Czy profesjonalny sport przetrwa w Gminie Piaseczno?

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

Postautor: Krzysztof Dynowski » śr sty 04, 2012 7:57 pm

Sten poruszył chyba, niejako na marginesie, najważniejszy problem - ogólnie sportu w Piasecznie, nie tylko piłki nożnej - kibiców.

Mamy kilkudziesięcio, czy nawet kilkuset tysięczną Gminę. I co - łatwiej znajdziesz zatwardziałego kibica Legii Warszawa czy FC Barcelona niż KS Piaseczno, nie mówiąc już o niższych ligach. Albo przybysza z Tarnobrzega, który nadal kocha swoją Siarkę z rodzinnego miasta, a nie jakiś KS, KP czy inną cholerę z Piaseczna.

Na mecze np. Laury Chylice chodzą albo starsi mieszkańcy, którzy pamiętają klub z dawnych lat, albo młodzi znajomi piłkarzy. Jak chodzę (zdarza mi się :) na meczy KS-u albo GOSIR-ek, to obrazek jest podobny - albo fani starej daty, albo młodzież. Jak zabrałem kiedyś swoich chłopaków na mecz, to byliśmy chyba jedyną rodziną na trybunach, która nie miała krewnego bądź krewnej na murawie. A kiedyś...

Pamiętam te wyprawy trabantem do żabieńca na mecze Jedności. Wujek był ich fanem, więc zabierał mnie i kolegę w weekendy na mecze. Smak chemicznych chipsów, łacina futbolowa, betonowe trybuny i ludzie krzyczący do/na piłkarzy. Mimo, że nie wiedziałem wtedy, o co dokładnie chodzi, czułem, że dla tych ludzi jest to coś ważnego. A dzisiaj?

Na co komu mecz, skoro w TV albo na Youtubie może obejrzeć powtórkę Barca - Real? Komu się dzisiaj chce ruszyć d... na stadion? Wolą siedzieć w domu, albo pojechać do stolycy.

Nie ma dla kogo moi mili, nie ma dla kogo...
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Czy profesjonalny sport przetrwa w Piasecznie?

Postautor: Majkel » sob sty 14, 2012 8:07 am

Przeglądając filmy na iTV Piaseczno trafiłem na reportaż z Balu Sportu http://www.itvpiaseczno.pl/bal-sportu-2 ... 9,977.html niecierpliwych odsyłam od razu do 9:54 a przede wszystkim 10:04 min tego filmiku, gdzie Burmistrz Lis jasno i wyraźnie daje do zrozumienia, że on się specjalnie nie interesuje sportem i dziwię się, że człowiek, który jest zwolennikiem rozwoju sportowego, uważa że nie każdy powinien uczestniczyć w zawodach, więc jasno i wyraźnie daje do zrozumienia, że od dawna nie miał ochoty na sponsorowanie profesjonalnego sportu na terenie Gminy Piaseczno. Niech całkowicie zamkną KS Piaseczno oraz GOSiR w Piasecznie, bo po co dawać pieniądze na sport. Według obecnych urzędników, lepiej wydać 3 mln na skatepark, który ma być wykorzystany przez małą garstkę młodzieży, niż dalej sponsorować rozwój profesjonalnego sportu. Ja takiemu Burmistrzowi podziękuję przy kolejnych wyborach.


Na deser screen z filmiku http://www.itvpiaseczno.pl/sport,1,13.19,1181
Po tym co teraz dzieje się ze sportem w Piasecznie, powinni jak najszybciej zdjąć banner, lub niech postępują tak, jak na nim napisali:

Obrazek
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: Kucyk » sob sty 14, 2012 9:38 am

Taki mały apel do piszących. Nie spłycajcie tematu przez uproszczanie wszystkiego do tego że Lis jest [cenzura], bo za chwilę okaże się że za wypadek Tupolewa osobiście (i jednoosobowo) odpowiedzialny jest Tusk, zaś za zamknięcie kopalń - z 6 milionów Polaków - jedynie Balcerowicz.
Drodzy piszący, miejcie świadomość, że samorząd gminny czy powiatowy to nie królestwo gdzie władzę absolutną sprawuje monarcha siedzący na złotym tronie. Władzą jest rada gminy czy powiatu, zaś burmistrz (starosta) za pomocą podległych mu urzędników wykonuje jej wolę. Pisanie że burmistrz nie miał ochoty na sponsorowanie profesjonalnego sportu jest populizmem. Burmistrz może tyle dać na profesjonalny czy na nieprofesjonalny sport ile... ma w swoim prywatnym portfelu. Burmistrz może lubić, bądź nie lubić sportu, ale to nic nie zmienia bo to rada gminy ma budżet i to ona nim dysponuje. Jeśli przeznaczy jakąś sumę na klub, to burmistrz będzie musiał dopilnować aby po pierwsze, kasa poszła w terminie i wysokości założonej, dwa - została właściwie rozliczona.

Majkel pisze:Według obecnych urzędników

Znów błąd. Powinno być: według obecnych radnych - członków rady gminy. Urzędnicy nic do tego nie mają poza tym co napisałem powyżej: jest polecenie wypłacić, to wypłacają, potem rozliczają faktury i sprawdzają prawidłowość wydatkowania.

Ale nie o tym miałem pisać. Otóż jak co poniektórzy wiedzą, na wsiach (a gminie Piaseczno bliżej jednak do wsi niż miasta) używa się permanentnie takiego narzędzia jak grabie, które ze swej konstrukcji zasadniczo grabią do siebie. I ludzie mają to w genach.
Ze sportem jest jak z... kolejką wąskotorową. Ochy, achy, zachwyty jaka to atrakcja, perełka, duma z piaseczyńskich osiągnięć, wizje urozmaicenia oferty spędzania wolnego czasu, no same pozytywy. Tylko jakoś pieniędzy na to nie widać. A dlaczego im nie pomagać, skoro to takie skarby mamy w Piasecznie? Otóż grabie się tu odzywają. Dać pieniądze na nasz gminny GOSiR - nie ma problemu, wszak jest on nasz i mamy nad nim kontrolę. Ale dać na KS czy wąskotorówkę zarządzane prywatnie - o nie! Komuś dawać - a jaką kontrolę będziemy mieli? Na pewno tam robią przekręty. Co będziemy kabzę komuś z zewnątrz nabijać!? Nie nasze, nie damy i tyle!!! - unisono radzą radni.
Taka jest polska rzeczywistość, i żadne rzucie gumy tego nie zmieni. Radni są jak grabie - grabią do siebie, do gminy. Na zewnątrz dają tylko tyle ile naprawdę wymuszają na nich obowiązki wynikające z ustaw o samorządzie. I nic więcej.
Radziłbym mieć to na uwadze gdy ktoś kolejny będzie klepał w klawkę wyżalając się jaki to zły burmistrz jest, bo piłki nie chce napompować i musimy grać miękką co niewątpliwie doprowadzi do sflaczenia całości sportu.

To było by na tyle.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: tvpiaseczno » sob sty 14, 2012 10:46 am

Wpis internauty "GOść" pod filmem w iTV Piaseczno

http://www.itvpiaseczno.pl/sport,1,13.19,1181


Prywata pana

Czy Ci szmaciarze z Urzędu nie maja choć odrobiny respektu. Finansowanie świeżo założonego klubu bez tradycji, bez zaplecza, z niedoświadczonym trenerem,kolegą radnego, to wał jak się patrzy. Wnioskowali o 197 tys., w środę dostaną na sesji budżetowej dostaną 180 tyś. na amatorkę i III ligę. Prywata, prywata, prywata W środę 18 stycznia sesja budżetowa przyjdźmy i zobaczmy jak niszczy się sport w Piasecznie, jak demoluje i rozkrada się naszą gminę.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: argrabi » sob sty 14, 2012 11:05 am

Kucyk pisze:Władzą jest rada gminy czy powiatu, zaś burmistrz (starosta) za pomocą podległych mu urzędników wykonuje jej wolę.


Tak nie do końca... To burmistrz ze swoimi urzędnikami jest odpowiedzialny za przygotowanie projektu budżetu czy projektów innych uchwał. A Rada Gminy to praktycznie maszynka do podnoszenia łapek.. Co prawda duża część pracy wykonywana jest w komisjach. Ale i tak zwykle inicjatorem jest burmistrz...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: Kucyk » sob sty 14, 2012 11:51 am

Co do źródeł inicjatyw, Kolego Argrabi, trzeba mieć na uwadze "czynnik ludzki". W poprzedniej kadencji burmistrz Joozek żelazną ręką trzymał cały urząd i radę - wszystko działo się tak, jak on chciał i pod jego pełną kontrolą. Można było powiedzieć że w gminie to on sprawował rządy co nomen omen nie podobało się ludziom i spowodowało jego przegraną. Teraz mamy formę sprawowania stanowiska (proszę zwrócić uwagę że nie użyłem słowa "rządów") nazwijmy to demokratyczną. Stąd nie do końca stawiał bym na jakąś wielką, a na pewno nie na decydującą, rolę pana Lisa w tym, co tam się w budżecie miesza.
Myślę, że nie ma co dalej ciągnąć OT o strukturze zależności w samorządzie terytorialnym. Pora wrócić do narzekań. 8)
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: argrabi » sob sty 14, 2012 12:08 pm

Kucyk pisze:.
Myślę, że nie ma co dalej ciągnąć OT o strukturze zależności w samorządzie terytorialnym. Pora wrócić do narzekań. 8)

Amen.

Generalnie już to napisałem, że Piaseczno przespało ostatnie 4-6 lat, gdzie podobne mu wielkością i potencjałem podwarszawskie miasteczka "dorobiły sie" ładnych, zagospodarowanych ryneczków, porządnych dróg, funkcjonalnych stadionów z zapleczem, często w postaci hal sportowych, itp. itd... A jeśli ów profesjonalny sport zostanie zarżnięty, to nie łudźmy się, że sport amatorski, taki dla mas będzie kwitł... że ktoś zadba o utrzymanie hal sportowych czy boiska, nie mówiąc już o jego modernizacji. Przecież w tym miejscu mogłoby powstać ekskluzywne osiedle "Nad Jeziorką"...
PS. Oczywiście oprócz gości w czapeczkach na bakier i spodniach z krokiem między kolanami na hipernowoczesnej rampie.. A ja już widzę, jak pierwszą ewolucję na desce przy okazji otwarcia skateparku wykonuje burmistrz ;)
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

O czym my mamy merytorycznie rozmawiac?

Postautor: tvpiaseczno » wt sty 17, 2012 10:50 pm

Komentarz ze strony iTV Piaseczno.pl pod reportażem http://www.itvpiaseczno.pl/sport,1,13.19,1181

O czym my mamy merytorycznie rozmawiać?

~żal d..pe ściska pisze:panowie radni. o czym tu mamy rozmawiac, dywagowac i pieprzyć. jak tu jeden z was pisze ze najpierw trzeba cos zbuzyc zeby powstalo na nowo cos lepszego, to mi sie nóż w kieszeni otwiera. gosc nie ma pojecia o czym mowi. gdyby dziewczyny ks piaseczno dostaly pomoc od miasta w kwocie 180tyś to mieli byśmy dzisiaj mocny zespół seniorek w górnej części tabeli pierwszej ligi. pragnę przypomnieć że jako jeden z nielicznych zespołów w Polsce trzon składu to byly nasze wychowanki. do nich można by dokoptować nasze młode juniorki i wystarczyło by ze 3 klasowe zawodniczki ściągnąć. ale wy wolicie dać Lewandowskiemu te 180tyś w wieczne nieoddanie. wiec o czym mamy tu rozmawiac i debatowac? jesteście fałszywymi mydlącymi oczy psełdo społecznikami, wasza obłuda mnie dobija.były plany zrobienia jednego silnego klubu zajmującego się koszykówką. i co wyszło? wstydźcie się o ile wiecie co to znaczy wstyd.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Okiem Radnego Piotra Kandyby

Postautor: Majkel » czw mar 08, 2012 10:58 pm

Do poczytania przed snem:

Sport okiem Radnego Piotra Kandyby http://www.piotrkandyba.pl/attachments/ ... nie_01.pdf
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: Coma » pt mar 09, 2012 2:18 pm

Widzę, że Pan Piotr się rozkręcił medialnie - oby się nie zakręcił jak co poniektórzy i nie zgubił wątku, bo to co zaczął jest bardzo fajne a w to co się miesza niekoniecznie.

Wszyscy się rzucili na ten biedny sport czy się znają czy nie znają, pochylili nad zgniłym jajem i kiwają głową ze zbolałą miną, robią analizy, porównują, przekonują.

Sport ma to do siebie, że jak się nie przeszkadza to się rozwija, poza tym muszą być ludzie zapaleńcy i społecznicy a Agencja ich odstraszy skutecznie. Kto będzie dzieci uczył sportu - manager?

Polecam poczytać o wątkach kryminalnych w Jarocinie, co się dzieje w Spółce itp. itd.

To typowe wodolejstwo, bo wszystko da się zrobić nawet bez Agencji zostawiając to kompetentnym osobom zajmującym się każdą dyscypliną i znają sport od podszewki.

Pan Piotr zaczął wzbudzać sympatię, jednak od jakiegoś czasu rąbie do własnej bramki (przewrotnie) - media pomagają ale potrafią też pogrążyć, a idea zaistnienia Pana Radnego zaczyna się coraz wyraźniej rysować (Kurier Południowy - dział promocja i reklama). Szkoda.
Coma
 
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 11, 2012 11:45 am

Mail od mieszkańca - Zamienił Stryjek siekierkę na kijek

Postautor: iTV Piaseczno News » pn mar 19, 2012 10:25 pm

Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Sejmik sportowy w Piasecznie

Postautor: Redakcja » wt kwie 10, 2012 6:42 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Re: Sejmik sportowy w Piasecznie

Postautor: Majkel » czw kwie 19, 2012 6:38 pm

Był ktoś na dzisiejszym sejmiku sportowym?
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: wdolinski » czw kwie 19, 2012 7:38 pm

Z tego co wiem miał być Mariusz Kujaszewski. Może coś wrzuci.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Bliskie porozumienie UMiG z KS Piaseczno?

Postautor: Martin » pt kwie 20, 2012 10:12 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości