny, dobrej jakości umeblowanie, obsługa miła. W lokalu pusto. Mała dostała rysunki i kredki z miejsca.

Przechodząc do sedna czyli jedzenia to dostatecznie jedynie.

Ja zamawiałem penne ze szpinakiem, pomidorami i kurczakiem. Małżonka podobnie tylko szpinak i szynka parmeńska. Porcje niestety dość małe, imo za małe a nie pochłaniam zbyt wiele.
Ogólnie poprawnie, za mało jednak smaku i aromatu. W porządku ale chciało by się czegoś więcej.

Na deser zestaw 3 miniaturek deserów pana cotta, tiramisu i coś z mascarpone. I tu już mogę napisać słabo.
Tiramisu znowu mało aromatyczne, mało w nim smaku. Pana Cotta z kolei z bardzo słodkim musem, jak rzadki tani dżem wysokosłodzony, i to zabiło ten delikatny deser. Deser z mascarpone to taki serniczek na zimno z bakaliami - w sumie z wszystkiego najlpeszy.

Kawa dobra, w niezłej cenie. Ogólnie ceny przystępne.

Miła czekajka, limoncello do rachunku (znowu takie sobie, zbyt procentowe)

Reasumując. Miły posiłek dla ducha, ale słaby dla ciała. W smaku brak temperamentu, a tego można a nawet trzeba oczekiwać po włoskiej kuchni.
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm


Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości