Konferencja Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Konferencja Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły

Postautor: Redakcja » śr mar 05, 2014 11:17 pm

Obrazek

8 marca 2014 r. w Warszawie odbędzie się konferencja Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły w 2017. Na konferencji prasowej Komitet zaprezentuje przyczyny i cele swojego działania. Następnie po uroczystości „Wisła jest kobietą” zaprosimy na prawdziwy flisacki poczęstunek z kuchnią typowo wiślaną. Po części oficjalnej i publicznej odbędą się obrady Komitetu.

Obrazek

Komitet RRW2017 to oddolna inicjatywa osób i organizacji, które dążą do uchwalenia przez Sejm RP Roku Rzeki Wisły, dla uczczenia 550 rocznicy pierwszego wolnego spływu na Wiśle, początkującego blisko 300 letni najświetniejszy okres w historii rzeki. Wraz z uchwałą sejmową planowane są programy i szeroko zakrojone działania o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i inwestycyjnym, przy współpracy różnych podmiotów i środowisk wiślanych. Członkami Komitetu są osoby z instytucji państwowych i organizacji pozarządowych- stowarzyszeń, towarzystw, fundacji, których działalność jest związana z naturalnym oraz historyczno-kulturowym dziedzictwem rzeki. W zamierzeniu jest wypracowanie przestrzeni do kooperacji pomiędzy samorządami lokalnymi a organizacjami pozarządowymi realizującymi działania wzdłuż Wisły. Obecnie trudno o dobre warunki- środowisko jest rozproszone, brak budżetów i programów wparcia, wieloletnie zaniedbania w infrastrukturze. Wisła jest "trudnym tematem" i dla organizacji, i dla samorządów. Rok Wisły ma zmienić podejście władz lokalnych- ma skierować zainteresowanie na Wisłę i jej potencjał kulturalny, turystyczny, społeczny. Dążeniem Komitetu jest stworzenie dobrego klimatu do działań na Wiśle poprzez zainteresowanie władz samorządowych, tworzenie programów wzorcowych dedykowanych Wiśle, budowę bazy wiedzy na temat wiślanych inicjatyw obywatelskich, integrację środowiska.

Obrazek

Informacje o inicjatywie Rok Rzeki Wisły 2017 są na www.rokwisly.pl

Robert Jankowski - sekretarz Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły w 2017
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11347
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron