Zajazd "U Sąsiadów" w Chylicach

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Zajazd "U Sąsiadów" w Chylicach

Postautor: Kucyk » ndz cze 13, 2010 1:35 pm

No tak, znów ktoś powie, że Kuc się czepia, ale...

...ale robi to w trosce o poprawę jakości piaseczyńskiej gastronomi i innych takich.

Byłem na weselichu zorganizowanym w tytułowym przybytku. Owszem, bawiłem się dobrze, ale to za sprawą tego, że byli fajni ludzie, gdyż obsługa była... No właśnie - powiedzieć beznadziejna, to tak jakby ją pochwalić. Ale po kolei. Nie będę opisywał tu moich odczuć, ale ograniczę się do kilku rad na przyszłość. Rady te nie są skierowane do właścicieli zajazdu, gdyż oni mają widać jakość w [cenzura] bazując na tym, że brakuje miejsc na organizację wesel, i trzeba rok wcześniej rezerwować termin. Porady przeznaczam dla zamawiających "usługi" aby wiedzieli czego się można spodziewać w wykonaniu "u sąsiadów team".

1. Poproście o opróżnienie śmietników stojących przed wejściem i obok altany bo buchający z nich smród padliny uniemożliwia siedzenie na świeżym powietrzu, gdyż ma się wrażenie przebywania na szczycie góry odpadów w £ubnej.
2. Jeśli wśród gości są osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach, to zabierzcie ze sobą dechy na zrobienie podjazdów do pokonywania progów i schodów, gdyż na miejscu były z załatwieniem ich cholerne kłopoty pomimo prowadzonych wcześniej rozmów telefonicznych mających im zapobiec.
3. Gości usadzajcie w zależności od kategorii słuchu, gdyż może się zdarzyć, że niektórzy będą siedzieć przy kolumnach nagłośnieniowych. Natężenie płynącego z nich dźwięku jest jak na koncertach Behemota.

Teraz kulinaria:

4. Uświadomcie kucharzy, że rosół składa się z płynu z zawartością makaronu, a nie makaronu zwilżonego płynem.
5. Poproście, aby dziewuchy z obsługi nie zabierały gościom serwetek, zanim zdążyli ich dotknąć. Ja wiem, że tak jest taniej, bo na praniu się zaoszczędzi, ale ryj trzeba czasem utrzeć. Może przynajmniej jakieś papierowe serwetki niech dadzą, bo śmiesznie wygląda jak goście "częstują" się nawzajem chusteczkami higienicznymi.
6. Poproście aby obsługa wymieniała talerze, bo w przeciwnym przypadku trzeba nie lada sprytu, aby wycentrować talerz z gorącym daniem tak, aby się nie kolebotał na talerzu od przystawek, ponadto nieźle się je przekąski na jednym talerzyku przez całą imprezę. Po resztkach (wykałaczki, niesmaczne fragmenty, pestki, kawałki niejadalnego przystrojenia, resztówki sosów) zalegających rant talerzyka można odtworzyć historię konsumpcji. Nie mówiąc już, że ciepły posiłek po północy podany trudno jest stabilnie ustawić na tych szczątkach, i to nie ze względu na ilość spożytych %%.
7. Poproście aby dziewuchy z obsługi (celowo nie używam słowa Kelnerki) nie wyrywały gościom talerzy zanim nie skończyli jeść. Można przecież się zapytać, czy już plater zabrać przed złapaniem go w dłoń. Są ludzie, którzy nie żrą, a jedzą powoli.
8. Zasugerujcie kucharzom aby sałatę kroili max dzień wcześniej, a po pokrojeniu przykryli czymś. Nie ładnie się prezentuje będą zwiędłą i mającą sczerniałe krawędzie .
9. Warto poprosić aby zimne potrawy nie czekały całe 12 godzin na gości na stołach bo wysychają. Nie ma jak to zasuszony, przeźroczysty majonez i ciemnobrązowe ranty plastrów jasnej pieczeni.
10. Płacicie słono za tort weselny, więc nie koniecznie dekoracje z niego muszą być "w obiegu zamkniętym" co można poznać po pieczołowitym ich oddzielaniu i składaniu delikatnie na specjalnie przygotowanych talerzykach przez obsługę. A, jeszcze jedno. Poproście właściciela, niech naprawi stojak do tortów wielopoziomowych bo śmiesznie wygląda dziewucha zastępująca podpórki i zabezpieczająca w pocie pach chwiejącą się konstrukcję przed runięciem.
11. Uważajcie na potrawy typu schabik w galarecie. To zregenerowane wspomnienie poprzedniego wesela.
12. Zabrońcie kategorycznie używania do przystrajania potraw fragmentów owoców ostrej papryki. Wiem, że jest tania bo nie nadaje się do jedzenia (właśnie pali mnie po raz trzeci - tym razem dupsztal), ale żwir albo tłuczone kolorowe butelki również są tanie, za to przynajmniej ich nie przyjdzie do głowy nikomu zjeść.

I na zakończenie:

13. Kupcie właścicielowi lodówkę. Chyba, że ciepła Cola czy Sprite pite w gorącej sali jest czymś, co lubicie.

To było by na tyle...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Pensjonat U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: Agnieszka82 » wt lip 06, 2010 11:23 am

Witam Jaśku...
Chciałam Ci serdecznie "podziekować za pozytywną" opinie odnośnie naszego wesela....
Przeglądając Twoje forum wnioskuję że strasznie się musisz nudzić...
To w jaki sposób opisałeś nasze wesele oddaje cłego Ciebie...., jak sam mowiłeś nie bywasz na takich imprezach o czym faktycznie nie masz pojęcia. Odnośnie sali weselnej- od początku wiedzielismy, że nie jest przystosowana dla osob niepelnosprawnych- to tak dla Twojej wiadomości!Jako Panna Mloda muszę Ci powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z naszego przyjecia z pensjonacie U Sąsiadów w Chylicach i nie mam nic do zarzucenia organizatorom! Poza tym nie rozumiem dlaczego podczas wesela nie powiedziałeś ani słowa, że brakuje Ci czegoś, czy choćby nie zwróciłeś nam -jako młodym uwagi odnosnie obsługi, a teraz na formu piszesz takie oszczerstwa!!! Co do smrodu to może masz jakieś problemy z węchem bo ja jak i pozostali goscie nie zauważyliśmy nic niepokojącego. A swoją drogą myślę, że pisząc to od razu po weselu mogłeś być jeszcze pod wpływem....dlatego to wszystko naskrobałeś. No cóż, alkohol powoduje różne zmiany...
Wszyskim tym którzy są zainteresowani serdecznie polecam to miejsce-kameralne, miła obsługa, jedzenie swojskie itp... :D
Agnieszka
Agnieszka82
 
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:19 am

Pensjonat U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: ola » wt lip 06, 2010 1:25 pm

no i co tu zrobić iść czy nie iść ?? hahah :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Pensjonat U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: Kucyk » wt lip 06, 2010 3:04 pm

Uwaga! Proszę o czytanie moich postów ze zrozumieniem. :wink:

Nie pragnąłem w swojej opinii krytykować organizatorów (w skrócie Młodą Parę), lecz zauważyć, że aby w przyszłości inni chętni do weselenia się w pensjonacie "U Sąsiadów" mogli uniknąć podobnych odczuć (nawet pojedynczych gości) trzeba niestety bardziej kontrolować obsługę. I nie należy tego odkładać ad acta, bo jak zaczyna się zabawa, to niewiele można już skorygować. I wtedy również nie czas jest zgłaszać uwagi do Młodej Pary, gdyż zajęta będzie ona absolutnie czym innym niż nadzorem nad standardem serwisu. Dobrze można to rozwiązać za pomocą umowy w której 30% zapłaty stanowi "kwotę gwarancyjną" i jest uiszczane dopiero po imprezie. Inną sprawą jest to, że skoro salę trzeba na rok wcześniej rezerwować, to pojawia się niekorzystny układ w którym restaurator jest Sprite, a klient pragnienie...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Pensjonat U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: stentonik » wt lip 06, 2010 5:34 pm

ola pisze:no i co tu zrobić iść czy nie iść ?? hahah :)


A w zyciu, nie isc. Ja tam wole obiektywna opinie Kuca niz subiektywna Panny Mlodej. Ja tez myslalem ze moje wesele w La Musica w Zabiencu bylo najzajebistrze, a dopiero po paru miesiacach okazalo sie dlaczego chrzestny dal rano pusta koperte, babcia ktora zazwyczaj nie wybrzydza jakos nie chciala nic jesc a ciotka Zoska uciekla przed oczepinami. Bo zarcie bylo fatalne. Ja nawet nie pamietam dobrze co jadlem ale jakby mi rodzina nie uswiadomila jaki byl szit to do dzisiaj bym polecal to miejsce.

Panno Mloda, zdjecie Waszego dziecka w Gazecie Wyborczej tez bedzie najpiekniejsze na swiecie, i tak trzymac.

Kucyk, dzieki za uczciwa opinie.

soory za niepolskie znaki ale tu tylko greckie klawiatury.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Pensjonat U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: ola » wt lip 06, 2010 9:30 pm

stentonik pisze:soory za niepolskie znaki ale tu tylko greckie klawiatury


no nie Ty jesteś na urlopie ?? zazdroszczę :(

no ja mam podobne patrzenie na moje wesele, ale az strach pytać w takim razie jak było
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zajazd U Sąsiadów

Postautor: Agnieszka82 » śr lip 07, 2010 10:23 am

Fakt-każdy ma prawo do wyrażenia swoich opni...rozumiem, jednak nie w taki sposób, obrażając innych czy bluźnić...troszke KULTURY nikomu nie zaszkodzi!!!!
Wiekszość naszych gości jest zadowolonych, a najważniejsze jest to, że super się bawiliśmy- A to, że np.tort był krzywy...o jej, straszne...na takie pierdoły naprawdę nie mam czasu - dla wiadomości -to nie wina tych, których oczerniłeś tylko cukierni, gdzie kupowaliśmy tort...i kilka innych "drobnostek" które opisałeś nie leżalo po stronie właścicieli pensjonatu, więć jeśli chcesz coś napisać na forum to upewnij sie dokładnie ,bo może oczernisz kogoś kto nie jest wcale winien...

Pozdrwiam
Agnieszka
Agnieszka82
 
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:19 am

U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: ola » śr lip 07, 2010 10:40 am

Agnieszka82 pisze:Wiekszość naszych gości jest zadowolonych



tak z doświadczenia wiem, że albo rzeczywiście są zadowoleni, albo nie chcę Ci zrobić przykrości i nic nie mówią. Niestety ludzie są fałszywi, więc może dobrze że ktoś mówi wprost to co myśli
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: stentonik » śr lip 07, 2010 11:12 am

No to Kucyk na drugim weselu Panny Młodej nie potancujesz :mrgreen:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: Jacenty » śr lip 07, 2010 4:30 pm

"Niech żyje bal.
Drugi raz nie zaproszą nas wcale" :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: sara105 » pt lip 09, 2010 8:12 pm

Agnieszka82 pisze:Wiekszość naszych gości jest zadowolonych

A ja ze swojej strony przestrzegam Wszystkich przed fałszywym panem Kucem i jego chorymi opiniami.Ps; skoro Pan KUCOR nie mógł wjechać wózkiem inwalidzkim na salę to jak dojechał do śmietnika w drugim końcu posesji???A prawda jest taka,że dałeś tak popalić tym kelnerkom,że one nawet nie chciały do Ciebie podchodzić.( nie one jedne zresztą!!!)I to najbardziej Cię zabolało.Co można powiedzieć o człowieku,który nazywa kobietę DZIEWUCHĄ????Urażona duma to nie powód by wszystkich obrażać i oczerniać.Twój brak kultury rekompensuje urocza Panna młoda i cała jej rodzina ,którą bardzo serdecznie pozdrawiam!!!!I nikomu z was nie życzę takich KUCORÓW psujących atmosferę na weselu!!!!!!!
sara105
 
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 05, 2010 5:20 pm

Zajazd "U Sąsiadów" w Chylicach

Postautor: Martin » pt lip 09, 2010 8:34 pm

Przypominam, że podforum jest na temat restauracji pubów klubów i wszelkiej gastronomii na terenie gminy Piaseczno. Umieszczamy tutaj komentarze na temat lokalu / nasze opinie, w tym wątku na temat Zajazdu "U Sąsiadów" w Chylicach. Wszelkie nieporozumienia / uwagi personalne, proszę załatwiać przy pomocy innej drogi np: prywatnej wiadomości (ikonka PW przy każdym profilu).

Dla potomności post powyżej skopiowany.

sara105 napisał(a):
Agnieszka82 pisze:Wiekszość naszych gości jest zadowolonych

A ja ze swojej strony przestrzegam Wszystkich przed fałszywym panem Kucem i jego chorymi opiniami.Ps; skoro Pan KUCOR nie mógł wjechać wózkiem inwalidzkim na salę to jak dojechał do śmietnika w drugim końcu posesji???A prawda jest taka,że dałeś tak popalić tym kelnerkom,że one nawet nie chciały do Ciebie podchodzić.( nie one jedne zresztą!!!)I to najbardziej Cię zabolało.Co można powiedzieć o człowieku,który nazywa kobietę DZIEWUCHĄ????Urażona duma to nie powód by wszystkich obrażać i oczerniać.Twój brak kultury rekompensuje urocza Panna młoda i cała jej rodzina ,którą bardzo serdecznie pozdrawiam!!!!I nikomu z was nie życzę takich KUCORÓW psujących atmosferę na weselu!!!!!!![/quote]
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: Jacenty » pt lip 09, 2010 9:13 pm

Jakoś mało przekonywujące jesteście dziewuchy.
Nie wierzę komuś,kto napisał na forum jeden post.
Do tego oczerniający chyba najbardziej wyluzowanego usera tego forum.

:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: ola » sob lip 10, 2010 10:27 am

ha ha ha ale się uśmiałam czytając to :)

niejaka sara105 pisze i urażonej dumie ? :) ciekawe czyjej Kucyka czy Panny Młodej, która zamiast przyjąć uwagi z godnością powoli miesza swoich gości do awantury na forum :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

U SĄSIADÓW w Chylicach

Postautor: Kucyk » sob lip 10, 2010 12:03 pm

Ponawiam prośbę o czytanie moich postów ze zrozumieniem! Może proszę o wolniejsze ich czytanie, sam staram się nie pisać zbyt szybko, gdyż wiem, że nie każdy szybko czyta. :wink:

A teraz taki OT. (Trochę pod administrację się podciągnę.) ;)
Niniejsze, zacne forum Powiatu Piaseczyńskiego służy m. in. prezentowaniu subiektywnych opinii mieszkańców dotyczących zjawisk zachodzących w ich bliskim otoczeniu. Forum nie jest w żadnym przypadku gazetką reklamową, lecz polem do wymiany poglądów które każdy wyrabia sobie na podstawie empirycznych doznań. W tym dziale zajmujemy się akurat oceną funkcjonowania szeroko pojętej gastronomii i pokrewnej jej działalności w branży restauracji na terenie powiatu. Owe subiektywne opinie pozwalają nie tylko na stwarzanie u czytelników wizji obrazu opisywanych tu lokali, ale uważnym restauratorom, których ambicją jest ciągłe zwiększanie poziomu świadczonych usług, wypowiedzi mogą służyć w naprowadzaniu na właściwy kurs, to znaczy taki, aby rzeczywiście stać frontem do klienteli, dzięki której restaurator może osiągać profity. Wszak zadowolony klient jest bardzo cenną inwestycją, w odróżnieniu od niezadowolonego. Przykładem do naśladowania może być tu restauracja Zawrotnica, która na bieżąco koryguje swoje produkty (nie tylko kulinarne) oferowane klientowi. Proszę przeczytać odzew na konstruktywną krytykę rozpoczętą postem http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 0994#60994
Konstruktywna krytyka nie ma na celu dyskredytacji firmy, lecz wykazuje błędy które być może warto, a nawet trzeba usunąć. Wszystkie przytoczone przeze mnie fakty, oczywiście będące subiektywnymi odczuciami, miały miejsce, i być może nie zadał bym sobie trudu opisania ich, gdybym mieszkał np. w San Francisco, czy na San Domingo. Jednakże będąc mieszkańcem powiatu piaseczyńskiego mam pełne prawo do krytyki, gdyż zależy mi na wysokim poziomie usług świadczonych w okolicy w której żyję. Mam taką nadzieję, że dzięki podobnym działaniom innych mieszkańców, jakich dużo widać w dziale o restauracjach (patrz np. temat pizzerii Biesiadowo czy restauracji Pod Orzechem), za jakiś czas przybywający np. z San Domierza będą pod wrażeniem wysokiej dbałości o klienta panującej w naszej okolicy. Tu nie ma co się obrażać, tu trzeba działać i poprawiać swoje podejście do coraz bardziej wymagającej klienteli oraz wprowadzać drobne, acz istotne zmiany, poprawiające subiektywne odczucia tych, dzięki którym restauratorzy żyją.

Kończąc tradycyjny, jednozdaniowy post zacytuję... i tym razem nie Staszewskiego! :P


Ignacy Krasicki pisze:Czytaj i pozwól, niech czytają twoi,
Niech się z nich każdy niewinnie rozśmieje.
żaden nagany sobie nie przyswoi,
Nikt się nie zgorszy, mam pewną nadzieję.
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,
Niechaj występek jęczy i boleje.

Winien odwołać, kto zmyśla zuchwale:
Przeczytaj, osądź. Nie pochwalisz? - spalę.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Następna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron