Bar Orientalny Piaseczno

Miejsce rozmów na temat punktów gastronomiczno-rozrywkowych na terenie gminy Piaseczno. Restauracje Puby Pizzerie Kluby Dyskoteki Bilard Kręgielnia. Opisujcie tutaj oraz wyrażajcie opinie na temat ciekawych miejsc do zjedzenia i zabawy.

Moderator: GTW

Postautor: Kucyk » pt maja 27, 2011 8:10 pm

leny pisze:Kuc, a koryto duże podali?


Przepraszam Kolegę Lenego i innych użytkowników tego oto zacnego forum za małe zamieszanie.
Kolega Leny w swym poście http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 3459#73459 zapytał czy koryto jest dobrze wypełnione w odniesieniu do ryżodajni "Sajgon" mieszczącej się na rogu JPII i WP.
Odpowiadam: micha standardowa, ale co z tego, skoro ciężko całość zeżreć bo smakuje byle jak.

Kolejne moje posty odnoszą się do chinola mieszczącego się koło dawnej mleczarni - nowego lokalu o nazwie (no właśnie) Bar-Restauracyjny Style Asia.
I tutaj nie sposób zwrócić uwagi że warto przeczytać treść ulotki zanim pójdzie do druku - wszak spece od reklamy powiedzą: jak się piszesz, tak cię widzą.
Ulotka bowiem zawiera rażące błędy. Od takich niby błahych, typu rzeczony Bar-Restauracyjny (po co ten myślnik?), poprzez niewłaściwe stosowanie wielkich liter: dostawa do biura Gratis, kuchnia Chińsko-Wietnamska (zaś wymieniona przy nich kuchnia polska jest już z małej), kiełki Sojowe, sos Kurkowy, braki odmiany: dostawa na terenie Piaseczno, zapraszamy na strona internetowa, do niezłych baboli będących zapewne wynikiem tego, że język polski jest dla kogoś kompletną chińszczyzną: kaczka z sosem czerwonego wina, wołowina w sosie kurkowy, kurczak w sosiekoperkowym, czy pod pierzynka.
Jednak najlepsze nazwy to:
schabowy panierowy,
placek po zbójrucha,
dorcz w cieście
rosół z kluszkami

i najlepsze: zupa brokowtkowa.

Ja rozumiem że zbój rucha (a kto tego nie robi?), ale myślę że brokowtki są pociotkami słynnej ryby smarzonej. Podobnie jak dorcz.

Ech, wypiję piwo...
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: stentonik » pt maja 27, 2011 8:18 pm

Bruch mnie boli ze smiecho
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: WielkiGęgacz » pt maja 27, 2011 8:58 pm

Ach, te chińskie translatory... 8)
Pozdrawiam
WG
Awatar użytkownika
WielkiGęgacz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt lis 03, 2009 4:56 pm
Lokalizacja: ...:::z Bloków:::...

Postautor: stentonik » pt maja 27, 2011 9:08 pm

Dajmy chłopakom szansę. Zakładam, że nie rozumieją co się tu pisze, więc może przetłumaczmy im post Kucyka. Może odpiszą? :)

对不起失去Lenego和本论坛的其他成员在这里是值得一些混乱。
我的朋友在他的后莉娜#73459 http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 9询问,该通道也符合ryżodajni“西贡“,在人力资源的JPII和拐角处。
我的回答:米莎标准,但还等什么,如果我吃全无论如何难以口味。

我的职位涉及到另一个附近的老乳品位于苯二酚- 一个新的餐厅叫做(没有我)的酒吧,餐厅的风格亚洲。
在这里,这是不可能的注意,你应该阅读包装说明书付印前- 毕竟,从规范广告说,怎么写,这样你就可以看到。
这本小册子包含明显的事实错误。由于这种有问题的酒吧,餐厅的轻浮,类型(什么几许?),通过大写字母使用不当:免费送货到办公室,中越南美食(和取代波兰菜肴他们已经是小),大豆豆芽,酱公鸡,缺乏多种:在皮亚塞奇诺交付,请访问了一大堆baboli网站都可能是由于这一事实,即波兰的人是一个完整的中国:鸭红酒酱,牛肉酱,鸡,在sosiekoperkowym鸡,或羽绒被。
但最好的名称是:
panierowy印章,
蛋糕后zbójrucha,
dorcz在面团
肉汤kluszkami
和最好的汤brokowtkowa。

据我所知,强盗男子移动(谁不?),但我认为他们是pociotkami brokowtki smarzonej著名的鱼。像dorcz。

嗯,我喝啤酒...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Spartacus 999 » pt maja 27, 2011 10:37 pm

Ja za pierwszym razem zauważyłem tylko "zapraszamy na strona internetowa" :D
Ale twoja wnikliwość Kuc spowodowała, żem się oturlał ze śmiechu. LOL
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: AsgAarD_xxx » pn maja 30, 2011 7:56 pm

A ja stwierdzam ze smutkiem, że chińczyk przy Mukine (tfu, Rossmannie) STRASZNIE się spieprzył! Zarówno jeśli chodzi o porcje, ich podanie (jakieś papierowe talerzyki), jak i smak. Dwa razy z rzędu dostałem, hmmmm... rozgotowane? jedzenie. Lipa...

Ostatnio jadam na bazarku (przy skrzyżowaniu, nie u Baby). Oby tam się nie spieprzyło.
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kacka.dziwacka » pn maja 30, 2011 8:45 pm

placek po zbójrucha,
zupa brokowtkowa.


:lol:

niezła reklama. Pewnie kilka osób skusi się na placek po zbójrucha - oby tylko dobrze popierzyli :lol:
kacka.dziwacka
 
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:11 am

Postautor: Kucyk » pt cze 03, 2011 3:00 pm

AsgAarD_xxx pisze:chińczyk przy Mukine (tfu, Rossmannie) STRASZNIE się spieprzył


Dokonałem odwiedzin. Miły Pan za kontuarem na pytanie o zmianę cen (na wyższe oczywiście) odpowiedział:
- No, coś pan? Już dawno się zmieniły! Wszystko drożeje, to i ceny muszą być większe!
- Czyli rozumiem, że skoro ceny wzrosły to i porcje też?
- No coś pan, wszystko drożeje, to i porcje muszą być mniejsze! - odparł z uśmiechem.
Zamówiłem kurczaka po chińsku.
Po kilku minutach oczekiwania dostałem bardzo smaczną (tak, tak - bardzo dobrze przyprawioną) porcjówkę na gustownym talerzyku z tekturki. Obsługa dba, aby się nic przez rant nie przelało, dla tego porcja potrawy była typu "Happy Meal".
Zjadłem, a właściwie wciągnąłem kopczyk i wyszedłem głodny.
To by było na tyle.

P.S. Jedna zaleta chinola Mukine: nie ma kolejek. Bo i specjalnie nie ma klientów.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: Kucyk » czw cze 16, 2011 6:30 pm

Krótko o dwóch chinolach: Mistrz Asia opisywany w poście http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... 1313#71313 i Style Asia.

W pierwszym za 11zł otrzymałem solidną porcjówę bardzo zacnego kurczaka pikantnego podanego przy wtórze dosłownie odrobiny warzyw. Smak wyśmienity i konkretny zatem zaryzykuję stwierdzenie, że ta buda jest moim faworytem.

Natomiast druga wizyta w Style Asia koło dawnej mleczarni wypadła kiepsko. Kurczak chrupiący za 14 zł, pomimo efektownego wyglądu był prawie bezsmakowy. No, może trochę smakował rybą która zapewne kąpała się nie raz w tłuszczu do smażenia. 6 dość długich pasków fileta marynowanych w przyprawie przypominającej nędzne curry Kamisu podanych w panierce która oko cieszy, ale kaleczy podniebienie. Do tego ryż i surówka, czyli dodatki bez smaku (choć kapucha fajnie czosnkiem dawała). Po zjedzeniu pierwszej pałeczki ma się już dość - przychodzi do głowy sytuacja gdy ma się przed sobą całą torbę tłustych frytek, i nic do nich, a głodnym się jest i wtedy wciąga człowiek powietrze, wypuszcza, i myśli: jak ja to wszystko dam radę zjeść? Tu się aż prosi o sos z warzywami dla odmienienia smaku.
Próbowałem też kurczaka curry z talerza sąsiadki. Ech, również bezsmakowy, a i porcja jak dla chomika.
Jeśli Właściciel (którego pozdrawiam i podziwiam za wyjątkowo wręcz - jak na piaseczyńskie warunki - uprzejme i bardzo dobre technicznie podejście do obsługi klienta, tak że aż byłem zakłopotany traktowaniem niczym z dobrej restauracji) czyta to forum to polecam jednak dbanie o konkretny smak potraw, bo tego spodziewam się odwiedzając każdego chinola. No i nie żałować towaru...

To tyle. Idę trawić.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: ola » pt sie 12, 2011 6:28 pm

Dziś zjadłam całkiem niezły ryż smażony z kurczakiem u Chinola na bazarku - za całe 10.50 zł.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Schiza » pt paź 14, 2011 2:25 pm

rzadko jem chinola w Piasecznie, bo po każdym zawsze choruję :shock: ..masakra, jak nie w jedną to w drugą.. nawet po głupiej zupie. Dziś dziewczyny z pracy się nastawiły na dania chińskie, więc uległam ich namowom.

Chinol na rogu powstańców z szkolną..
danie-chrupiący kurczak czy ki c..

szybko zrobili, koleżanka podskoczyła, przyniosła.

otwieram opakowanie, a frytki wyglądają jakby zostały dosłownie wlane z tłuszczem z patelni...po delikatnym naciśnięciu wypływa z ich wnętrza śmierdzący olej ..japierdole.. ok wyłowiłam kurczaka, odsączyłam go z nadmiaru tłuszczu i zjadłam... zaczynam żałować, bo już mnie brzuch boli :( ..
najgorsze jest to że nawet nie mogę iść z reklamacją-bo na pytanie o paragon słyszy się u nich "nie wydajemy", a inna koleżanka była odebrać te paskudztwa.

Co do chinola przy mukine...koleżanka z pracy wyłowiła z ryżu śrubkę od patelni..

nikt mi nie wmówi że jest dobry chińczyk na wschód od Wrocławia..
Awatar użytkownika
Schiza
 
Posty: 1526
Rejestracja: pt maja 08, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Spartacus 999 » pt paź 14, 2011 3:57 pm

Ja akurat od "chińczyka" PW-Szkolna zamawiam najczęściej do domu, zawsze dostaje paragon od kierowcy nigdy nie zamawiam frytek do dań wiec nie wiem jakie są, ale po prostu by mi nie pasowały do tego rodzaju dań (co innego z hamburgerem!).
Mają problemy czasem z ryżem, a to mdły,a to za suchy, a to przypalony. Ale mięcho lub sosy i panierki mieszczą się w średniej piaseczyńskiej i nie chorowałem po ich kuchni. Więc rekomendację utrzymuję dla omawianego przybytku.
P.S Jak zawsze szybko dostarczają jedzenie 10-15 minut średnio czekam.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: Agusia » pt paź 14, 2011 8:54 pm

Spartakus 999 rekomendujesz kiepski ryż???
Awatar użytkownika
Agusia
 
Posty: 256
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 10:13 pm
Lokalizacja: z Wenus

Postautor: Spartacus 999 » pt paź 14, 2011 9:13 pm

Jak na średnią piaseczyńską, to jest ok jak pisałem już kiedyś o nich. Hmm nie rekomenduje kiepskiego ryżu, ale czasem trzeba iść na ustępstwa, bo dobrego nie ma w Piasecznie nigdzie.
P.S Ja mam takie widzimisie do ryżu, że go zawsze mieszam z sosem głównym dania i nie zwracam uwagi na ten szczegół aż tak mocno. Zapychacz i tyle.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: Agusia » pt paź 14, 2011 9:24 pm

Jak poprosisz o doprawienie na gorącym na rogu Jana Pawała II, a Wojska Polskiego to myślę, że możesz być zadowolony. :)
Awatar użytkownika
Agusia
 
Posty: 256
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 10:13 pm
Lokalizacja: z Wenus

PoprzedniaNastępna

Wróć do Restauracje Puby Kluby i gastronomia w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron