Zmniejszą się korki na Płaskowickiej 3 pasy na Piaseczno

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Zmniejszą się korki na Płaskowickiej 3 pasy na Piaseczno

Postautor: Filip » ndz mar 02, 2014 4:14 pm

Obrazek

Wyjeżdżając z Ursynowa, nie trzeba będzie stać w tak dużych korkach na Płaskowickiej. Kierowcy w stronę Piaseczna i obwodnicy będą mogli skręcać z dodatkowego pasa.

Na ul. Płaskowickiej spore korki tworzą się praktycznie codziennie. Najgorzej jest po południu i na początku weekendu. To jeden z głównych wyjazdów z Ursynowa w stronę Piaseczna i południowej obwodnicy. Po jej dociągnięciu w zeszłym roku do Puławskiej korki na Płaskowickiej jeszcze się zwiększyły.

Teraz są jednak szanse, że wkrótce sytuacja tam się poprawi. Wszystko dzięki niezbyt drogiemu zabiegowi. Kierowcy skręcający w stronę Piaseczna zyskają na Płaskowickiej dodatkowy trzeci pas. Jezdnia nie będzie jednak poszerzana. Prawy pas, który służył wyłącznie do skrętu w prawo, w kierunku centrum będzie także przeznaczony do skrętu w lewo.

Pod koniec zeszłego roku takiej organizacji ruchu domagał się ursynowski radny Paweł Lenarczyk. Już wcześniej tego rozwiązania nie wykluczał miejski inżynier ruchu Janusz Galas. Teraz ostatecznie zatwierdził nowy projekt.

Trzy pasy istnieją tam na blisko 100-metrowym odcinku ul. Płaskowickiej, tuż przed Puławską. Wszystkie auta stojące na tym fragmencie powinny wyjechać na jednej zmianie świateł. Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj zapowiada, że zmiany będą tam wdrożone wczesną wiosną.

Ursynowscy radni dopytują się także, kiedy ruchliwa ulica Płaskowickiej zostanie poszerzona. Miasto na razie nie ma na to pieniędzy. W tej sytuacji zaproponowano, by przy okazji przedłużenia południowej obwodnicy drugą jezdnię ulicy zbudowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trasa ekspresowa przez Ursynów ma być budowana w latach 2016-2019.

Na razie GDDKiA zdecydowała, że drugą nitkę Płaskowickiej zbuduje tylko na odcinku od ul. Gandhi (gdzie powstanie wjazd na ekspresówkę) do ronda przy ul. Pileckiego.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... 40059.html
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Zmniejszą się korki na Płaskowickiej 3 pasy na Piaseczno

Postautor: argrabi » ndz mar 02, 2014 4:28 pm

Trochę to pomoże, choć korki zaczynają się jeszcze przed Realem. I blokują rondo...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: płatek » śr mar 05, 2014 9:22 am

Rondo przy Realu zabrało mi już tyle życia, że nienawidzę tamtędy jeździć...wymaga przerobienia w pierwszej kolejności!
płatek
 
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 05, 2014 9:07 am


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron