Restauracja Mała Italia Piaseczno (zamknięta)

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Re: Mała Italia w Piasecznie

Postautor: JacekT » śr lut 11, 2009 1:36 pm

Magda Kusznerewicz pisze:Jaka jest realna szansa na uzyskanie koncesji w najbliższych dniach?
Czy jest przyjmowana w Małej Italii płatność kartami?

Obawiam się, że potrzebujemy jeszcze około tygodnia lub dwóch.
Można u nas płacić kartami kredytowymi.
pzdrv
Jacek T
Awatar użytkownika
JacekT
 
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:53 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Mała Italia w Piasecznie

Postautor: Tomasz » śr lut 11, 2009 6:06 pm

Słyszałem, że w Małej Italii jest może udostępniony internet przez Wi-Fi?
Będę wdzięczny za potwierdzenie tych informacji.
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Mała Italia w Piasecznie

Postautor: JacekT » śr lut 11, 2009 8:15 pm

Tomasz pisze:Słyszałem, że w Małej Italii jest może udostępniony internet przez Wi-Fi?
Będę wdzięczny za potwierdzenie tych informacji.

Internet WI-FI jest już uruchomiony.
Awatar użytkownika
JacekT
 
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:53 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Mała Italia w Piasecznie

Postautor: Tomasz » śr lut 11, 2009 8:23 pm

Na spotkania biznesowe, przyda się restauracja z bezprzewodowym internetem!
Super, dziękuję za potwierdzenie informacji!

:pisze:
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Mała Italia w Piasecznie

Postautor: lucja » sob lut 14, 2009 12:12 pm

Czy wyrobicie się z koncesją do spotkania mieszkańców, które jest zaplanowane na 19 lutego? Rozważam przyjście, ale nie wyobrażam sobie siedzenia w restauracji bez wina...

:roll:
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mała Italia w Piasecznie

Postautor: JacekT » sob lut 14, 2009 12:27 pm

lucja pisze:Czy wyrobicie się z koncesją do spotkania mieszkańców, które jest zaplanowane na 19 lutego? Rozważam przyjście, ale nie wyobrażam sobie siedzenia w restauracji bez wina...

:roll:

Obawiam się, że się nie wyrobimy. Będziemy sugerować Panu Marcinowi przesunięcie spotkania o tydzień.
Pozdrawiam serdecznie.
PS: my tez nie możemy doczekać się koncesji i możliwości serwowania naszych win (75 w karcie) i innych alkoholi.
Awatar użytkownika
JacekT
 
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:53 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Leelooo » sob lut 14, 2009 8:24 pm

To teraz moja subiektywna relacja .... Mam mieszane uczucia.....Zaczne od tego że mam nadzieje że bede jedyna osobą wypisujaca minusów.:( i zaznacze ze nie jestem wymagającą osoba ;)))

Moze najpierw plusy:
-obsługa przesympatyczna :)
- moje dania tzn Zupa rybna i rosotto z krewetkami bardzo smaczne:)
-kolorowanki dla dzieci

Minusy:
- klimat jak w bistro czy pizzeri :( nie do picia wina ;(((((((
-menu nie wspołgra z wystrojem i klimatem lokalu tzn dania wyszukane i jak na Piaseczno to z lekka drogie a atmosfera j/w :(
- mały wybór past :( wiekszosc robie w domu...
-danie dla dzieci które jadła moja córka to mrożone paluszki rybne np firmy Frosta a nie ejst trudno pokroic rybke i obtoczyc w ciescie:(
- obserwujace szefostwo ;)))) wiem ze to pierwsze dni i ważne sa pierwsze reakcji etc. ale czułam sie troszke skrepowana :)

Najwazniejsze jest pierwsze wrazenie a my sie troche rozczarowalismy.
Proponuje zrobic kotare wiatrołap bo wieje zimno przy kazdym otwieraniu drzwi.

Nadal na pierwszym miejscu w Piasecznie jest Winiarnia gruzińska!!! Atmosfera , obsługa jedzenie na wspaniałym pozimie ;) jest to miejsce z którego nie chce sie wychodzic;)

Pozdrawiam i zycze duzo klientów Marzena
Leelooo
 
Posty: 857
Rejestracja: pn sie 18, 2008 5:41 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Mała Italia w Piasecznie

Postautor: Kinga Panasiuk » ndz lut 15, 2009 9:24 pm

Byłam w restauracji Mała Italia i jedzenie mają bardzo dobre, jednak brakuje mi tam wina i innego alkoholu, które pasowałoby do wielu serwowanych tam dań. Szkoda, że nie ma jeszcze alkoholu i myślę, że jego brak powoduje takie pustki w restauracji, którą zasługuje na większą frekwencję mieszkańców. Właściciele powinni jak najszybciej zadbać o otrzymanie koncesji, bo przy braku alkoholu wiele restauracji straciło opinię na samym początku istnienia. Nie chciałabym, aby stało się to z Małą Italią... Powodzenia w zdobyciu koncesji.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mała Italia w Piasecznie

Postautor: JacekT » ndz lut 15, 2009 10:11 pm

Kinga Panasiuk pisze: Właściciele powinni jak najszybciej zadbać o otrzymanie koncesji... Powodzenia w zdobyciu koncesji.

Staramy się jak możemy, ale są procedury, których przyśpieszyć się nie da.
Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć. Jestem pewien, że jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli uzupełnić ten jakże ważny element naszej restauracji.
:piwko:
Awatar użytkownika
JacekT
 
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:53 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » pn lut 16, 2009 1:46 am

Zachęcony opiniami forumowiczów postanowiłem i ja odwiedzić restauracyjkę.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Lokal przestronny, gustownie urządzony, można śmiało zaprosić kogokolwiek i napewno nie będziemy się wstydzili. Miło, sympatycznie i dość smacznie. Sympatyczna obsluga, proponująca świeżo mielony pieprz do potraw oraz parmezan do past miło wkomponowuje się w całość i dopełnia klimatu. To plusy.

Z pluso-minusów (w zależności od człowieka - palacz czy nie) trzeba nadmienić, że lokal jest zarówno dla osób palących jak i niepalących. O ile palacze będą zapewne tym faktem zachwyceni o tyle ja powiem, że wentylacja choć zapewne mocna, nie daje rady w 100% i trzeba się liczyć z tym, że oprócz zapachu potrawy z talerza, będziemy zmuszeni do wciągnięcia (chcąc - nie chcąc) dymka. Niestety - nie każdemu taka kompozycja odpowiada.

Przykro mi to napisać, ale natknąłem się rownież na (dość solidną) wpadkę. Zamówiona gicz cielęca z grilowanymi warzywami, miała kość rozmiarami przebijającą ilość mięsa. W sumie, nie miałbym się prawa czepiać - gdyby nie fakt, że w menu napisane stoi "Gicz cielęca BEZ kości".

Panie Jacku - wartoby również popracować nad deserem jakim są lody. Skoro mają one podsumować obiad to powinny robić super pozytywne wrażenie, tymczasem ginące w pucharku 2 kuleczki wielkości monety pięciozłotowej bez żadnych dodatków napewno pozostają w pamięci, ale nie z racji swego wybitnego smaku.

No i przyciśnijcie kogo trzeba, żeby ten alkohol móc jak najszybciej sprzedawać, bo do obiadu, aż się prosi o lampeczkę dobrego wina :-)

Aha - bardzo dobra kawa ... :-)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: timur » pn lut 16, 2009 7:25 am

JacekT pisze:Obawiam się, że się nie wyrobimy z koncesją na alkohol. Będziemy sugerować Panu Marcinowi przesunięcie spotkania o tydzień.

Nie martwcie się coś przyniesiemy.
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mała Italia w Piasecznie

Postautor: JacekT » pn lut 16, 2009 10:06 am

Myślę, że po tygodniu działalności trzeba zrobić krótkie podsumowanie. Na początek chciałbym podziękować forumowiczom za miłe słowa, ale przede wszystkim za konstruktywna krytykę.
Sprawa podstawowa to koncesja na alkohol. Na dzień dzisiejszy scenariusz pesymistyczny zakłada, że będziemy mogli sprzedawać i podawać alkohol od weekendu 27 lutego. Każdy dzień wcześniej to scenariusz optymistyczny….
Sprawa druga: wielkość porcji. To również trudny temat, ale pracujemy nad tym. Na pewno nie dorównamy porcjami do ilości podawanych w karczmach, choć myślę, że nasze pasty w zestawieniu z przystawką mogą zaspokoić nawet największy apetyt.
Inne uwagi na temat potraw oczywiście zostaną omówione w z szefem kuchni i całym naszym zespołem i mam nadzieję, że z biegiem czasu wszystkie pomyłki i wpadki zostaną wyeliminowane. Każdy dzień to dla nas nauka a chcemy trzymać się naszego motto, że … dopiero najlepsze jest dość dobre….
Awatar użytkownika
JacekT
 
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:53 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: JacekT » pn lut 16, 2009 10:23 am

sanchez pisze:... trzeba nadmienić, że lokal jest zarówno dla osób palących jak i niepalących. O ile palacze będą zapewne tym faktem zachwyceni o tyle ja powiem, że wentylacja choć zapewne mocna, nie daje rady w 100% i trzeba się liczyć z tym, że oprócz zapachu potrawy z talerza, będziemy zmuszeni do wciągnięcia (chcąc - nie chcąc) dymka. Niestety - nie każdemu taka kompozycja odpowiada.

Sprawa palący/niepalący: to jest odwieczny problem w restauracjach i innych miejscach publicznych. Początkowo skłanialiśmy się do zrobienia lokalu bez możliwości palenia. Mój wspólnik (tak przy okazji pozdrowienia) Jacek U. jest palaczem, był gotów to zaakceptować. Jednak po wysłuchaniu wielu głosów krytyki ze stron osób, które nie wyobrażają sobie obiadu bez papierosa, zmuszeni byliśmy do zmiany decyzji. Na szczęście nasza wentylacja ma jeszcze zapas mocy i myślę, że w przyszłości nie biedzie takich problemów.
Awatar użytkownika
JacekT
 
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:53 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: timur » pn lut 16, 2009 11:52 am

JacekT pisze:Sprawa palący/niepalący: to jest odwieczny problem w restauracjach i innych miejscach publicznych. Początkowo skłanialiśmy się do zrobienia lokalu bez możliwości palenia. Mój wspólnik (tak przy okazji pozdrowienia) Jacek U. jest palaczem, był gotów to zaakceptować. Jednak po wysłuchaniu wielu głosów krytyki ze stron osób, które nie wyobrażają sobie obiadu bez papierosa, zmuszeni byliśmy do zmiany decyzji.

Czyli miejsce nie dla mnie, ale na szczęście jestem osobą która wie że świat się nie kreci wokół niej i się nie irytuje poprostu omijam.
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

Mała Italia w Piasecznie

Postautor: justynka » pn lut 16, 2009 2:13 pm

Szkoda, że nie ma tej koncesji, bo niestety ludzie lubią dobrze zjeść ale i też się napić...
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron