Bieganie latem jesienią i zimą

Informacje dotyczące Klubu Sportowego Piaseczno. Zapraszamy wszystkich kibiców KS Piaseczno, do rozmowy na tematy związane z życiem klubu: piłka nożna, koszykówka, lekka atletyka, zapasy, kick boxing, baseball. Forum Sportowe Gminy Piaseczno: KS Piaseczno, GOSiR Piaseczno, KS Grawitacja itp. Zachęcamy mieszkańców do promocji sportu i rekreacji w gminie Piaseczno. Informuj o piaseczyńskich Klubach Sportowych, Fitness itp.

Moderator: GTW

Bieganie latem jesienią i zimą

Postautor: Roberto » ndz lis 08, 2009 2:32 pm

Dzień jest teraz krótki i w tygodniu właściewie nie można potrenowac za dnia. W Piasecznie jest brak oświetlonych miejsc gdzie można pobiega. Park przy Chyliczkowskiej i boisko toną w ciemności.
Może spróbujmy coś wspólnie zadziałac aby to się zmieniło??
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Bieganie jesienią i zimą

Postautor: Torex » pn lis 09, 2009 8:45 am

Roberto pisze:Może spróbujmy coś wspólnie zadziałac aby to się zmieniło??


ta....
jedyne wyjście jest biegać z latarkami-czołówkami :twisted:
Torex
 
Posty: 41
Rejestracja: sob cze 13, 2009 6:54 pm

Bieganie jesienią i zimą

Postautor: bartek3 » ndz sty 31, 2010 9:32 pm

Jeżeli już mowa o bieganiu to mam pytanie odnośnie butów. Jakich butów używacie do biegania? Ja chciałbym sobie kupić takie teraz:
http://www.sklep-presto.pl/product-pol-8895-Buty-biegowe-Puma-Ceylon-182939-03.html
no ale nie jestem jeszcze pewny co do zakupu. Co o nich sądzicie?
bartek3
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 9:27 pm

Bieganie jesienią i zimą

Postautor: Roberto » pn lut 01, 2010 7:52 am

Nie biegałem w Pumach, wyglądają atrakcyjnie i cena jest atrakcyjna, ale... :)
Zwykle przy butach sportowych biegowych jest opis zastosowanych systemów amortyzacyjnych ochronnych, tu nie ma. Poza tym jest napisane, że są to buty na lato a do lata jest jeszcze bardzo daleko niestety. Ja swoje buty kupowałem w Fasion Hous w Piasecznie w Reeboku i Nike a ostatnio w Decathlonie. Można trafić na okazje i przeceny i raczej jest gwarancja, że to są naprawde buty orginalne. W sobote kupiłem sobie doskonałe buty do biegania w terenie (trailowe) Salomon za o ile pamiętam 146 zł.
Jak dobierasz buty to sobie najpierw powiedz gdzie i jak często będziesz biegał, jeśli to będzie bardziej rekreacyjnie po dobrych nawierzchniach i jest to początek biegania to takie buty moim zdaniem będą dobre. jeśli masz bardziej ambitne plany to poszukaj coć bardziej wypasionego.
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Bieganie jesienią i zimą

Postautor: timur » pn lut 01, 2010 9:13 am

bartek3 pisze:Jeżeli już mowa o bieganiu to mam pytanie odnośnie butów. Jakich butów używacie do biegania? Ja chciałbym sobie kupić takie teraz:
http://www.sklep-presto.pl/product-pol-8895-Buty-biegowe-Puma-Ceylon-182939-03.html
no ale nie jestem jeszcze pewny co do zakupu. Co o nich sądzicie?


Buty to mają być wygodne i zakup w internecie moim zdaniem jest bezsensu ale jak ci odpowiada cena lub wygląd to idź do sklepu i je przymierz i sam ocenisz czy podeszwa nie jest za sztywna czy ci kostek nie obcierają czy może waga jest odpowiednia, a co do biegania ja biegam na Kabatach choć ciemno nie zrażam się i czekam na dłuższe dni.
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: panda » czw wrz 16, 2010 12:20 pm

Witaj...ja biegam na bieżni przy Chyliczkowskiej...rzeczywiście jest tam ciemno...a park to już kompletnie nie jest oświetlony...fajnie by było jakby to miejsce było oświetlone, bo zawsze kręcą się tam piwne grupki...i czasem troche strach.
Siedzę w ciszy, nic nie robię, wiosna przychodzi i trawa rośnie sama.
Awatar użytkownika
panda
 
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 06, 2009 11:09 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: tutomash » czw wrz 16, 2010 4:12 pm

bardzo dobre miejsce do biegania jest bieżnia w przy szkole w Nowej Iwicznej, jest oświetlona, wyznaczone są tory, są ławki na które można odpocząć, spokojnie można podjechać rowerem czy samochodem, obok szkoły jest parking

polecam to miejsce
Awatar użytkownika
tutomash
 
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » pt wrz 17, 2010 1:20 pm

panda pisze:Witaj...ja biegam na bieżni przy Chyliczkowskiej...rzeczywiście jest tam ciemno...a park to już kompletnie nie jest oświetlony...fajnie by było jakby to miejsce było oświetlone, bo zawsze kręcą się tam piwne grupki...i czasem troche strach.


Ja też tam biegam i masz rację warunki są fatalne, szczególnie, że idzie jesień. Niestety monity w powiecie o podłączenie światła w zeszłym roku nic nie dały i obawiam się, że teraz będzie podobnie :(

Natomiast bieżnia tartanowa jest fajna, ale na sprawdziany albo na określone treningi. Wymaga trochę innego obuwia i bardzo obciąża nogi. Moim zdaniem nic nie zastapi parkowych, leśnych albo szutrowych nawierzchni.
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Spartacus 999 » pn wrz 20, 2010 9:14 am

Chętnie bym, się rozruszał w Zimę i pobiegał, parę kilo zrzucił.
Gdyż Zimą łatwiej niż latem pozbyć się tłuszczyku :)
Zniechęca mnie Piaseczno do Biegania...dużo piesków bez kagańca, ciemno, szemrane typy i za dużo świateł.

Kiedyś jeździłem na rolkach, ale z tym również nie najlepiej jeśli chodzi o Piaseczno :(
Smutne to...no bo niby komu się chce na 45minut biegania robić wyprawę w okolice?
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: Roberto » pn wrz 20, 2010 8:11 pm

Spartacus 999 pisze:Chętnie bym, się rozruszał w Zimę i pobiegał, parę kilo zrzucił.
Gdyż Zimą łatwiej niż latem pozbyć się tłuszczyku :)
Zniechęca mnie Piaseczno do Biegania...dużo piesków bez kagańca, ciemno, szemrane typy i za dużo świateł.

Kiedyś jeździłem na rolkach, ale z tym również nie najlepiej jeśli chodzi o Piaseczno :(
Smutne to...no bo niby komu się chce na 45minut biegania robić wyprawę w okolice?


Zapraszam cię na bieganie razem z nami, spotykamy sie we wtorki na stadionie przy Chyliczkowskiej o 18 oraz w soboty na Zimnych dołach o 12. Biegi prowadzą trenerzy a chętni są na różnych poziomach wydolności :lol:
Popatrz sobie na stronie: www.abckondycja.pl
Po fotkach przekonasz sie, że świetnie się bawimy, ja zacząłem z nimi biegac w zeszłym roku i gorąco polecam. Jedni biegaja dla kondycji, drudzy by zwalic parę kilo, ważne aby wyjśc z domu 8)
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » śr paź 13, 2010 1:06 pm

Spartacus 999 pisze:Chętnie bym, się rozruszał w Zimę i pobiegał, parę kilo zrzucił.
Gdyż Zimą łatwiej niż latem pozbyć się tłuszczyku :)
Zniechęca mnie Piaseczno do Biegania...dużo piesków bez kagańca, ciemno, szemrane typy i za dużo świateł.

Kiedyś jeździłem na rolkach, ale z tym również nie najlepiej jeśli chodzi o Piaseczno :(
Smutne to...no bo niby komu się chce na 45minut biegania robić wyprawę w okolice?


No to jak Spartacus biegasz gdzieś?
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Bieganie jesienią i zimą

Postautor: Roberto » pn paź 18, 2010 9:06 am

bartek3 pisze:Jeżeli już mowa o bieganiu to mam pytanie odnośnie butów. Jakich butów używacie do biegania? Ja chciałbym sobie kupić takie teraz:
http://www.sklep-presto.pl/product-pol-8895-Buty-biegowe-Puma-Ceylon-182939-03.html
no ale nie jestem jeszcze pewny co do zakupu. Co o nich sądzicie?


Tu jest dobry link odnośnie butów sportowych, zapominamy czasami (szczegolnie na początku) o supinacji i pronacji.

http://wbiegu24.pl/index.php?option=com ... Itemid=498
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » śr paź 27, 2010 12:19 pm

Po raz kolejny wystąpiliśmy do powiatu o oświetlenie dodatkowymi lampami stadionu przy Chyliczkowskiej, zobaczymy co tym razem :(
Po zmianie czasu naprawdę będzie trudno w Piasecznie znaleźć miejsce do pobiegania.
A co na to nasi kandydaci na radnych, burmistrza itd.??
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dodano oświetlenia na stadionie przy Chyliczkowskiej

Postautor: Roberto » pt lis 05, 2010 12:33 pm

W końcu ruszyło się coś z oświetleniem bierzni na stadionie przy Chyliczkowskiej, dołożono dwie lampy. Nie jest to luksus ale zawsze, teraz można tam biegać po ciemku :)
Wiem, że Renata i Wiesiek Paradowscy z Kodycji chodzili za tym do powiatu pare razy i... wychodzili DZIęKI :good:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Roberto » czw lis 25, 2010 12:47 pm

A propo wyborów wszyscy na forum mamy takie nadzieję, że coś się zmienii :)
to może i ja nieśmiało upomnę się o nas biegaczy amatorów :roll:
Mało, że zimno, pada to jeszcze mamy ciemno na stadionie przy Chyliczkowskiej i do tego zajebii..... błoto, a biegać się chce (bo to nałóg)
Może jest gdzieś w programie zwycięskiej PO miejsce dla tych co sami bez namawiania dbają o swoje zdrowie i kondycję, czyli biegaczy :?:
To takie pytanie retoryczne, ale może ktoś się pochyli nad naszą mizerią :(
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sport w Gminie Piaseczno oraz KS Piaseczno, KS Grawitacja, GOSiR Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości