Galeria Kabaty powstanie w Warszawie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Galeria Kabaty powstanie w Warszawie

Postautor: weronika » wt gru 04, 2012 12:54 pm

Centrum handlowe większe od Warszawy Wileńskiej ma powstać na Kabatach. Jego częścią będzie dziewięciosalowe kino Helios
Inwestycję o nazwie Galeria Kabaty chce zbudować koncern Tesco. Czterokondygnacyjny budynek z dwupoziomowym podziemnym parkingiem stanie u zbiegu Wąwozowej i al. KEN, w miejscu blaszanego supermarketu zbudowanego w 1999 r. Gdy go otwierano (wtedy działał pod marką Hit), stał prawie w szczerym polu, dziś otaczają go domy.

Kabaty to jeden z rejonów Warszawy najbardziej atrakcyjnych dla lokalizacji obiektów handlowych. Jest dobrze skomunikowany (tuż obok jest końcowa stacja metra), przeciętna siła nabywcza okolicznych mieszkańców jest wyższa od warszawskiej średniej, a w pobliżu nie ma konkurencyjnych galerii handlowych (na razie - trwają przygotowania do rozbudowy hipermarketu Real o galerię handlową zlokalizowaną na terenie dzisiejszego parkingu).

Koncepcję architektoniczną Galerii Kabaty opracowała krakowska pracownia MOFO Architekci (zaprojektowała także m.in. wrocławskie centrum handlowe Pasaż Grunwaldzki). Tesco latem uzyskało jeden z ostatnich dokumentów, które trzeba skompletować przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę - uzgodnienie warunków realizacji inwestycji przez warszawską Regionalną Dyrekcję Ochrony środowiska. RDOś nie postawił zaporowych warunków, choć dziwić może nakaz ogrodzenia galerii od południa wysokim na dziesięć metrów ekranem akustycznym, który ma chronić przyszłą, na razie nieistniejącą zabudowę mieszkaniową przed hałasami z rampy rozładunkowej.

Centrum handlowe na Kabatach będzie mieć 45 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia. To więcej niż powierzchnia centrum handlowego Warszawa Wileńska na Pradze (ok. 40 tys. m kw). Klienci będą mogli korzystać z ponad stu sklepów i restauracji. Operatorem hipermarketu będzie Tesco w formacie Extra, czyli z bogatszą ofertą i dodatkowymi usługami. Budynek będzie zaopatrzony w dwupoziomowy podziemny parking na prawie 1,8 tys. aut. Do tego planowane jest także dziewięciosalowe kino, które naraz będzie mogło pomieścić 1,9 tys. widzów. Jego operatorem ma być sieć Helios, która już dwa lata temu podpisała w tej sprawie wstępne porozumienie z Tesco.

Władze Heliosa są przekonane, że kinowy multipleks w galerii handlowej ma szansę wygrać konkurencję z Multikinem działającym u zbiegu Indiry Gandhi i al. KEN. To dwunastosalowe kino jest rówieśnikiem blaszanego supermarketu na Kabatach, również zaczęło działać w 1999 r. To oznacza, że choć ma nowoczesne projektory i nagłośnienie, dziś jest obiektem z innej epoki. Obecnie nie buduje się samodzielnych kin, niemających wsparcia galerii handlowej, która podbijałaby frekwencję na seansach. Co prawda na tyłach Multikina miał powstać obiekt handlowy - tzw. ursynowski Fortepian. Jednak od dekady spółdzielnia kupców, która miała go budować, spiera się o prawa do gruntu z miastem. Na dodatek roszczenia do tej działki zgłosili spadkobiercy dawnych właścicieli.

Tesco od kilkunastu miesięcy boryka się z procedurami administracyjnymi. Inwestor nie spodziewał się, że będą trwać tak długo (ten rejon Kabat ma plan zagospodarowania dopuszczający budowę centrum handlowego) i początkowo zapowiadał, że Galeria Kabaty zacznie działać jeszcze w 2013 r. Teraz przedstawiciele sieci nie chcą już ryzykować podawania dat, ale otwarcia obiektu raczej nie należy się spodziewać wcześniej niż na początku 2015 r.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... owych.html
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Galeria Kabaty powstanie w Warszawie

Postautor: ewakowal8 » pn gru 10, 2012 2:59 pm

Ja myślę, że to bardzo dobra wiadomość bo galeria ursynów mówiącdelikatnie jest beznadziejna bo nic tam nie ma ciekawego:/ Na większe zakupy trzeba jeździć do galerii mokotów a teraz będzie pod nosem:) Ciekawe jak szybko się z tym uwiną...
ewakowal8
 
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 06, 2012 5:06 pm


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron