Posuneli Zawiślaka z GOSiR

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

Posuneli Zawiślaka z GOSiR

Postautor: Roberto » czw mar 24, 2011 9:13 am

Słyszałem, że posunęli Zawiślaka z dyr GOSiR, może coś drgnie w tym naszym sporcie, chyba nigdzie nie ma twardszego betonu i mocniejszej zmowy jak tu :rozpacz:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Posuneli Zawiślaka z GOSiR

Postautor: Kowal » czw mar 24, 2011 10:40 am

Usunięcie Zawiślaka, było do przewidzenia, po przegranej Zalewskiego o fotel Burmistrza. Nikt nie chciałby mieć człowieka Zalewskiego, na tak kluczowym stanowisku. Są może informacje, kto ma zostać nowym Dyrektorem GOSiRu w Piasecznie?
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Posuneli Zawiślaka z GOSiR

Postautor: Roberto » czw mar 24, 2011 12:15 pm

Ponoć narazie Janiszewski jako p.o.
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Posuneli Zawiślaka z GOSiR

Postautor: Roberto » czw mar 24, 2011 12:16 pm

A potem, nie wiem może konkurs zrobią?
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Posuneli Zawiślaka z GOSiR

Postautor: Agnieszka_G » czw mar 24, 2011 12:41 pm

Roberto pisze:A potem, nie wiem może konkurs zrobią?


a może Ty Roberto staniesz do walki o stanowisko :P to się może coś POSUNIE w tym naszym sporcie 8) może taniec połamaniec albo li skakanie żabką
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Posuneli Zawiślaka z GOSiR

Postautor: Roberto » czw mar 24, 2011 12:58 pm

Dzięki Agnieszka za referencje :) ale potem miałbym pietra, że mnie ktoś posunie... a nie specjalnie gustuję w takiej formie seksu :twisted:
Pewnie będzie jakiś młody platformers :wink: , ważne jest aby był spoza układu, by forsa zaczęła płynąć nie na "działaczy sportowych" tylko na sportowców i na dzieciaki.
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Posuneli Zawiślaka z GOSiR

Postautor: Agnieszka_G » czw mar 24, 2011 1:22 pm

cytat z p. Antoniego Piechniczka

"żeby nie być gołosłownym, proszę popatrzeć, kto trenuje dzisiaj reprezentację męską w siatkówce? Przepraszam, z całym szacunkiem, bo może jest on fantastyczny, ale jest to farmer z Argentyny, który uczył się siatkówki we Włoszech od polskich zawodników, a który dzisiaj jest trenerem reprezentacji Polski w siatkówce. I te przykłady można mnożyć.
Opis: na posiedzeniu senackiej komisji sportu.
Źródło: „Sport.pl” z dnia 28 grudnia 2009 r., s. 8."

i : Jak mawiał trener Piechniczek: „Wiara wierzy w cuda”

dlatego może pójść tą drogą i łapać trenerów na farmach :lol:
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Burmistrz czyści GOSiR

Postautor: Ireneusz » pt mar 25, 2011 9:45 pm

Obrazek

W ubiegły poniedziałek dyrektor GOSiR-u Leopold Zawiślak został zwolniony z pracy przez burmistrza Zdzisława Lisa. - W GOSIR-ze był bałagan w umowach – argumentuje burmistrz. - Ta decyzja ma podłoże polityczne. Zamierzam dochodzić swoich praw w sądzie pracy – broni się dyrektor

Leopold Zawiślak pracował w GOSiR-ze od 12 lat, 8 lat był jego dyrektorem. Na stanowisku tym obsadził go ówczesny burmistrz, Józef Zalewski.
- Każdego dnia starałem się sumiennie wykonywać swoje obowiązki – mówi Zawiślak. - Praca ta naprawdę sprawiała mi dużą satysfakcję.

Coś wisiało w powietrzu

Czarne chmury nad Leopoldem Zawiślakiem zaczęły zbierać się od grudnia 2010 roku. Gdy wybory na burmistrza wygrał kandydat PO, Zdzisław Lis stało się jasne, że w urzędzie nastąpią zmiany personalne. Na stanowisko sekretarza urzędu wrócił Arkadiusz Czapski, zdymisjonowany wcześniej przez Zalewskiego. Mówi się, że to on był największym orędownikiem zmiany na stanowisku dyrektora GOSiR-u. - Dwa dni przed świętami weszła kontrola wewnętrzna – wspomina Zawiślak. - Wypadła dobrze, poza drobnymi uchybieniami, które mogą zdarzyć się wszędzie. Od tego momentu nabrałem jednak podejrzeń, że burmistrz szuka na mnie przysłowiowego „haka”. Poszukiwania uchybień trwały. W końcu znaleziono błahą, niemerytoryczną przyczynę mojej rzekomej niegospodarności i zwolniono mnie z pracy.

Błąd dyrektora, czy decyzja polityczna

18 grudnia na pływalni GOSiR-u odbywały się zawody z cyklu Grand Prix w pływaniu. Wokół basenu wywieszono banery sponsorów. - Zrobiłem to na ich ustną prośbę, tylko na czas zawodów – wyjaśnia Leopold Zawiślak. - W zamian sponsorzy ufundowali wartościowe nagrody dla zwycięzców zawodów. Banery te miały być następnego dnia zdjęte, co było obowiązkiem kierownika pływalni. Mimo to wisiały jeszcze przez kilka kolejnych dni. To właśnie oraz brak pisemnych umów na powieszenie banerów podano jako oficjalną przyczynę zwolnienia.
GOSiR ma podpisane długoterminowe umowy z czterema reklamodawcami, którzy za metr kw. powierzchni reklamowej (w myśl uchwały rady miejskiej) płacą rocznie 300 zł. Leopold Zawiślak uważa, że straty, na jakie mógł ewentualnie narazić gminę z tytułu opóźnienia w zdjęciu banerów są groszowe i nie powinny być przyczyną zwolnienia.

Wezwany na dywanik

W ubiegły poniedziałek, 21 marca Leopold Zawiślak został wezwany do gabinetu burmistrza Zdzisława Lisa, który w obecności Arkadiusza Czapskiego wręczył mu wypowiedzenie. - W GOSIR-ze był bałagan w umowach – mówi Zdzisław Lis. - Nie były podpisane umowy na wywieszanie reklam. Tych uwag było kilkanaście, nie tak wyobrażam sobie pracę dyrektora GOSiR-u. Jednocześnie Zdzisław Lis przyznał, że zastrzeżenia do pracy Zawiślaka nie były na tyle poważne, aby zwolnić go w trybie dyscyplinarnym.
- Myślę, że pan Lis sam tej decyzji nie podjął – mówi Zawiślak. - W mojej opinii, duży wpływ mieli na niego doradcy, w tym pan Czapski, który według mnie jest szarą eminencją urzędu. Oczywiście nie zgadzam się z powodem zwolnienia, uważam, że była to decyzja polityczna. Jako, że czuję się pokrzywdzony, zamierzam dochodzić swoich praw w sądzie pracy, żeby oczyścić się z bezpodstawnych zarzutów.

Stary dyrektor do końca marca

Leopoldowi Zawiślakowi przysługuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia. W praktyce jednak będzie pracował tylko do końca marca. Przez ten czas przekaże swoje obowiązki Ryszardowi Janiszewskiemu, pracownikowi urzędu miasta, który tymczasowo zastąpi go na stanowisku dyrektora. - Pan Zawiślak ma do wykorzystania jeszcze 45 dni urlopu – mówi Zdzisław Lis. - Po tym okresie mógłby jeszcze wrócić do pracy, ale postanowiłem zwolnić go z tego obowiązku. Do czerwca Rada Sportu ma opracować koncepcję rozwoju sportu w gminie. Da to odpowiedź na pytanie, jakie funkcje w całej strukturze będzie pełnił GOSiR i jego dyrektor. Wówczas określimy jego obowiązki i tradycyjnie rozpiszemy konkurs, co wynika z mojej polityki personalnej.

Tomasz Wojciuk http://kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&pag ... ul&id=7012
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Re: Posuneli Zawiślaka z GOSiR

Postautor: stentonik » pt mar 25, 2011 10:32 pm

Roberto pisze: chyba nigdzie nie ma twardszego betonu i mocniejszej zmowy jak tu :rozpacz:


Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Dlaczego zwolniono dyrektora GOSiR?

Postautor: iTV Piaseczno News » śr mar 30, 2011 11:11 pm

Obrazek

Wywiad ze zwolnionym dyrektorem Leopoldem Zawiślakiem. Czy jest to zwolnienie merytoryczne czy polityczne?

Wywiad: http://www.itvpiaseczno.pl/wywiady,1,13.17,1036
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: lipao45 » pt kwie 01, 2011 8:35 pm

To pierwsze
Jeśli mierzysz się wysoko, to namierz i TO:7890067

Obrazek
lipao45
 
Posty: 353
Rejestracja: śr lip 16, 2008 1:51 pm

Leopold Zawiślak znów dyrektorem GOSiR-u

Postautor: Beata » wt wrz 01, 2015 8:36 pm

Obrazek

Od nowego roku szkolnego w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora. Burmistrz wybierze pomiędzy dwoma kandydatami – Jolantą Urbańską z Warszawy, oraz Leopoldem Zawiślakiem – wieloletnim dyrektorem GOSiR w Piasecznie

Pod koniec maja rezygnację z funkcji dyrektora GOSiR złożył Marcin Matyjasiak. Trzymiesięczny okres wypowiedzenia mija 31 sierpnia. Pod koniec czerwca ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, oferty przyjmowano do 24 lipca. Pracą zainteresowanych był aż 14 kandydatów. Powołana przez burmistrza komisja po dokonaniu oceny formalno-prawnej złożonych dokumentów oceniła, że 10 kandydatów nie spełnia postawionych wymogów.

Do dalszego etapu postępowanie konkursowego przeszło czterech kandydatów, którzy 11 sierpnia przystąpili do testu z wiedzy niezbędnej do kierowania jednostką. Po ocenie wyników testów komisja przedłożyła burmistrzowi dwóch kandydatów Jolantą Urbańską z Warszawy oraz Leopolda Zawiślaka, który przez 8 lat był dyrektorem GOSiR w Piasecznie. Swoje stanowisko stracił przed czterema laty.

http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=15608
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości