Festiwal Rewolucje Kobiet w Warszawie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Festiwal Rewolucje Kobiet w Warszawie

Postautor: Beata » ndz lut 23, 2014 12:31 pm

Obrazek

Spotkania, debaty, wykłady, projekcje filmów, sport, teatr, warsztaty, muzyka. To wszystko podczas prokobiecego festiwalu, który rozpocznie się 22 lutego i potrwa do 10 marca. Festiwal "Rewolucje Kobiet" organizowany jest po raz czwarty. Inicjatywa jest wydarzeniem towarzyszącym warszawskiej manifie.

- Celem festiwalu jest trafić do jak najszerszego grona kobiet i dlatego łączy w sobie wydarzenia kulturalne, społeczne, sportowe, a czasem nawet polityczne. W trakcie dwóch tygodni będziemy mogli m.in. podyskutować o teologii feministycznej i jej miejscu w świecie nas otaczającym, pójść i pobawić się w krytyka/czkę sztuki, zobaczyć ważne i intrygujące filmy oraz przedstawienia teatralne, porozmawiać na luzie, ale w szacownym gronie o współczesnej prozie kobiecej, kopnąć piłkę tak by wpadła prosto do bramki, wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla potrzeb festiwalu warsztatach i poszukać punktu G. Z przyjemnością zapraszamy wszystkie Kobiety na wspólną, rewolucyjną przygodę - w ten sposób o imprezie piszą organizatorki.

Wydarzenie poświęcone jest pamięci Anny Laszuk, działaczki kobiecej, wieloletniej dziennikarki radia Tok.Fm, autorki głośnej książki "Dziewczyny, wyjdźcie z szafy". - "Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą”. To rewolucyjne motto przyświecające naszemu festiwalowi zaczerpnęłyśmy od Ani Laszuk, kobiety wiedzącej czego chce od życia i nie bojącej się po to sięgać, „dobrej duszy” feminizmu, której poświęcamy tegoroczne „Rewolucje Kobiet” - mówią twórczynie inicjatywy.

Organizatorki stwierdzają, że festiwal tworzony jest społecznie i niedochodowo. - Promujemy aktywność kobiet, organizacje kobiece, miejsca angażujące się w prokobiecą działalność. Większość zorganizowanych przez nas wydarzeń oferowanych jest uczestniczkom darmowo, niektóre z ogromnymi zniżkami lub za symboliczną opłatą pokrywającą koszty materiałów - informują.

Festiwal organizują członkinie Porozumienia Kobiet 8. Marca. Partnerują nam w tym roku: Chrząszczyki, PiłkaNaHali, Warszawski Klub Futbolu Stołowego, Dziewczyny Do Wzięcia, Teatr Konsekwentny, Fundacja MaMa, Teatr POLONIA, Komiksowy Dream Team, Fundacja Feminoteka, Cafe Szpulka, Kino Muranów, Kino LUNA, Gender Studies IBL PAN, Furia - nieregularnik lesbijsko-feministyczny, Kobieca Sekcja Wing Tsun Kung Fu, Sprawy Sadowskiej/inne_istorie, Klub Czytelniczy Kolacje Literackie, BUDLES, Barbarella.p/ Love.Store, Instytut Teatralny, Zuzanna Pol, Dorota Piekarczyk, Pussy Project, Festiwal Sputnik, Damski Tandem Twórczy & Siostry & Syrena, Wyd. Wielka Litera, Dziewczyny na Politechniki.

Program wydarzeni można znaleźć na stronie internetowej
http://rewolucjekobiet.blogspot.com/201 ... obiet.html

Więcej informacji na facebookowej stronie Rewolucji Kobiet
https://www.facebook.com/events/144537112373918/
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron