Restauracja Staroświecka w Konstancinie Jeziorna

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Restauracja Staroświecka w Konstancinie Jeziorna

Postautor: gwendolin » ndz mar 14, 2010 9:15 am

Hmm. Restauracja była mi bardzo zachwalana, a Ci co mnie znają wiedzą, że lubię dobrą kuchnie.Po wizycie tam wiele się spodziewałam, ale .... no właśnie
Po restauracji o tej nazwie spodziewałam się jakiegoś klimatu, ale go nie znalazłam. Dużym mankamentem tej restauracji jest brak normalnego parkingu. Albo się brnie w błocie po czymś co się nazywa parkingiem, albo staje się gdzie popadnie na ulicy:(
Karta dań całkiem pokaźna więc wybrałam najprostsze danie, czyli grillowaną pierś kurczaka w sosie kurkowym, zapiekane ziemniaczki i bukiet sałatek. Osoba mi towarzysząca wybrała placek zbójnicki. Ceny nie są jakoś powalające. potrawy dostaliśmy po około 20 minutach.
Dania są bardzo duże, można się tym najeść :):):) ale tylko w teorii.
Pierś optycznie była ładnie wygrilowana, a wszystko pachnące, jednak było to bardzo mylące.
Sałatka była tak nafaszerowana różnymi przyprawami, które nawet nie pasowały do siebie, że nie dało się tego zjeść. Ziemniaczki były niedopieczone, a nawet trafiły mi się surowe. Pierś z kurczaka w sosie kurkowym...był w miarę dopieczony, a sos to zwykła śmietana słabo wymieszana z kurkami tuż przed podaniem, w dodatku zimna. Placek po zbójnicku mojemu partnerowi smakował i to bardzo, ale tylko do czasu. Po zjedzeniu kawałka okazało się że sos jest zimny a w nim znowu te przeklęte źle dobrane przyprawy.
Niestety była to pierwsza i ostatnia moja wizyta tam. Myślę, ze kucharz powinien używać mniej przypraw i podawać mniej surowe potrawy.
Awatar użytkownika
gwendolin
 
Posty: 809
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:18 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Restauracja Staroświecka w Konstancinie Jeziorna

Postautor: Kucyk » ndz mar 14, 2010 10:12 am

gwendolin pisze:Myślę, ze kucharz powinien używać mniej przypraw i podawać mniej surowe potrawy.


Mikrofala im się tego dnia zepsuła...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: AgatkaL » ndz mar 14, 2010 10:33 am

A ja tam byłam tydzień temu na niedzielnym obiedzie i jestem zadowolona. "Do kotleta" przygrywał jakiś duecik muzyczny (fakt, że trochę głośno i ciężko bylo pogadać). Zamówiłam pierś kurczaka w panierce, opiekane ziemniaczki i zestaw surówek. Porcja duża, można się najeść, wszystko ciepłe i dopieczone. Ceny do przeżycia. Czekaliśmy ok. 20 min na podanie jedzonka. Wystrój też przypadł mi do gustu, przyjemnie można tam spędzić czas.
Fakt, minusem jest brak parkingu. Zanim dobrnęłam do wejścia restauracji, miałam upaciane buty w błocie.
Acha...i bardzo dobrą kawę tam mają.
Zamierzam tam jeszcze wrócić, żeby przetestować coś innego.
W piatki ponoć są tamwieczorki taneczne i przychodzi bardzo dużo ludzi. Z ciekawości kiedyś sie chyba wybiorę zobaczyć jak tam wyglądaja imprezy :)
Awatar użytkownika
AgatkaL
 
Posty: 148
Rejestracja: czw paź 29, 2009 11:27 am
Lokalizacja: Konstancin/Piaseczno

Postautor: gucio » ndz mar 14, 2010 1:30 pm

Bardzo ciekawa restauracja.Przedtem nazywała się "Saga" (inny najemca i plajta).Teraz nowy najemca,zobaczymy.Bardzo ciekawa jest zgoda na budowę tego typu obiektu 10-15m od stacji gazowej (pstryk papierosik nie do końca trzeźwego klienta i co...)
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 9:04 pm przez gucio, łącznie zmieniany 1 raz
gucio
 
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 28, 2010 8:56 pm

Postautor: stentonik » ndz mar 14, 2010 2:17 pm

gucio pisze:10-15m od stacji gazowej (pstryk papierosik niedokońca trzeźwego klienta i co...)


Albo nie do końca zadowolonego hahaha. Może powinno być standartem, aby nowe restauracje budować przy stacjach paliw albo gazowych ;)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: gucio » ndz mar 14, 2010 3:17 pm

Należy popierać takie oddolne inicjatywy.Problem tylko taki że niezadowolonych dużo i stale przybywa a stacji wciąż za mało.W Konstancinie "dobry wujek" wydał zezwolenia zgodnie z postulatami konsumentów. :roll:
gucio
 
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 28, 2010 8:56 pm

Postautor: mistik5 » pn paź 11, 2010 1:53 pm

Zamówiłam jedzenie z dostawą, ale żeby klient był zadowolony powinni zmienić parę rzeczy.

Po pierwsze składając zamówienie musiałam przedyktować pani przez telefon co mają w karcie, bo nie wiedziała co mieści się pod nazwą zestaw nr 16. A jak jej przedyktowałam to jej się nie zgadzało z tym co mają u siebie w karcie, no ale druga powiedziała że jest OK.

Po drugie na dostawę w godzinach wczesno południowych zadzwoniłam o 12.30 czekałam 1,5godziny. Rozumiem że muszą przyrządzić itd, ale to chyba przesada, szczególnie że wspomniana już Pani powiedziała że dostawa będzie za 30-40 min.

Po trzecie proponuję zmianę dostawcy. Pan był bardzo niemiły, nadąsany i niezadowolony że ma wypakować torbę ( obiad) w przedpokoju. Mało mnie tą torbą nie przewrócił, tak się pchał żeby zwiedzić dom.

Po czwarte jedzenie było zimne!!!!!!!!! Dzięki Bogu za mikrofalówkę:)


Chętnie pojadę do restauracji żeby przekonać się jak tam funkcjonuje obsługa, bo poza tymi minusami jedzenie było bardzo smaczne, na porcji nie oszczędzali no i ceny przystępne.

Poza tym chwali się i trzeba popierać restauracje które oferują dostawę do domu. Ile można jeść pizzy, sushi czy chińszczyzny?
mistik5
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron