Przewodnik początkującego biegacza

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

Przewodnik początkującego biegacza

Postautor: Paulina » czw kwie 05, 2012 3:52 pm

Jak zacząć biegać? Bieganie bez wypluwania płuc, czyli przewodnik początkującego biegacza. Po zimowym letargu, w człowieku budzi się naturalna potrzeba ruchu, która doskonale łączy się z... postanowieniami noworocznymi. „W tym roku schudnę”, „zacznę biegać”, „rzucę fajki i przebiegnę maraton” - brzmi znajomo? Co innego powiedzieć, a co innego słowa zamieniać w czyny. Im bliżej wiosny, tym częściej jestem zasypywany (żeby nie powiedzieć bombardowany) pytaniem: „jak zacząć biegać?”. I wydawałoby się, że bieganie to najprostsza forma ruchu... http://bieganie.natemat.pl/5617,jak-zaczac-biegac-bieganie-bez-wypluwania-pluc-czyli-przewodnik-poczatkujacego-biegacza


Jesteś początkującym biegaczem? Oto 10 błędów, których się musisz wystrzegać. Wielu ludziom wydaje się, że bieganie to taka prosta czynność. Wychodzisz z domu, ruszasz, robisz ileśtam kilometrów, kończysz, wracasz. Nic bardziej mylnego. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, już na starcie popełniają błędy, które mogą mieć poważne konsekwencje. NaTemat prezentuje krótką ich listę. Przeczytajcie, a będziecie wiedzieli czego się wystrzegać. http://natemat.pl/9085,jestes-poczatkujacym-biegaczem-oto-10-bledow-ktorych-sie-musisz-wystrzegac
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Jak zacząć biegać, czyli "Dekalog początkującego biegac

Postautor: DominikaK » pt mar 21, 2014 12:15 am

Obrazek

Od dawna chcesz zacząć biegać, ale ciągle odkładasz swój pierwszy trening na jutro. Dlaczego? Bo zimno, bo pada, bo nie masz z kim, bo nie wiesz, jakie kupić buty do biegania, bo nie masz spodni, bluzy do biegania. Bo nie wiesz, ile razy w tygodniu, czy lepiej biegać rano czy wieczorem... Pytań jest mnóstwo, odpowiedzi na nie też. Dodajmy - różnych odpowiedzi, które w ogóle nie ułatwiają Ci postawienia pierwszego biegowego kroku. Mamy dla Ciebie "Dekalog początkującego biegacza". Przeczytaj, wciel nasze rady w życie i ... ciesz się każdym przebiegniętym kilometrem! http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... acza_.html
DominikaK
 
Posty: 128
Rejestracja: śr cze 19, 2013 7:19 am

Przewodnik początkującego biegacza

Postautor: Roberto » pn mar 24, 2014 1:39 pm

No proszę, wieki tu nie zaglądałem (bo zabiegany jestem :wink: ) a tu nowy temat biegowy! Fajnie :D
W tym temacie można też zajrzeć do moich wcześniejszych postów o bieganiu jest tam również kilka myślę fajnych rad.
Obserwuję, że biega obecnie niesamowita ilość osób i to jest super sprawa! Biegając z głową robimy sobie wielki prezent na przyszłe lata.
Ja w tym roku dostojnie wkroczyłem do kategorii wiekowej M-50 i na początek w pierwszym starcie w półmaratonie (Wiązowna) pobiłem swój rekord o minutę i 30 sekund :piwko: (obecnie 1:32:26)... jak widać bieganie to rozrywka rozpisana na lata :good:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przewodnik początkującego biegacza

Postautor: Roberto » czw kwie 17, 2014 8:59 am

Gorąco zachęcam poczatkujących biegaczy do startu w zbliżających się imprezach organizowanych przez Kondycję, czyli Mili konstytucyjnej i Piaseczyńskiej Piątce. Obydwa biegi są na krótkim przyjaznym dystansie i są w Piasecznie :wink:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przewodnik początkującego biegacza

Postautor: Roberto » czw kwie 17, 2014 9:06 am

Chciałem się jeszcze podzielić jedną obserwacją z ostatniego mojego startu w Orlen Ma-rathonie. Po prostu rozwaliło mnie, jak po 500 m. od startu (a stałem w strefie zaawansowa-nych amatorów na 3:00-3:30) pierwszy gość stanął na poboczu zawiązać sznurówki.... Dobrze, że zszedł na bok, bo zdarzają się geniusze (szczególnie na masowych biegach na 5 i 10 km), którzy ustawiają się w strefach dla szybkich biegaczy i po 100-200m, staja i schylają się w środku tłumu wiązać sznurówki :rozpacz:
Ludzie!! sznurówki wiąże się na supełek (najprostsze) najlepiej za każdym razem w domu przed wyjściem na trening, tak aby to weszło w krew :)
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przewodnik początkującego biegacza

Postautor: Roberto » czw kwie 17, 2014 7:55 pm

Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Bieganie a odchudzanie. Jak biegać, żeby schudnąć?

Postautor: Beata » ndz kwie 27, 2014 4:16 pm

Bieganie jest proste, tanie i niezwykle skuteczne w zrzucaniu zbędnych kilogramów. Dlaczego tak efektywnie wpływa na redukcję wagi? Jak biegać, żeby schudnąć? Jak się przy tym odżywiać? W tym tekście znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o odchudzaniu przez bieganie! http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... dnac_.html
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przewodnik początkującego biegacza

Postautor: Roberto » pn kwie 28, 2014 7:07 am

Wiem, że dla początkujących biegaczy bieganie to sama radość (i zadyszka :wink: ) ale zawsze trzeba pamiętać o kontuzjach!, uwierzcie to prawdziwa zmora biegaczy szczególnie tych, którzy już się wkręcili na dobre. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepszym sposobem unikania kontuzji jest rozciąganie po każdym treningu i to przynajmniej 8 - 10 minut spokojnego rozciągania!
Poniżej wklejam fajny tekst na temat unikania kontuzji:

http://treningbiegacza.pl/co-zrobic-aby ... y-biegaczy
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » czw maja 15, 2014 5:50 pm

Rozpoczęły się zapisy do Piaseczyńskiej Piątki, dla osób rozpoczynających przygodę z bieganiem jest to idealny dystans na pierwszy start! :D
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » czw maja 15, 2014 5:51 pm

Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Przewodnik początkującego biegacza

Postautor: Roberto » wt cze 17, 2014 6:38 am

Pamiętacie drodzy biegacze o rozciąganiu?
Z osobistego doświadczenia radzę pamiętać, jeśli chcecie długo biegać, a nie chcecie się ustawiać przy tym w kolejce do ortopedy i rehabilitanta :twisted:
Poniżej wrzucam link do fajnego artykułu na ten temat:

http://treningbiegacza.pl/rozciaganie-d ... -w-pigulce
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Przewodnik początkującego biegacza

Postautor: Roberto » wt cze 24, 2014 9:25 am

Kiedyś już na tym forum (nie pamiętam kiedy) wspominałem o bieganiu boso. Znala-złem fajny artykuł na Trening Biegacza na ten temat. Sam biegam boso, zalecił mi to w zeszłym roku ortopeda jako element rehabilitacji po kontuzji. W Piasecznie najlepszym miejscem do "bosego" biegania jest stadion GOSIRu przy ul. 1 Maja. Trawa jest świetnie utrzymana i myślę, że bieganie po trawie obok bieżni nie powinno nikomu przeszkadzać :)
Zachęcam do czytania i biegania :D (oczywiście z głową, zaczynając od 1-2km)

http://treningbiegacza.pl/bieganie-boso ... a-kontuzje
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Przewodnik początkującego biegacza

Postautor: Roberto » czw cze 26, 2014 6:56 am

Może jestem nudny z podsyłaniem linków do artykułów, ale jak przeczytałem nie mo-głem się opanować :D
Ścięgno Achillesa może nie jest zmora początkujących biegaczy, ale jak już was dorwie to... kaplica :cry:
Dlatego warto zadbać o nie wcześniej, a nie jest to wcale takie trudne. Piszę o tym bo wielu moich kolegów biegaczy (szczególnie tych ambitniejszych amatorów) miało lub ma kłopoty z Achillesem. Niestety dla części z nich zakończyło ono ich przygodę z bieganiem :(

http://treningbiegacza.pl/zapalenie-sci ... u-biegaczy
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

cron