Restauracja Mela Verde Piaseczno

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Postautor: Kucyk » pn paź 24, 2011 6:16 pm

Nela pisze:Mozecie sobie myslec co chcecie,Wasze prawo

Ba, możemy nawet pisać co chcemy. Takie nasze prawo.

Jeszcze raz: Nela, chciałaś stare wróble na końskie boby nabrać. Nie Tobie pierwszej się to nie udało. Trzeba najpierw rozpoznać przedpole i przeciwnika zanim się do bitwy ruszy. Pamiętaj że forumowa zasada pierdolić marność, tylko dbać centralnie o jakość odnosi się nie tylko do samych restauracji ale również, a nawet przede wszystkim, do recenzji.

Amen.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: stentonik » pn paź 24, 2011 9:35 pm

Nela pisze:Panowie,wyrazilam na forum swoja opinie na temat restauracji,ktora odwiedzilam.Mozecie sobie myslec co chcecie,Wasze prawo.Nie zycze jednak sobie takich slow jak w wypowiedzi Pana Stentonika.Zycze milego wieczoru i wiecej dystansu..pozdrawiam.


Ciekawe, czy byłabyś tak samo poruszona, gdyby Twoją ulubioną restaurację zmieszał z błotem taki sam jednopostowiec jak Ty. Wpadł, obsmarował i wypadł. Ile byłaby warta jego krytyczna opinia dla Ciebie w kontekście tego co sama widziałaś? No ile? życzyłabyś sobie wtedy wypowiedzi i interwencji pana stentonika, prawda? Ano właśnie.

Proszę więc, zachowaj umiar, jeśli to była Twoja nieznajomość zasad jakie tu wypracowaliśmy - skocz do regulaminu, poczytaj forum i jeszcze raz na spokojnie rozpocznij tu swoją przygodę. To nie jest forum anonimowe, tylko restrykcyjne prywatne forum mieszkańców, gdzie nikt nikogo na siłę nie trzyma. Z szacunku dla restauracji Mela Verde, działu kulinarnego którym moderuję i Użytkowników Forum jestem zobligowany do utrzymania porządku co też czynię i czynił będę.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: smog » wt paź 25, 2011 8:32 am

Coś mnie chyba ominęło...

A Mela Verde jest :good:
Awatar użytkownika
smog
 
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 24, 2010 1:13 pm

Postautor: stentonik » wt paź 25, 2011 1:09 pm

Ja byłem dawno, ale też mi się podobało.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: argrabi » ndz sty 08, 2012 6:36 pm

(cd z innego wątku) ... Mela Verte... Pizza smaczna, choć 2-milimetrowe ciasto powoduje, że się powinno zamawiać jedną pizzę na jedną osobę :)
Obsługa miła, ceny przystępne. A ilość przewijających się osób też chyba świadczyła o tym, że nie tylko ja jestem zadowolony...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: 4bery » wt lut 07, 2012 9:08 am

Byłem niedawno z rodzinką. Generalnie pozytyw. Sporo ludzi i był problem ze stolikiem ale dla mnie to też jest na plus - nie lubie jak w knajpie jest pusto; nie wiem czy to norma bo byliśmy w niedzielę w porze obiadowej więc w szczycie ;-))

Jedzenie dobre (była pizza, sałatka, jakaś pasta i bodajże polędwica - wszystko dobre lub bardzo dobre), obsługa w porządku. Ja miałem pizzę - cienkie ciasto /ja lubię/, dodatki w normie. Dla mnie jedyny minus (ale to kwestia gustu) to wystrój, głownie stoliki i krzesła, które nadają knajpce wygląd baru a nie trattorii czy restauracji i to psuje trochę klimat. Ceny umirkowane.
Ogólnie jeszcze wrócę :D
Awatar użytkownika
4bery
 
Posty: 36
Rejestracja: wt mar 09, 2010 12:20 pm
Lokalizacja: P-no

Postautor: WielkiGęgacz » pt lut 24, 2012 11:41 pm

WG wybrał się ostatnio do Mela Verde.
Knajpa miła, jedzenie smaczne, ceny przystępne (choć nie tanio), wystrój też niegłupi, a i obsługa niczego sobie.
Pizza super, makarony smaczne, a na jedzenie nie czeka się długo, generalnie wszystko tak jak powinno być....
Niestety były też wpadki.
Wizyta w Mela Verde odbywała się w niedzielę, w składzie: WG z małżonką wraz z córą Olą. Dziedziczka z racji swego wieku podróżuje w wozie, którym to do Mela Verde nie bardzo była możliwość wjechania. Schody jakieś takie w dół prowadzące i kręte do tego dziwacznie. Osoby niepełnosprawne, też napotkają nie lada wyzwanie.
Oczywiście nie ma rzeczy, nie możliwych i można poprosić obsługę do pomocy, ale czy każdy chce robić przedstawienie ze swojego wejścia do knajpy??

Druga sprawa to grzanki ze świeżymi pomidorami i bazylią.
Smaczne, niestety zimne, jak na grzanki, podane na desce, której zapach został przejęty przez cztery prawie ciepłe bułeczki. Szeryf kuchni powinien wytrzebić zapach z drewnianych desek przed podaniem ich dla konsumenta, lub nie używać ich w kuchni...
Ale to takie moje czepialstwo zawodowe, na temat grzanek i zapachów, żona WG nie odezwała się w ogóle.

Podsumowując.
Knajpa naprawdę fajna, z klimatem (choć stolików ciut za dużo), można miło spędzić czas i smacznie zjeść, uwagi moje były bardziej czepialstwem - po za wjazdem z wozem do środka. Generalnie polecam jest to chyba jedna z najlepszych pizzerii w okolicy. Ja tam na pewno wrócę i innych dań z karty spróbuje
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: Agusia » pt lut 24, 2012 11:57 pm

@WG nie można napisać, że uwagi Twoje były czepialstwem. Z tego co załapałam "restauracja" czy "pizzeria" jest do odwiedzenia. A Ty wrócisz bez obciążenia. ;) Ciągle ciągnę tam Kucyka może w końcu ostra krytyka padnie. ;)
Awatar użytkownika
Agusia
 
Posty: 256
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 10:13 pm
Lokalizacja: z Wenus

Postautor: stentonik » sob lut 25, 2012 7:53 am

Mela Verde jak to czytają to się załamią...jeden z wozem się wepchał, teraz druga Kucyka tam przyciągnie...Usiąść i płakać ;)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Kuchnia Polowa » ndz mar 04, 2012 9:45 am

Stefaniakowa wraz z żoną WG w Mela Verde najadły się do syta.
Zjedzono:
pizza,
Prosciutto funghi
Sos pomidorowy,mozzarella, szynka,pieczarki - dobra
Gustosa
Sos pomidorowy,mozzarella,boczek,jajko,cebula,parmezan - pyszna
deser,
Panna cotta
Deser śmietanowy z musem truskawkowym - trochę mało słodki jak dla mnie
Tiramisu
Deser biszkoptowy z serem mascarpone - rewelacja

Do picia polecam tropikalny mix świeżych owoców z sokiem, który może śmiało zastąpić deser.
Wystrój lokalu przyjemny, obsługa również.
Zdecydowanie najlepsza pizza w Piasecznie.
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Postautor: sanchez » pn mar 05, 2012 8:46 am

Pizza i owszem. Kilka tygodni temu gościłem z żoną, chyba przy okazji Walentego - jeśli mnie pamięć nie myli.

W środku bardzo przyjemnie - stolików sporo, można znaleźć miejscówkę na miłą pogawędkę, nie przeszkadzając sasiadowi nad kluskami. Pizza daje radę - bez zastrzeżeń. Ciasto cienkie, miękkie, ale nie rozpaćkane (jak w sieciówce daGrasso), składników w sam raz. Niestety - to był talerz żony.

Na moim miały wylądować krewetki w sosie z białego wina. I wylądowały. Danie bardzo cieszyło oko - podniebienie już mniej. Wszystko za sprawą krewetek, które okazały się gumowate. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka, ale nie wnikam w szczegóły. Przy następnej wizycie, trzeba to danie pominąć - zrekompensowałem je sobie pysznym Creme brulee na deser - który polecam. Nie widzałem go co prawda w menu, ale na stonie WWW jest wymieniony, więć śmiało można zamawiać.

Sam wystrój lokalu dość surowy, ale dośc przytulny, a obsługa miła. Z powodzeniem można za całokształt polecić, choć gdyby krewetki były takie jak powinny - zaglądałbym częściej. :wink:
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: anuleksa » czw cze 07, 2012 9:44 pm

sanchez pisze:Pizza i owszem.

Potwierdzam i nie tknę więcej żadnych innych dań.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron