Espana tapas bar, kuchnia hiszpańska Piaseczno (zamknięta)

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Espana tapas bar restauracja kuchnia hiszpańska Piaseczno

Postautor: Martin » pt sty 29, 2010 9:18 pm

Odwiedziłem dziś nową restaurację i chociaż na zewnątrz, na razie nie wiele się zmieniło - oprócz banerów z nazwą nowej restauracji, to w środku jest całkowicie inaczej, niż było za czasów Gyros Pub! ściany w kolorze ciemno czerwonym, a na nich obrazy w hiszpańskim klimacie. Nie liczyłem dokładnie, ale w środku jest około 15 stołów, tak więc można spokojnie zmówić się tam na spotkanie i miło spędzić czas ze znajomymi. Na jednej ze ścian wisi telewizor, a na drugiej duży ekran, na który to samo wyświetla projektor. Ekran przystosowany jest do karaoke - dostałem informację, że właściciele planują organizować co jakiś czas w lokalu imprezy karaoke, a najbliższa w sobotę 6 lutego 2010 roku (mam jeszcze dostać potwierdzenie mailem).

Po wejściu do Espana, zostałem bardzo miło powitany (w ekipie jest osoba, którą niektórzy mogą pamiętać z początków Zawrotnicy). Przedstawiono mi hiszpańskiego kucharza, który przyniósł do spróbowania, kilka hiszpańskich przystawek m.in. tortilla espanola (hiszpański omlet). Po zjedzeniu przystawek, byłem już tak najedzony, że tak naprawdę nie zamówiłem już niczego innego. W między czasie, podczas spożywania przystawek widziałem osoby spożywające Crujirodeo (gorący kruchy chleb z różnymi dodatkami - widać je na poniższej ulotce) - wyglądało naprawdę smakowicie, tak więc już wiem co zamówię u nich przy kolejnej wizycie. Lokal ma już koncesję, tak więc dostępny jest alkohol, od piwa do tych mocniejszych... ;)

W menu, jest sporo pozycji i hiszpański kucharz, cały czas testuje co smakuje i będzie smakowało osobom, które skuszą się na ich ofertę. Tak więc, na razie menu będzie podlegało modyfikacjom pod kątem popularności dań wśród klientów. Dostałem informację, że jeżeli ktoś lubi hiszpańską kuchnię a nie znajdzie swojego ulubionego dania w menu, to może liczyć na zrobieniu dania na specjalne zamówienie. Oprócz tego, zamawiając konkretne danie, w oczekiwaniu na nie - otrzymuje się jedną z hiszpańskich przystawek. Na razie nie mają strony internetowej, tak więc wziąłem od nich ulotkę, na której jest kilka przykładowych pozycji z ich pełnego menu dostępnego w lokalu.


Obrazek


Obrazek


Zachęcam Was do odwiedzenia nowego lokalu Espana!
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

RE: Espana tapas bar restauracja kuchnia hiszpańska Piaseczn

Postautor: Kacha » pt sty 29, 2010 11:24 pm

Przyda się kulinarna odmiana w Piasecznie. :)
Awatar użytkownika
Kacha
 
Posty: 666
Rejestracja: pt lis 20, 2009 1:26 pm
Lokalizacja: okolice stolicy

Espana

Postautor: ola » sob sty 30, 2010 12:08 pm

Martin pisze:Ekran przystosowany jest do karaoke - dostałem informację, że właściciele planują organizować co jakiś czas w lokalu imprezy karaoke, a najbliższa w sobotę 6 lutego 2010 roku (mam jeszcze dostać potwierdzenie mailem).


szczerze to lipa. Albo nastawiają sie na knajpkę z hiszpańskim jedzeniem albo na karaoke

a patrząc na menu, to sporo dań z kuchni polskiej :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Espana

Postautor: sanchez » pn lut 01, 2010 12:08 am

Serio ? A które to dania są z kuchni polskiej ? Bo nazwy nic mi nie mówią ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Espana

Postautor: stentonik » pn lut 01, 2010 8:33 am

ola pisze:
szczerze to lipa. Albo nastawiają sie na knajpkę z hiszpańskim jedzeniem albo na karaoke


Jedno wyklucza drugie? :shock:
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Espana

Postautor: Ivona » pn lut 01, 2010 8:40 am

Trzeba będzie spróbować Crujirodeo. :)
Awatar użytkownika
Ivona
 
Posty: 466
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:59 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Espana

Postautor: ola » pn lut 01, 2010 10:37 am

stentonik pisze:
ola pisze:szczerze to lipa. Albo nastawiają sie na knajpkę z hiszpańskim jedzeniem albo na karaoke

Jedno wyklucza drugie?


oczywiście że nie.. ale to jest rozpraszanie się na początku
uważam że jak lokal jest mały (jak w tym przypadku) to powinien określić swoja grupę klientów, a potem dodawać kolejne "atrakcje"

poprzedni lokal, który tam był - miał automaty, tv (i miały być tam relacje sportowe ) były hot dogi, hamburgery i nawet dania na wzór kebaba , i co ? i nic z tego nie wyszło...

miałam nadzieje ze to będzie miła knajpka z dobrym jedzeniem, coś na wzór Słoneczników czy Pesto, gdzie mają konkretne jedzenie i to jest ich celem
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ecotango » wt lut 02, 2010 12:35 am

ola pisze:miła knajpka z dobrym jedzeniem, coś na wzór Pesto, gdzie mają konkretne jedzenie


... jeśli Carbonare na proszku, albo Pesto z Primerby nazywasz konkretem to gratulacje :peace:

P.S. nie bronie ani nie promuje nikogo, żeby było jasne, bo rozstałem sie z Piaseczyńską gastronomią.....
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt lut 02, 2010 9:41 am

ecotango pisze:jeśli Carbonare na proszku, albo Pesto z Primerby nazywasz konkretem to gratulacje


napisałam że na wzór, i konkretne oznacza że jeden rodzaj jedzenia np. włoskie, hiszpanskie itp.

a co do ich jakości jedzenie to nie oceniam


ecotango pisze:P.S. nie bronie ani nie promuje nikogo, żeby było jasne, bo rozstałem sie z Piaseczyńską gastronomią.....


ja też :) zostawiłam sobie tylko jedną kanjpkę, z ulubionym klimatem
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Espana

Postautor: stentonik » wt lut 02, 2010 10:11 am

ola pisze:
miałam nadzieje ze to będzie miła knajpka z dobrym jedzeniem, coś na wzór Słoneczników czy Pesto, gdzie mają konkretne jedzenie i to jest ich celem


Co do Pesto to sie nie wypowiadam, bo przestałem tam chodzić kiedy pewnego razu od pani obsługującej dowiedziałem się , że przed zamówieniem pasty dobrze jest powiedzieć kucharzowi czy makaron ma być bardziej al dente czy mniej. :lezacysmieszek: a nie później rościć pretensje że twarde kluchy. Dla mnie to pseudo włoska kuchnia nastawiona na przetrwanie a nie na klienta.

Słoneczniki na rynku piaseczyńskim rzeczywiscie sie wybijają, ale powiedzmy sobie szczerze, na bezrybiu i rak ryba. Ola, może dasz się namówić na dobrą pizze?

Dla mnie w Piasecznie nie ma stricte dobrego lokalu gastronomicznego. W kazdym znajdziemy coś, w tym atmosferę, w innym dobre ceny, w jeszcze innym dobrą kuchnię, ale żeby powiedzieć -tak, to jest ta jedna zajebista knajpa do której chętnie wracam na obiady to niestety - pozostaje Warszawa.
Oczywiście pisząc powyższe zakładam, że mamy wieksze wymagania niż minimalne co do wyboru, smaku i róznorodności menu, bo każdemu może podobać sie i smakować co innego no i mamy porównanie, bo lubimy dobrze zjeść w restauracjach na poziomie.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: ola » wt lut 02, 2010 11:03 am

stentonik pisze:Ola, może dasz się namówić na dobrą pizze?


to zależy gdzie :)

wiesz ja nie oceniam Pesto czy innych knajpek, chodzi mi

stentonik pisze:tak, to jest ta jedna zajebista knajpa do której chętnie wracam na obiady to niestety - pozostaje Warszawa.


no ja mam 2 knajpki do kótrych w Piasecznie wracam, Zawrotnice i Gruzin - maja plusy za klimat, obsługę i włascicieli i dobre winko :)

stentonik pisze:Oczywiście pisząc powyższe zakładam, że mamy wieksze wymagania niż minimalne co do wyboru, smaku i róznorodności menu, bo każdemu może podobać sie i smakować co innego no i mamy porównanie, bo lubimy dobrze zjeść w restauracjach na poziomie.



oczywiście
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » wt lut 02, 2010 11:22 am

ola pisze:
no ja mam 2 knajpki do kótrych w Piasecznie wracam, Zawrotnice i Gruzin - maja plusy za klimat, obsługę i włascicieli i dobre winko :)



Potwierdzam, klimat tych lokali i podejście do klienta na najwyższym poziomie...tego w Warszawie nie dostaniemy wszędzie. Kuchnia gruzińska nie zawsze stabilna :wink: ale atmosfera i zyczliwość właścicieli rekompensuje wszystko a w Zawro zawsze mozna dobrze zjeść, chociaż karta dawno nie zmieniana...Ale chyba w naszym mieście żaden lokal nie mógłby sobie pozwolić na częste zmiany karty, więc co ja piszę wogóle :) ...Chyba MI jako jedyna zmieniała dwa razy kartę....ale to Piotrek musiałby potwierdzić.

Wracając do nowej hiszpańskiej knajpki to ciekawy jestem jakie wnioski (i czy wogóle) wyciągnęli z sytuacji gastronomicznej na naszym terenie, czy jest zapotrzebowanie na olekiczen i czym nas ewentualnie zakoczą. Mimo, że lokal "na gruzach" zbudowany a do knajp po tunningu nie mam przekonania, to wybiorę się jeszcze dzisiaj z nadzieją na dobre jedzenie.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: ola » wt lut 02, 2010 11:29 am

stentonik pisze:Mimo, że lokal "na gruzach" zbudowany a do knajp po tunningu nie mam przekonania, to wybiorę się jeszcze dzisiaj z nadzieją na dobre jedzenie.


ja też sie wybiorę aby sprawdzić jakie jedzenie serwują, i czy ma to cokolwiek wspólnego z kuchnią hiszpańską.
Napisz coś jak już będziesz po degustacji.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ecotango » wt lut 02, 2010 12:45 pm

ola pisze:napisałam że na wzór, i konkretne oznacza że jeden rodzaj jedzenia np. włoskie, hiszpanskie itp.


Ok, inaczej odczytałem Twojego posta, myślałem, że odpowiada Ci jedzenie z prochu. Zwracam Honor :kwiatek: ;)
ola pisze:ja też zostawiłam sobie tylko jedną kanjpkę, z ulubionym klimatem


Ja rozstałem się z piaseczyńską gastronomią bardziej zawodowo niż konsumencko.


stentonik pisze:Chyba MI jako jedyna zmieniała dwa razy kartę....ale to Piotrek musiałby potwierdzić.


Karta była zmieniana a raczej uzupełniana i modyfikowana tylko raz.


stentonik pisze:Mimo, że lokal "na gruzach" zbudowany a do knajp po tunningu nie mam przekonania


To zależy w dużym stopniu od tego czy knajpa na starych śmieciach to nowa inwestycja nowych właścicieli, czy próba ratowania się starych "restauratorów" za wszelką cenę czymś nowym (takie ReCover My Restaurant Gordona), czego jeszcze niema w PNO. Zobaczymy...
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczyma utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić "
Awatar użytkownika
ecotango
 
Posty: 262
Rejestracja: czw sty 29, 2009 8:46 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » wt lut 02, 2010 12:51 pm

ecotango pisze:Ok, inaczej odczytałem Twojego posta, myślałem, że odpowiada Ci jedzenie z prochu.



a tfu, nigdy. Wręcz przeciwnie lubie dobre jedzenie i kuchnia włoska czy hiszpańska to mój konik a co za tym idzie dość "krytycznie" oceniam knajpy serwujące takie dania
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron