Strona 1 z 1

Nagrody młodym sportowcom za wybitne rezultaty sportowe

Post: śr cze 11, 2008 2:05 pm
autor: teresa
Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego po raz czwarty przyznał nagrody młodym sportowcom, którzy uzyskali wybitne wyniki w rywalizacji w zawodach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. W czwartek, 12 czerwca uroczyście wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla młodych sportowców, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w 2007 r. Nagrody finansowe oraz dyplomy otrzyma czterdziestu trzech zawodników reprezentujących pięć klubów z terenu powiatu. Dziewięć osób otrzyma wyróżnienia.

Spośród nagrodzonych sportowców sukcesy na arenie międzynarodowej odnieśli: Adrianna Poręcka (I miejsce i tytuł Mistrzyni świata w Mistrzostwach świata w Tańcu Sportowym w Rimini w kat. disco dance solo juniorzy młodsi), Mateusz Strzeżek (I miejsce i tytuł Mistrza świata w Mistrzostwach świata w Tańcu Sportowym w Rimini w kat. hip-hop solo juniorzy), Edyta Szczęsna (II miejsce i tytuł Wicemistrzyni świata w Mistrzostwach świata w Tańcu Sportowym w Rimini w kat. disco dance freestyle solo juniorzy młodsi), Justyna Biernadska (III miejsce i tytuł drugiej Wicemistrzyni świata w Mistrzostwach świata w Tańcu Sportowym w Rimini w kat. disco dance freestyle solo seniorzy) reprezentujący Klub Sportowy „Grawitacja” z Piaseczna, Anna Słowik (III miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w kick-boxing semi-contact), reprezentująca Klub Sportowy „Piaseczno” oraz Małgorzata Wicha (III miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Sprinterskim Biegu na Orientację) reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy „OSiR” Góra Kalwaria.

Trenerzy najlepszych sportowców uhonorowani zostaną pamiątkowymi dyplomami. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Urszula Strzeżek, Szymon Kowalewski (taniec sportowy, KS „Grawitacja”), Marcin Pałuba, Piotr Siegoczyński (kick boxing, KS „Piaseczno”), Bożena Goss, Tomasz Kucza (jazda szybka na wrotkach i łyżwach, UKS „Zryw” Słomczyn), Władysław Machowski (biegi na orientację, UKS „OSiR” Góra Kalwaria), Tomasz Bąk (kick boxing, KS „Nadstal” Krzaki Czaplinkowskie) i Andrzej Janas (pływanie, UKS „Skalar” Góra Kalwaria).

Nagrody przyznawane są sportowcom do 20 roku życia, którzy zajęli miejsca na podium w zawodach organizowanych na szczeblu ogólnopolskim lub międzynarodowym. Przewidziano także wyróżnienia, które otrzymują zawodnicy za zajęcie miejsc od 4 do 10. Nagrody i wyróżnienia mogą być przyznawane zawodnikom zrzeszonym w stowarzyszeniach kultury fizycznej, w tym także w uczniowskich klubach sportowych, które mają siedzibę i prowadzą działalność na terenie powiatu.

W tym roku Zarząd Powiatu przeznaczył na nagrody łącznie kwotę 35 tys. zł.
Źródło: piaseczno.pl

Post: sob cze 28, 2008 1:30 pm
autor: tvpiaseczno
Relacja z przyznania nagród dostępna w iTV Piaseczno, zapraszamy do ogladania!