Zwężenie na Puławskiej do 25 stycznia w stronę Piaseczna

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Zwężenie na Puławskiej do 25 stycznia w stronę Piaseczna

Postautor: ulica Puławska » sob lis 24, 2012 10:23 pm

W dzisiejszym Telewizyjnym Kurierze Warszawy i Mazowsza dziennikarka powiedziała, że w związku z budową obwodnicy przy żołny nastąpi zwężenie ulicy Puławskiej i zmniejszenie dopuszczalnej prędkości do 30 km/h i dodała, że przez to mogą tworzyć się korki. A więc od tego poniedziałku Puławska będzie jeszcze bardziej zakorkowana jak dotychczas.
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Zwężenie na Puławskiej do 25 stycznia w stronę Piaseczna

Postautor: Ireneusz » pt lis 30, 2012 12:05 am

Na ul. Puławskiej kierowcy pojadą wolniej i tymczasową jezdnią. 30 km/godz. na Puławskiej. Na wysokości budowy południowej obwodnicy miasta od wieczora w niedzielę ruch do Piaseczna zostanie przełożony na tymczasową jezdnię. Wprawdzie są tam trzy pasy ruchu, ale obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/godz., jak na uliczce osiedlowej. Do 25 stycznia potrwa montaż wiaduktu nad Puławską. http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... _km_h.html
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Budują wiadukt trasy S2. Zamieszanie na Puławskiej

Postautor: Majkel » pt lis 30, 2012 8:16 am

Nad ul. Puławską drogowcy budują wiadukty trasy S2. Kierowcy jeżdżą wolniej i korzystają z jezdni tymaczasowej. Taka organizacja ruchu potrwa do końca stycznia. Trasa S2 przetnie Puławską w rejonie ulic Płaskowickiej i żołny. Na razie z ruchu został wyłączony kilkusetmetrowy odcinek zachodniej jezdni Puławskiej w kierunku Piaseczna. Ruch został przełożony na jezdnię tymczasową z trzema pasami ruchu. http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?t=5784&start=15
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Re: Budują wiadukt trasy S2. Zamieszanie na Puławskiej

Postautor: ulica Puławska » pn gru 03, 2012 3:41 pm

Paraliż na Ursynowie? "Bez obwodnicy będzie dramat"
Jarosław Osowski 02.12.2012 , aktualizacja: 28.11.2012 18:20

To będzie jedna z największych inwestycji nie tylko w stolicy, ale w całej Polsce: w poprzek Ursynowa trzeba zbudować mający ponad 2,5 kilometra tunel dla południowej obwodnicy Warszawy. Zanim powstanie, dzielnicy grozi paraliż komunikacyjny.

dla Ursynowa może to oznaczać pogorszenie sytuacji komunikacyjnej. Obwodnica urwie się bowiem na ul. Puławskiej. Budowa węzła w tym miejscu już teraz utrudnia przejazd - właśnie zaczęło się przerzucanie wiaduktów przyszłej obwodnicy nad ruchliwą wylotówką w stronę Piaseczna. Po otwarciu tego fragmentu obwodnicy do skrzyżowania z Puławską zjadą tysiące samochodów. - To będzie dla nas dramat - przewiduje burmistrz Ursynowa Piotr Guział. - Sygnalizowałem władzom miasta, że trzeba podjąć kilka działań, żeby rozładować korki.

Eksperci spodziewają się bowiem, że zatka się ul. Puławska i najbliższe połączenia obwodnicy z Ursynowem, czyli ulice Płaskowickiej i rtm. Pileckiego. Rada Ursynowa dyskutowała o tym już półtora roku temu. Biuro Planowania Rozwoju Warszawy zaproponowało wtedy poszerzenie ul. Puławskiej o czwarty pas dla autobusów (miasto odłożyło jednak ten pomysł) i usprawnienie skrętu w Dolinę Służewiecką (wytyczono osobne pasy). Wciąż jednak nie zaczęła się obiecywana już na ten rok przebudowa skrzyżowania Puławskiej z ul. rtm. Pileckiego i Poleczki - Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych twierdzi teraz, że stanie się to w 2013 r. Nic za to nie słychać o poszerzeniu ul. Płaskowickiej od Puławskiej i wydłużeniu ul. Indiry Gandhi. - Zaproponowałem, by stworzyć taki lokalny zjazd z obwodnicy na Ursynów, żeby rozładować korki, zanim powstanie jej dalszy ciąg w tunelu. GDDKiA wysłuchała nasze postulaty i na tym się skończyło - ubolewa burmistrz dzielnicy.

Jedyne, co obiecali drogowcy, to w miarę bezkolizyjny zjazd z obwodnicy na jezdnię Puławskiej w stronę centrum Warszawy i ursynowskich bloków. Wcześniej samochody miały skręcać w lewo na światłach przez skrzyżowanie, teraz planowany jest przejazd estakadami nad Puławską i nawrotka. To powinno nieco rozładować korki, ale lekko i tak nie będzie.


Obrazek

Obrazek

źródło: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/51,3 ... .html?i=10
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron