Warszawska restauracja zdobyła gwiazdkę Michelin

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Warszawska restauracja zdobyła gwiazdkę Michelin

Postautor: Majkel » czw mar 14, 2013 4:18 pm

Obrazek

Atelier Amaro jest pierwszą polską restauracją, która została nagrodzona Gwiazdką Michelin. Wyróżnienie w tym francuskim przewodniku znaczy w świecie gastronomii tyle, co Oscar w dziedzinie filmu. W czwartek w Paryżu miał swoja premierę Czerwony Przewodnik Kulinarny Michelin "Main Cities of Europe 2013". Warszawska restauracja Atelier Amaro jest pierwszym polskim lokalem uhonorowanym gwiazdką.

Jak poinformował Michelin, inspektorzy byli pod wielkim wrażeniem wykorzystania lokalnych produktów, innowacyjnego stylu gotowania i oryginalnego łączenia smaków. - Jestem bardzo dumny z wielkiego wyróżnienia, jakim jest dla mnie Gwiazdka Michelin - powiedział Wojciech Modest Amaro, szef restauracji. W 2012 roku Atelier Amaro wyróżniono tytułem Wschodzącej Gwiazdki, który oznaczał bardzo duże szanse na zdobycie właściwego wyróżnienia w kolejnych latach.

Obrazek

Gwiazdka Michelin to marzenie restauratorów na całym świecie. Tytuł jest ogromnym wyróżnieniem, dlatego decyzję o jego przyznaniu podejmuje kolegialnie aż trzech inspektorów Michelin, którzy anonimowo składają wizyty. Jedna gwiazdka oznacza bardzo dobrą restaurację w swojej kategorii, dwie oznaczają rewelacyjną kuchnię wartą odwiedzenia, a trzy – wyjątkową kuchnię wartą specjalnej podróży.

Już samo znalezienie się w przewodniku Michelin jest dla każdego lokalu bardzo dużym wyróżnieniem. W tym roku Francuzi opisali, w sumie 40 polskich restauracji – 21 z Warszawy oraz 19 z Krakowa. Do stołecznej restauracji Butchery and Wine powędrował symbol Bib Gourmand oznaczający korzystny stosunek jakości do ceny. W przeciwieństwie do prestiżowych gwiazdek, decyzję o umieszczeniu restauracji w przewodniku może podjąć jeden inspektor.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 79882.html

:good:
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Warszawska restauracja zdobyła gwiazdkę Michelin

Postautor: kateee » pn mar 18, 2013 1:52 pm

Nie wiem, czy jest to najlepsza restauracja, ale szczerze wątpię. Jakie są kryteria wyboru restauracji które później są oceniane. Przecież niemożliwością jest, żeby inspektorzy odwiedzili wszystkie istniejące w Warszawie restauracje. Swoją drogą kiedyś byłam w Atelier Amaro i jedzenie, może i faktycznie było na najwyższym poziomie, ale nie powiedziałabym tego samego o obsłudze...
kateee
 
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 18, 2013 1:45 pm


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron