Gdzie gyros kebab w Piasecznie?

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Gdzie gyros kebab w Piasecznie?

Postautor: Roberto » pt wrz 25, 2009 2:07 pm

Zgadzam się kebap to nade wszystko mięcho :lol: i dodatki powinny być dla smaku a nie jako wypełniacz.
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Gdzie gyros kebab w Piasecznie?

Postautor: Kucyk » pt wrz 25, 2009 9:48 pm

Testowałem dziś za namową Martina kebab rzeczony.
Wybrałem wariant na cienkim z mięsiwem z pierzozwierza i barana. Kosztowało mnie to 11zł.
Pomimo tego, że "Turek" przyrządzający mi kanapkę miał twarz zawodowego mordercy byłem pozytywnie zaskoczony "batonem" jaki otrzymałem.

Plusy:
+ Mięsiwo z barana wyśmienicie przyprawione tak, że się nie czuje właściwie nic oprócz soli i przypraw. Ale mi to odpowiadało.
+ Kurak niezły smakowo.
+ Surówka ciekawa (biała i czerwona kapucha oraz rewelacja: kilka plasterków zielonego ogórka obranego ze skórki) i dana z umiarem.
+ Rewelacyjnie wytrzymała i smakowa tortilla w którą ścierwo zostało zawinięte.

Minusy:
- Jak na 11 zyla, to oszczędny ten kebab.

Ogólne wrażenie niezłe. Popieram przedmówców, że może to być najlepszy kebab w Piasecznie,wszak na bezkebabiu i rak - kebab. Ale pod względem doładowania daleko mu do kebabowni z rogu Sienkiewicza i WP.

P.S.
Jeszcze mnie nie sczyściło po nim, więc kolejny plus... :D
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: arturo » pt wrz 25, 2009 10:15 pm

Kucyk pisze:Mięsiwo z barana wyśmienicie przyprawione tak, że się nie czuje właściwie nic oprócz soli i przypraw


To miała być ironia? Nie po to kupuję baraninę żeby czuć tylko sól i przyprawy. Mięso baranie ma tak charakterystyczny smak że zabijanie go można porównać jedynie do "afery ze szwedzkim mięsem". Baranina MUSI smakować jak BARANINA!
.:aRt:.
Awatar użytkownika
arturo
 
Posty: 301
Rejestracja: sob maja 30, 2009 6:03 am
Lokalizacja: Warszawa/Ochota

Postautor: Kucyk » sob wrz 26, 2009 8:45 am

kod05500 pisze:To miała być ironia?


Odpowiem sarkastycznie:

Kuc pisze: może to być najlepszy kebab w Piasecznie, wszak na bezkebabiu i rak - kebab
:P

Ogólnie "mięsiwo" które się tam na rożnie kręci ma tyle wspólnego z baraniną, że może jakiś baran je nadziewał na sztycę. Właściwie nie jest to mięso a homogenizowana masa składające się z 'Bóg wie czego', której nadano wykwintny kształt stożka. Ale nie zmienia to faktu, że mi cholernie smakowało! :D
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Gdzie gyros kebab w Piasecznie?

Postautor: Martin » sob wrz 26, 2009 9:21 am

Kucyk pisze:Pomimo tego, że "Turek" przyrządzający mi kanapkę miał twarz zawodowego mordercy byłem pozytywnie zaskoczony "batonem" jaki otrzymałem.

:lezacysmieszek:

Kucyk pisze:Ogólne wrażenie niezłe. Popieram przedmówców, że może to być najlepszy kebab w Piasecznie,wszak na bezkebabiu i rak - kebab. Ale pod względem doładowania daleko mu do kebabowni z rogu Sienkiewicza i WP.

Musimy zadać sobie pytanie, co stawiamy na pierwszym miejscu przy jedzeniu kebaba -> spożywanie dobrego mięsa w picie, czy zapchanie się... :lol: Powiem szczerze, że porcje kebaba w Doner Kebab przy Kniaziewicza - zapychają mnie na maxa (ostatnio skurczył mi się żołądek) i czasami jeden ich kebab - jest jednocześnie moim obiadem.

Ostatnio wybrałem się po spacerze z aparatem w ręku do Merhaba Kebab przy skrzyżowaniu Puławska / Młynarska / Szkolna. Zjadłem ich kebaba i nie najadłem się, a mięsa niestety musiałem szukać w ściśniętej bułce (nie nazwę tego nawet pitą), która bardziej pasowała do kanapek z szynką i serem serwowanych w podziemiach w centrum Warszawy (przy Rotundzie) niż do kebaba. Wyszedłem z Merhaba Kebab i swoje kroki skierowałem do Doner Kebab przy Kniaziewicza, żeby jak to określono w tym wątku - doładować się i tak też się stało. Kebab był ze mną do obiadu następnego dnia... :lol:

Kucyk, porozmawialiśmy sobie wczoraj o kebabach, przy naszym spotkaniu na stacji kolejki wąskotorowej i narobiłeś mi ochotę na domowy przepis. Z niecierpliwością czekam na Twój przepis na domowego kebaba + zdjęcia w kulinarnych szaleństwach mieszkańców.

:cooking:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

KUMPIR KEBAB

Postautor: Artur N. » sob paź 10, 2009 2:08 pm

Otworzyli dziś nowy lokal z kebabem: KUMPIR KEBAB przy ul. Powstańców Warszawy 11E w Piasecznie (obok banku Pekao SA). Zapraszają od 10.00 do 22.00 i z dodatków mają jakiegoś PIECZONEGO ZIEMNIAKA, nie wiem o co chodzi, ale brzmi zachęcająco. Jest ten tablica z informacją, że promocja w sobotę i niedzielę na kebaba w bułce - 5 zł. Był już ktoś z Was? Przejeżdżałem obok, ale wygląda zachęcająco.
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: KUMPIR KEBAB

Postautor: iza » sob paź 10, 2009 2:42 pm

Artur Najdeker pisze:Otworzyli dziś nowy lokal z kebabem: KUMPIR KEBAB przy ul. Powstańców Warszawy 11E w Piasecznie (obok banku Pekao SA).

Potwierdzam!
Artur Najdeker pisze:Był już ktoś z Was? Przejeżdżałem obok, ale wygląda zachęcająco.

Byłam i obsługuje tam ten sam turek co w Doner Kebab. Nie wiem czy to ta sama firma, ale pita jest tak samo dobra jak w Doner przy Kniaziewicza. Na plus nowej kebabowni KUMPIR KEBAB jest to, że dają więcej dodatków do kebaba! Pyszny.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » sob paź 10, 2009 3:04 pm

A mięsiwo z barana czy ptaka?

Kucyk w poniedziałek pójdzie testować zawijasa mając nadzieję, że nie wyłączy on jego z funkcjonowania na dalszą część tygodnia... Obrazek

Wracając do mojego ulubionego kebaba na rogu Gerbera i Sienkiewicza, to Turek "chińczyk" wykształcił swego następcę, również nie o słowiańskiej karnacji.
Gość jest również bardzo miły i ładuje buły solidnie. Ostatnio zapomniał polać mi mięsa ostrym sosem, co spowodowało, że po raz pierwszy mogłem się delektować rzeczywistym jego smakiem a nie wrzącą lawą w ustach. I tu zdziwienie, bo w smaku kurczak był bardzo łagodny, bez nachalnej ilości przypraw, ale z charakterem. Zastanawiam się, że chyba jest jednak lepszy od tego, co sam potrafię uzyskać w warunkach domowych, co opisałem w poście jak podrobić kebab
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

KUMPIR KEBAB

Postautor: Martin » ndz paź 11, 2009 4:35 am

Artur Najdeker pisze:Otworzyli dziś nowy lokal z kebabem: KUMPIR KEBAB przy ul. Powstańców Warszawy 11E w Piasecznie (obok banku Pekao SA).

Zgadza się i z uwagi na to, że mieszam od nich 2 kroki, to już u nich byłem!

Obrazek

Obrazek

W środku na razie nie robiłem zdjęć, jednak w kilku słowach napiszę co zobaczyłem. Bardzo miłe wnętrze, gdzie jest około 8 stolików, tak więc, jest gdzie usiąść i spokojnie zjeść kebaba! Rozmawiałem z właścicielem, który pracuje obecnie nad wykończeniem góry budynku (na 1 zdjęciu widać taras) i tam będzie miejsce w tureckim klimacie, gdzie przewidziane jest kilka atrakcji (szczegóły pojawią się po otwarciu góry).

iza pisze:Byłam i obsługuje tam ten sam turek co w Doner Kebab.

Zgadza się, to ta sama osoba, jednak to nie jest ta sama firma. Wspólnicy się rozdzielili i prowadzą teraz oddzielne kebabownie.

iza pisze:pita jest tak samo dobra jak w Doner przy Kniaziewicza. Na plus nowej kebabowni KUMPIR KEBAB jest to, że dają więcej dodatków do kebaba! Pyszny.

Potwierdzam, że pita jest taka sama jak w Dober Kebab, a więc pojawił się w Piasecznie 2 lokal z kebabem, gdzie można zjeść porządną pitę do kebaba. Oczywiście spróbowałem kebaba i jestem pod wrażeniem - JEST PYSZNY!!!! Dostałem zaproszenie na pieczonego ziemniaka, oraz turecką herbatę, jednak z uwagi na to, że jechałem na kręgle, to nie spróbowałem tego, ale na pewno wkrótce pojawię się u nich ponownie i zamówię pełen zestaw tj: kebab, pieczonego ziemniaka i herbatę! Hmm...


Teraz, mogę z pełną odpowiedzialnością polecić dwa miejsca w Piasecznie, gdzie można zjeść pysznego kebaba: Doner Kebab przy Kniaziewicza, oraz Kumpir Kebab przy Powstańców Warszawy. Jednak z uwagi, że nowy Kumpir Kebab, jest przed moim blokiem, to na pewno częściej będę gościł w nowej kebabowni. Zachęcam wszystkich do przetestowania nowego lokalu z kebabem przy Powstańców Warszawy!

SMACZNEGO!
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

KUMPIR KEBAB

Postautor: Kucyk » pn paź 12, 2009 8:38 pm

Martin, Artur Obrazek o nowej kebabowni!

Dziś z Agusią udaliśmy się na commisionning rzeczonej kebabodajni. Wrażenie na wejściu na 5+. Przestronnie i czysto. £adne wnętrze przyozdabiają gustowne dywaniki, które w naszej kulturze eksponowane są na podłogach. Tu na ścianach, chyba co by się nie niszczyły - vide pilot od TV w foliowym woreczku. Zresztą nie o wnętrzu mamy mówić. Zamówiliśmy po batonie. Ja bez białego, Aga bez czerwonego sosidła. W oczekiwaniu na zawijasy Turek polał nam po secie tureckiej herbaty, która smakuje jak pu-erh ale mi to akurat odpowiada. Dostaliśmy po kilku minutach batony. Ho, ho... Waga niczego sobie! Po 40dag mają. żremy - dobre! Mnóstwo surówki takiej i owakiej, bardzo świeżej, tortilla smaczna i twarda, kogut w przyzwoitej ilości, w każdym razie malizną nie pachnie. Ja byłem zachwycony i pochłaniałem z rozkoszą i mlaskaniem przepyszną kanapkę lejąc w zaaferowaniu sobie sos do rękawa z papiera. Właśnie, i tu dochodzimy do sedna. To co jadłem, poza nazwą, niewiele miało wspólnego z kebabem. Była to przepyszna mega kanapka, którą się najadłem, i po którą jeszcze nie raz się tam zjawię. Ale nie był to kebab, którego się otrzymać spodziewałem. Mięso z ptaka smaczne, ale nie smakujące kebabem jaki znam, surówki super, ale w ilości zagłuszającej mięso wszak kebab to mięsiwo, a nie karma dla królików...

Podsumowanie:
+ porządne, czyste wnętrze z kulturalnymi stolikami i miłą obsługą;
+ smakowite składniki zawijasa;
+ słuszna waga a więc i sytność.

- do kebaba daleko.

Nie można by powiedzieć że jestem w jakikolwiek sposób niezadowolony z batona za którego zapłaciłem 10zł, ale marzył mi się smaki i ilość mięsiwa z Kniaziewicza, albo rogu Gerbera.
Gorąco polecam tą kebabownię tym, co się boją nieznanych polskim podniebieniom smaków. Tam nimi nie zostaniecie zaskoczeni.

Subiektywny Kuc
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

kebabownie

Postautor: Martin » pn paź 12, 2009 8:50 pm

Kuc, to się nazywa subiektywna opinia o KUMPIR KEBAB przy Powstańców Warszawy!
:good:
Muszę wybrać się do tej Twojej ulubionej kebabowni na rogu Gerbera i Sienkiewicza, bo tak ją zachwalasz, że chociaż KUMPIR KEBAB mam przed oknem, to poświęcę się i przejdę się na drugi koniec Piaseczna, tylko po to, aby przetestować i zdać relację z Twojej kebabowni ;)
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » pn paź 12, 2009 8:56 pm

Powiedz, że polecał Ci ten kebab (na Gerbera) kolega z kolejki i zaznacz, że ma być porządnie doładowany! :mrgreen:
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

kebabownia

Postautor: Martin » pn paź 12, 2009 9:03 pm

Kucyk pisze:Powiedz, że polecał Ci ten kebab (na Gerbera) kolega z kolejki i zaznacz, że ma być porządnie doładowany!

Już ja się tam odpowiednio zaprezentuję, przed złożeniem swojego zamówienia :lol:
Przed takim doładowaniem, to chyba muszę iść tam na pusty żołądek? :)
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: kebabownia

Postautor: Kucyk » pn paź 12, 2009 9:39 pm

Martin pisze:Przed takim doładowaniem, to chyba muszę iść tam na pusty żołądek?

Tego absolutnie nie twierdzę (choć dobrze doładowanego za 11 raz nie zmogłem do końca, co przy moim spuście nie jest normalką), ale zaręczam, że nie zostaniesz potraktowany jak królik, czyli surówka nie będzie podstawą kebaba. No i zająca tam nie spotkasz, co też ważne jest...

Dzisiejszy kebab z Kłalalumpur był zapychający na maxa, ale objętościowo nie kalorycznie.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

KUMPIR KEBAB

Postautor: Agusia » pn paź 12, 2009 10:45 pm

Witam,
mogę się podpisać pod tym co napisał Kucyk na temat "kebaba" w KUMPIR KEBAB dwoma dłońmi.
Dodam od siebie jedno zastrzeżenie na temat tortilli. Ciasto smaczne do czasu. Jeśli się je "kebaba" dłużej niż ok.7 minut ( jednak jem dłużej niż Kuc) to niestety ciasto staje się gumowe i ciężko sobie z nim poradzić bez użycia jakiś dodatkowych narzędzi. Co prawda udało mi się nie wlać sosu do rękawa, ale dzięki zastosowaniu sztuczek. :wink:

Kucykowi smakowało - mi również, ale ewidentnie za mało mięska, które jak już udało się zjeść było naprawdę smaczne. W surówce natomiast za dużo koperku...
To tyle ode mnie na temat "kebaba".
P.S.
Hmmm... zainteresował mnie ziemniak. Wygląda naprawdę ciekawie i myślę, że w najbliższym czasie jego wypróbuję. :)
Awatar użytkownika
Agusia
 
Posty: 256
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 10:13 pm
Lokalizacja: z Wenus

PoprzedniaNastępna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron