Restauracja Mała Italia Piaseczno (zamknięta)

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Akademia Wina w Małej Italii

Postautor: lukasz » pt lut 27, 2009 12:31 am

Kiedy planowana jest najbliższa Akademia Wina?
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Akademia Wina w Małej Italii

Postautor: JacekT » pt lut 27, 2009 11:16 am

lukasz pisze:Kiedy planowana jest najbliższa Akademia Wina?

Tak jak pisałem wcześniej, Akademie Wina to zorganizowane spotkania. Możemy zaproponować jakiś termin i jeśli uzbiera się przynajmniej 12 osób i wpłacą one zaliczkę to ruszymy.
Koszt takiego spotkania to od 200 do 320 złotych za osobę w zależności od rodzajów i ilości win. Obejmuję on również przystawki zimne, gorące, danie główne, deser i kawę ze specjalnie na dany wieczór przygotowanego menu.

Plan kolacji z winem dla 12 osób
Kolacja z winem – jest to nic innego jak degustacja przeprowadzona w doskonałych warunkach. Piękne wnętrza restauracji, doskonałe jedzenie i wyborne wina, stanowią idealnie połączonie z daniami oraz tworzą nieopisany klimat spędzania wolnego czasu.
Zaczynacie Państwo od aperitifu, zwykle jest to Champagne bądź wino musujące. Ten bąbelkowy trunek skróci mam czas oczekiwania na wszystkich gości.

Wersja I- Schlumberger 2 but
Wersja II- Laurent-Perrier. 2 but.

Siadacie Państwo do stołu i kelnerzy nalewają pierwsze białe wino do przekąski, która zaraz zostanie przyniesiona. Sommelier opowiada o winie i jedzeniu, dokładnie zapełniając czas oczekiwania na jedzenie.

Wersja I - Montes Classic Chardonnay 2 but.
Wersja II- Montes Alpha Chardonnay. 2 but.
Następne wino którym będziecie się Państwo raczyć to wino czerwone i kolejna przystawka tym razem na ciepło, oczywiście znowu zaczynają się opowieści o winie i producencie z danego kraju.

Wersja I- Montes Classic Malbec 2 but.
Wersja II- Montes Alpha Cabernet Sauvignon 2 but.
Po przystawkach podawany jest kolejny kieliszek wina i tym razem podawane jest danie główne, w tym miejscu następuję bardzo dużo pytań, a goście chętnie się dzielą swoją posiadaną wiedzą.

Wersja I-Montes Alpha Syrah 3 but.
Warsja II- Montes Purple Angel 3 but.
Po głównych daniach czas na deser, do deseru dostajemy słodkie wino, później kawę lub herbatę.

Wersja I i Wersja II- Montes Late Harvest 4 but.
Po kawie możemy wypić dobry koniak, jeśli restauracja ma możliwości lokalowe to pijemy koniak w Sali kominkowej.

Wersja I- Cognac Gautier VSOP 1 but.
Wersja II- Cognac Gautier X.O. Gold & Blue. 1 but.

Do koniaku możemy podać cygara
Wersja I- Habaneros
Wersja II- Montecristo No 2
Do każdego dania i alkoholu Sommelier stara się opowiadać jak najwięcej ciekawych rzeczy, nie skupia się na ziemi i szczegółach technicznych, ponieważ to nie jest kurs sommelierski, jest to kolacja z winem i macie Państwo spędzać bardzo miło czas, czuć się dobrze, a Sommelier może oddziaływać na wszystkie zmysły gości. Po takiej kolacji goście wychodzą najedzeni i nasyceni zapachami dań i win.
Cena od osoby w wersji I - ok. 100 zł od osoby
Cena od osoby w wersji II – ok. 220 zł od osoby
Menu w restauracji to około 100 zł od osoby

Oczywiście jest to ogólny opis i wszystko zależy od Państwa potrzeb i życzeń.
pzdrv
Awatar użytkownika
JacekT
 
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:53 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Restauracja Mała Italia Piaseczno

Postautor: Artur N. » sob lut 28, 2009 11:52 pm

Miałem przyjemność odwiedzić Państwa restaurację! Wrażenie jak najbardziej OK! Obsługa przesympatyczna, dania bardzo dobre! Jedynie ceny są warszawskie, no ale bliskość stolicy robi swoje. Przydałoby się jedynie trochę lepsze oznaczenie restauracji, bo od Jana Pawła nie wiedziałem gdzie jesteście. Moglibyście wstawić jakiś baner trochę wyżej, bo nie widać Was za tym nie działającym już sklepem. Na Akademię Wina kiedyś na pewno się wybiorę. Pozdrawiam
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Restauracja Mała Italia bez PIZZY? :(

Postautor: Tomasz » pn mar 02, 2009 11:19 pm

Byłem w Małej Italii i zasmucił mnie niezwykle fakt, ze we włoskiej restauracji nie ma w menu PIZZY (potrawa włoska)?
DLACZEGO?
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Restauracja Mała Italia bez PIZZY? :(

Postautor: JacekT » wt mar 03, 2009 8:55 am

Tomasz pisze:Byłem w Małej Italii i zasmucił mnie niezwykle fakt, ze we włoskiej restauracji nie ma w menu PIZZY (potrawa włoska)?
DLACZEGO?

Tak, jest to włoska potrawa, ale nie znaczy, że musi być w menu włoskiej restauracji (na pewno musi być w pizzerii). Wyszyliśmy z założenia, że jeśli nie możemy czegoś zrobić naprawdę dobrze to nie będziemy tego robić wcale i dlatego nie ma pizzy w menu. I nie oznacza to, że nie potrafilibyśmy zrobić dobrej pizzy tylko nie mamy na to odpowiednich warunków. Rzecz konieczna do zrobienia dobrej pizzy to piec opalany drewnem (a nie elektryczny) a my nie mamy na takie urządzenie miejsca. Pzdrv
Awatar użytkownika
JacekT
 
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:53 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Restauracja Mała Italia bez PIZZY?

Postautor: Krystian Marciniak » wt mar 03, 2009 1:18 pm

JacekT pisze:to włoska potrawa, ale nie znaczy, że musi być w menu włoskiej restauracji

Szkoda, że nie macie pizzy.
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Restauracja Mała Italia Piaseczno

Postautor: JacekT » wt mar 03, 2009 8:17 pm

Tomasz pisze:Jeżeli chodzi o to zdanie na Państwa stronie, to uważam że faktycznie jakość jedzenia jest OK, ale przy tym ceny są niestety wyższe niż w Warszawie.

Częstym zarzutem do naszej restauracji są ceny a w szczególności ich wysokość. Razem ze wspólnikiem mówiliśmy sobie, że nie będziemy tej kwestii komentować, ale.... Ocena tej sprawy dla mnie jest bardzo subiektywna, bo wydaje mi się, że nie można po prostu porównać cen w kartach menu z kilku restauracji żeby móc powiedzieć gdzie jest taniej a gdzie drożej. Dla mnie osobiście, jeśli nawet ceny są bliskie "warszawskim" to wychodzi taniej zjeść w Piasecznie, bo nie muszę płacić za paliwo, mogę po prostu wyjść na spacer i po drodze do placu zabaw czy parku zjeść dobre jedzenie nawet z dziećmi (zestawy dla dzieci, kolorowanki, układanki, gry, lalki, samochodziki itp.) żeby sprawę ująć bardziej ogólnie. Firmy, które dostarczają nam produkty nie mają innych cenników na Warszawę a innych niższych na Piaseczno a nie będziemy współpracować z dostawcami, którzy może mają niższe ceny, ale za tymi cenami idzie też gorsza jakość... Czynsze już też się tak bardzo nie różnią, bo Piaseczno już od bardzo dawna nie jest miasteczkiem, ale dużą podwarszawską gminą. Te same kwestie dotyczą również cen prądu, koncesji itp. Myślę, że przy dokładniejszym spojrzeniu na naszą ofertę można dostrzec różnice na plus dla nas. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do naszej Restauracji.
Awatar użytkownika
JacekT
 
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:53 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: pooley » śr mar 04, 2009 2:14 pm

Brak pizzy to jedna sprawa, bo od tego sa pizzerie, ale brak lasagnii to juz powazny uszczerbek na honorze... ;) A tak na powaznie, ostatnio bylem u was z zona, bo chcielismy sprobowac waszej kuchni, niestety obydwoje sie napalilismy na w/w lasagnie, jak sie okazalo po obejrzeniu menu jej nie bylo, tak wiec niestety udalismy sie do Pesto. Mam nadzieje ze menu zostanie z czasem rozbudowane o tak zacne potrawy jak lasagnia :)
pooley
 
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 26, 2009 5:24 pm

Zawidzeni

Postautor: esdw » pn mar 09, 2009 12:28 am

Niestety mała Italia polecać nię będziemy. Zamawiając krewetki Black Tiger otrzymuje się koktailowe z zalewy (sztuk 5 na całe danie). Ravioli z borowikami niestety nie daję się przełknąć chociaż to także tylko 5 sztuk na talerzu . Na dania w "mini" porcjach czeka się dość długo, a nic tego czekania nie wynagradza. Cena 70 zl- za podane jedzenie zdecydowanie wygórowana.
Wybór miejsca na niedzielny odbiad pozostaje jedynie odżałować i nie powtarzać błędu.
esdw
 
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 09, 2009 12:08 am

Postautor: stentonik » pn mar 09, 2009 12:39 am

esdw - zarejestrowałeś się przed chwilą by napisać to co napisałeś. Z całym szacunkiem, ale wydajesz się alfonsem konkurencji...Miał być granat, jest niewypał.

pzdr
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Restauracja Mała Italia Piaseczno

Postautor: Artur N. » pn mar 09, 2009 12:43 am

esdw, z całym szacunkiem - ale nikt nie zasugeruje się wypowiedzią osoby, która rejestruje się na forum tylko po to, aby kogoś oczernić. Co to jest za nick: "esdw" - już nie miałeś/aś pomysłu na mniej anonimowy nick?

Mimo tego, pozdrawiam usera "esdw" i zapraszam do rozmów również w innych wątkach na tym forum ;)
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Hmmm

Postautor: esdw » pn mar 09, 2009 8:59 am

Nie sądziłam, że istniejące forum jest do wydawania tylko pozytywnych opinii.
Z autentycznym zainteresowaniem odwiedzam nowo otwarte miejsca w Piasecznie, podejrzewam jak wiekszosc osób, które nie zawsze na wieczorne wyjście planują Warszawę. Interesuję sie kuchnią, ale nie działam w tym kierunku poza władsna w domu, także określenia, które padły ... niestety trochę na wyrost. Opinia jest obiektywna, co do dania jakie nam podano, być może to dopiero początki, także pewnie wybierzemy się na coś innego za jakiś czas.
esdw
 
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 09, 2009 12:08 am

Restauracja Mała Italia Piaseczno

Postautor: teresa » pn mar 09, 2009 9:28 am

esdw pisze:Nie sądziłam, że istniejące forum jest do wydawania tylko pozytywnych opinii.

Nie tylko i krytyka jest wskazana, ale podejrzanie wygląda jak ktoś pisze jeden wątek na forum i to niezbyt pozytywny. Zrozum również osoby, które od jakiegoś czasu wypowiadają się na forum, że mogą to inaczej odebrać. W tym wątku, pojawiło się sporo uwag i sugestii, tak więc nie ma tutaj samych słodkich i miłych komentarzy.
esdw pisze:pewnie wybierzemy się na coś innego za jakiś czas

Dokładnie, warto przetestować lokal kilka razy i to w różnym okresie, aby można było w 100% stwierdzić, czy warto tam zaglądać.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Dzięki

Postautor: esdw » pn mar 09, 2009 9:53 am

Konćząc wątek - reklama w prasie, internet zachęca do odwiedzenia restauracji, sama wizyta mniej. Nie odwiedzam restauracji tylko dla krytyki na forum, ale w celu znalezienia ciekawego miejsca gdzie można spędzić wieczór np z przyjaciółmi.
Tymczasem pozdrawiam, a więcej po wizycie numer 2.
esdw
 
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 09, 2009 12:08 am

Re: Zawidzeni

Postautor: JacekT » pn mar 09, 2009 9:56 am

esdw pisze: czeka się dość długo, a nic tego czekania nie wynagradza.

Niestety musimy przyznać ze w dniu wczorajszym były momenty, gdy obsługa lekko się wydłużała. Bardzo tego żałujemy i obiecujemy, że zrobimy wszystko, aby taki problem się już więcej nie powtórzył.
esdw pisze:Zamawiając krewetki Black Tiger otrzymuje się koktailowe z zalewy (sztuk 5 na całe danie).

Co do krewetek to zasmuca mnie opina ze mijamy się z prawda jeśli chodzi o ich rodzaj. Krewetki, które są w naszej ofercie to Black-Tiger (16/20) a nie „koktajlowe z zalewy”. Danie to -Krewetki Black-Tiger w czosnkowej emulsji- jest przystawką, więc „objętość” takiej potrawy ma tylko pobudzić do dalszego posiłku….. O smaku nie będę się wypowiadał, bo to kwestia gustu.
Serdecznie zapraszamy do naszej restauracji
Awatar użytkownika
JacekT
 
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:53 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości

cron