Strona 1 z 1

Biegnę dla Dominika - charytatywna akcja biegowa

Post: czw mar 20, 2014 11:17 pm
autor: Redakcja
Obrazek

Biegnę dla Dominika - charytatywna akcja biegowa podczas Grand Prix Warszawy

Dominik to czternastoletni chłopiec zmagający się od 5 lat z nowotworem mózgu. Już w najbliższą sobotę możemy mu pomóc w ramach kolejnej imprezy z cyklu „Grand Prix Warszawy 2014” w Lesie Kabackim. Wystarczy pobiec ze specjalną kartką na koszulkę „biegnę dla Dominika”. Wówczas Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże chłopcu 10 tys. zł. Szansą dla Dominika jest kosztowna terapia w Niemczech, na którą rodzina pilnie zbiera środki.

W zbiórce pieniędzy może wziąć udział każdy uczestnik biegu. Kartki – identyfikatory akcji – zawodnicy będą mogli odbierać w dniu imprezy od godziny 9.30 w biurze zawodów zlokalizowanym przy starcie.
Bieg na dystansie 10 km rozpocznie się o godzinie 11.00 na tyłach hipermarketu przy stacji technicznej Metra. Na starcie pojawią się również pracownicy Banku, zrzeszeni w sekcji biegowej liczącej blisko 280 osób w całej Polsce.

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje Charytatywne Akcje Biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia. Od 2013 roku do akcji włączyło się już niemal 5 tys. osób, a Fundacja przekazała beneficjentom łącznie ponad 430 tys. zł.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronie www.biegajmyrazem.pkobp.pl