Gdzie gyros kebab w Piasecznie?

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Postautor: Kucyk » pn cze 13, 2011 2:56 pm

Ja też przyoffię.

Dziś miałem niespodziewaną przyjemność na dworcu Warszawa Zachodnia. I nie było to tym razem rumuńskie dziecko pod kołami lokomotywy.
Głodnym będąc i czekając w nieskończoność na pociąg do Piaseczna udałem się do kebabowni mieszczącej się tuż przy zejściu z peronów WKD.
Tortilla z kurą za 10 zł przeszła moje oczekiwania. Mięso wyśmienite, drobno pokrojone, skrawane bezpośrednio przed sypnięciem w skarpetę. Surówki boskie - kapusty (biała i czerwona) słodkawe, świeżutkie, pomidor, ogór zielony i cebula - bez zbędnego nadmiaru - rewelka. Ostry sos trochę słaby, ale to akurat najmniej ważne. Baton solidny, nie cieknący, dobrze sprasowany w grillu. Całość na 5+. W Piasecznie nie ma takiego Turka.
Tylko obsługa lekko chamowata, ale jak się wydaje 100 kebsów na godzinę, to schamić się można.
Inna sprawa, że onegdaj też zachwalałem ten kebabownik, a po dwóch miesiącach buły się tak spieprzyły, że wstydziłem się wypowiedzianych słów pochwalnych. Zobaczymy jak tym razem będzie...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: sanchez » pn cze 13, 2011 8:02 pm

Warszawa Zachodnia. Swojego czasu jeden z wiekszych odbiorców przetwórni mięsa z podziemi dworca centralnego, szeroko nagłaśnianej w mediach.

Może i kebaba mają zajebistego, ale smród jaki sie wlecze od tamtej pory za tymi kebabami jakoś nie pozwalałby mi przełknąć tego ścierwa, choćbym konał z głodu.

:?
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: AgentCooper » pn cze 13, 2011 8:10 pm

Czyli Kucyk podwójnie zarobiony jest bo po pierwsze primo kababa z zachodniego zjadł i żyje, a po drugie primo,miał szczęście, że mu żeber osobistych tam nie połamali. Ale to tylko dlatego,że poza szczytem na zachodnim był bo inaczej to ręka, noga mózg na ścianie odkąd śródmieście zamknęli.
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: Kucyk » pn cze 13, 2011 8:35 pm

Kucyk jako kolejarz się dobrze orientuje jak w pędzącym dworcowym tłumie przetrwać i po jakim stacyjnym fast-fudzie jest rozwolnionko.
sanchez pisze:przetwórni mięsa z podziemi dworca centralnego

...o której pisano wiele, a tak na prawdę znaleziono w pomieszczeniu magazynowym nie tony, ale kilkanaście kilogramów mięsa. To trochę jak z tymi ogórami za które Merkel przepraszać musiała.
Kuc zjadł i żyje. Zesrał się jak wypada po ostrym kebabie - na rzadko, z przypierdem. I tyle. Chyba nie ma co się zagłębiać bardziej w ów temat. :P
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: sanchez » wt cze 14, 2011 12:18 am

Co kto lubi ... ja tam nawet gazet w miejscach które śmierdzą moczem nie kupuję, a co dopiero żarcia.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Kebab na celowniku... Ministerstwa środowiska

Postautor: iza » pn cze 20, 2011 12:00 am

iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: WielkiGęgacz » sob lip 02, 2011 5:17 pm

Pozwolę sobie wrócić do tematu Kebabowni mieszczących się po za terenem Piaseczna. Otóż miałem dziś przyjemność zeżreć chyba jednego z najlepszych Kebsów jakie szamałem do tej pory.
Warszawa Maltańska 11
Adres ten niewątpliwie jest wart zapamiętania.
Kebs występuje w kilku wariantach:

Kebeb 8zł
Kebeb mega 9zł
Kebeb super mega 10zł
Kebeb xxl 13zł

Do "baraniny" trza doliczyć 1zł.

Ja zamówiłem Kurczaka za 10, w cienkim na ostro.
Kebeb "zwarty", że się nie rozlata. Do tego przyzwoicie naładowany mięsem, smaczny, gorący, nie cieknie po łokciach i nie kapie na buty.
Mięso dobrze wypieczone ale nie suche. Dla mnie najważniejsze że GORĄCE i dobrze doprawione. Sos mógłby być ciut ostrzejszy.
Generalnie w Piasecznie takiego nie ma.
Dla porównania dodam że, w Piekucie jest podobny ino suchszy, mniej ostry i w ogóle gorszy.
Surówka standardowa z białej kiszonki.
Jak widać do szczęścia mi nie wiele potrzeba, Ma być GORĄCE, smaczne, dobrze wypieczone, nie suche, ma nie uciekać sprzed nosa i nie ubrudzić mi butów i łokci.
Reszta schodzi na drugi plan.
Ja gorąco polecam, w szczególności zwolennikom Piaseczyńskiego Kebsa w Piekucie.

Mapki z Google nie zapodam bo forum stawia opory.
Generalnie dojazd jest taki.
Piaseczno => Dolinka Służewiecka=> Al. Sikorskiego=> św. Bonifacego=> Maltańska.
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: Spartacus 999 » pn lip 04, 2011 7:38 am

Warszawa Maltańska 11

Ten kebab tam jest od 3 lat bywam tam regularnie, smak i porcje są takie jakie powinny być, a nawet więcej jak się zna chłopaków :P
Czynny jest zazwyczaj od 11 do hmm...na szybce jest do 1:00 ale częsta siedzą i do 2.
Kebab znajduje się obok cukierni. Również Polecam.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: WielkiGęgacz » śr lip 06, 2011 12:27 am

Spartacus 999
To Ty od trzech lat wiesz o tym przybytku dobrego smaku i ni słowa się nie odezwałeś ???
Na banicje forumową należało by Cie wysłać !!! :P
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: Spartacus 999 » śr lip 06, 2011 7:58 am

WielkiGęgacz

No cóż, pewnie dlatego, że i tak w 75% zawsze stoję tam w długiej kolejce :fala: .
Tak naprawdę nie wiem czemu, wydawało mi się, że o nim wcześniej wspominałem, a tu taki klops :crash: .
Ale przyznam bez bicia, że XXXL-a za 15zł jak się u nich zje to już wszędzie się będzie myślało, że dają mało mięsa :P. Nie mówię, ze ten za 10-11zł nie jest mały (to też wyzwanie dla nieprzyzwyczajonych).
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: jarilitmanen » śr lip 06, 2011 9:35 am

Ostatnio zmieniony sob lut 23, 2019 8:36 pm przez jarilitmanen, łącznie zmieniany 4 razy
jarilitmanen
 
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 06, 2011 9:33 am

Postautor: AsgAarD_xxx » pt lip 15, 2011 5:54 pm

Wczoraj wybrałem się do Amo-bis (ul. 17-ego stycznia 1, zaraz za rondem w stronę Góry Kalwarii) na kebab. Zamówiłem XXL za bodajże 11 złotych i muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony na plus. Z kilku powodów:
- sporo mięcha (jeszcze nigdzie w Piasecznie tyle nie dostałem)
- surówka inna niż wszystkie, wyglądała na ręcznie robioną, a warzywa, które w niej były, moje niewyrobione podniebienie ocenia na świeże

Na minus troszeczkę za dużo tłuszczu i nieco sucha, krusząca się buła (kto jadał kebaby w "Idze" ten wie, o czym mówię).

Mimo wszystko mogę z czystym sumieniem polecić Amo-bis wszystkim kebabożercom ;).
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Spartacus 999 » pn lip 25, 2011 3:39 pm

AsgAarD_xxx pisze:Amo-bis (ul. 17-ego stycznia 1, zaraz za rondem w stronę Góry Kalwarii) na kebab.


Sprawdziłem i potwierdzam zdanie kolegi, sporo mięcha(słabo przyprawione i nie wygląda na robione na ruszcie), mają ogródek osłonięty Thujami od gwaru ulicy :) . Nad sosami mogliby jeszcze popracować, ale jest ok. Surówka pycha i browarek w normalnych cenach. :piwko:
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: Robo_warrior » ndz sie 07, 2011 2:46 pm

Wczoraj, sobota ok. godz. 17:30 chcieliśmy zjeść kebaba w Piasecznie. Najpierw Amo-bis - zamknięty na głucho. W centrum przy fontannie otwarta Kuchnia ala Turka. Ale pojechaliśmy dalej, pomiędzy bazarkiem a Perełką, bodaj kebab Alanyia - zamknięty. Potem nowe rondo i powrót nad fontannę. Wróciliśmy do ala Turka i wszamaliśmy po kebabie, w picie za 10 zł. i XXL za 12 zł. Bez rewelacji ale zjadliwe i można lekko podjeść. Pewne zastrzeżenie do surówki - jeśli ładuje się surówkę z białej kapusty to nie powinno się jej mieszać z czerwoną, bo zmienia się smak i wychodzi takie nie wiadomo co. Poza tym surówka nie była za soczysta, a mięska w środku też nie za dużo. Podsumowując, warto przyjść, bo o tej porze w okolicy nie było nic innego ;). Choć za 12 zł. można też zjeść solidny talerz u Chińczyka w MaiMai i na pewno będzie to więcej dobrego jedzenia.
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Postautor: WielkiGęgacz » ndz sie 07, 2011 4:06 pm

Ja również ostatnio byłem u ala Turka i z całą pewnością przez najbliższy rok, a może dwa, więcej tam nie pójdę. Jak głodny wlazłem, tak głodny wylazłem, do tego portfel mi wyszczuplał o 12 zł.
Niestety mogę się za to "poszczycić" zdobytymi wątpliwej jakości doznaniami organoleptycznymi.
NIE POLECAM.
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

PoprzedniaNastępna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron