Rajd Polski Kobiet wyścig po zdrowie Polek

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Rajd Polski Kobiet wyścig po zdrowie Polek

Postautor: Redakcja » wt cze 18, 2013 6:53 pm

Obrazek

21 - 23 czerwca 2013 roku odbędzie się III edycja Rajdu Polski Kobiet. Celem zawodów, organizowanych przez Fundację Teraz Kobiety, jest walka z chorobami nowotworowymi u kobiet i promowanie wykonywania badań profilaktycznych. Tradycyjnie impreza przyjmie formułę off-roadową z elementami zmagań szosowych. Do sportowej rywalizacji stanie kilkadziesiąt załóg, w składzie których znajdą się m.in. popularne aktorki, piosenkarki, celebrytki i sportowcy, a być może również przedstawicielki ministerstw.

Twarzami III Rajdu Polski Kobiet są aktorka Dorota Kamińska, która aktywnie i z sukcesami uczestniczyła we wszystkich edycjach imprezy oraz Wojtek Chuchała, kierowca Subaru Poland Rally Team. Wzorem ubiegłego roku, w rajdzie wezmą udział także męskie załogi, jadące w charakterze wsparcia operacyjnego. O dodatkową dawkę adrenaliny i niezapomniane emocje zadbają również inni sportowcy, na czele z Nataszą Caban, wykonujący ewolucje na swoich wyczynowych motocyklach.

- Chcemy zachęcić Kobiety do przeprowadzania cyklicznych badań, takich jak mammografia, USG piersi i narządów rodnych, badań cytologicznych czy okresowych badań specjalistycznych na poziom hormonów. świadoma profilaktyka jest najprostszym czynnikiem poprawiającym skuteczność leczenia i zapobiegania chorobom nowotworowym u Kobiet - mówi dr Krystyna Backiel, Prezes Zarządu Fundacji Teraz Kobiety, pomysłodawczyni i organizator Rajdu Polski Kobiet.

Uroczyste rozpoczęcie tegorocznej edycji Rajdu Polski Kobiet będzie miało miejsce w sobotę, 22 czerwca około godziny 8:30 w Warszawie, przy ul. Karowej. Stąd załogi udadzą się na rajdowe odcinki, przygotowane przez Szkołę Jazdy Subaru i wiodące przez malownicze okolice Mazowsza. Trasa obejmie między innymi Piaseczno, Grójec, Białobrzegi czy Radom. Dalej szutrowymi drogami uczestnicy pojadą z Piekła do Nieba, by zatrzymać się w miejscowości Sielpie Wielkie, skąd leśnymi drogami dotrą do Starej Wsi, gdzie zanocują w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo. Tam będą czekać dodatkowe atrakcje, przygotowane przez gospodarzy.

W trakcie III edycji Rajdu Polski Kobiet uczestniczki wezmą udział w badaniach mammograficznych i cytologicznych w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku. Na całej trasie zawodów rozlokowane będą mammobusy oraz ambulanse do poboru krwi, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy okolicznych miejscowości. Przed rajdem i po jego zakończeniu realizowane będą pikniki medyczne w różnych miastach Polski, przy udziale partnerów motoryzacyjnych.

Na zakończenie III Rajdu Polski Kobiet zostaną podsumowane efekty wszystkich akcji. Raporty medyczne i statystyczne zostaną przekazane do mediów po przeprowadzeniu badań profilaktycznych. Konferencje prasowe z udziałem partnerów, sponsorów, patronów, mediów oraz samych uczestniczek i uczestników rajdu, poświęcone omówieniu celów medycznych i sportowych związanych z III edycją Rajdu Polski Kobiet, zaplanowane są na 23 maja, 21 czerwca oraz po rajdzie, na 28 czerwca. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Kobiety. Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym Fundacji Teraz Kobiety i Rajdu Polski Kobiet została firma Subaru Import Polska. Partnerami motoryzacyjnymi kontynuującymi współpracę są: Dom VOLVO Autoryzowany Dealer Volvo, Dealer BMW Bawaria Motors. Pojedyncze załogi kobiece wystawią: Dealer Mercedes-Benz oraz Dealer LEXUS. Imprezę wspierają stali Partnerzy Fundacji, m.in.: Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Białostockie Centrum Onkologii, Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, Grupa Medyczna LUX MED FADO, Grupa Medyczna MEDICA z £odzi, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku, Europejskie Centrum Zdrowia w Otwocku, AM Art-Media Agencja PR, ATS - System.

Tak było rok temu:

<object width="853" height="480"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/x_D4sXEKJ0M?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/x_D4sXEKJ0M?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Program Rajdu Polski Kobiet:

I dzień – 21.06.2013 (piątek) – Warszawa, ul. Karowa 18
Godz. 17:00-19:00 odbiór administracyjny
Godz. 17:30-19:00 konferencja prasowa
Godz. 18:00 badanie kontrolne, oznakowanie pojazdów

II dzień – 22. 06.2013 (sobota) – Warszawa, ul. Karowa, trasa rajdu, DOJO
Godz. 8:00 zbiórka załóg
Godz. 8:45 przejazdy pokazowe samochodami rajdowymi
Godz. 9:00 start rajdu
Godz. 9.18 Polbot Kruszywa – próba sprawnościowa
Godz. 9.38 Szpital MSW – badania (30 minut)
Godz. 10.28 Centrum Onkologii – badania (30 minut)
Godz. 13.21 Skierniewice – próba sprawnościowa
Godz. 14.51 Nowe Miasto nad Pilicą – próba sprawnościowa, szkolenie techniki jazdy
Godz. 19.24 DOJO Stara Wieś – próba terenowa
Godz. 19:30 Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO – meta I etapu; zakwaterowanie, kolacja

III dzień – 23. 06.2013 (niedziela) – DOJO; Warszawa, ul. Karowa
Godz. 09:30 start do II etapu
Godz. 11.10 Piekło – Niebo – zadanie
Godz. 12.40 Chlewiska – Muzeum
Godz. 15.00 Warszawa, Karowa – meta rajdu
Godz. 16:00 ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i pucharów, przejazdy pokazowe samochodami rajdowymi

Po szczegóły zapraszamy na www.rajd-polski-kobiet.pl i www.facebook.com/RajdPolskiKobiet
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11116
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości