Spacer z historią miasta w tle na Dzień Niepodległości

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Spacer z historią miasta w tle na Dzień Niepodległości

Postautor: Majkel » pt lis 09, 2012 1:26 pm

Obrazek

"Spacer z historią miasta w tle" to propozycja uczczenia Dnia Niepodległości poprzez skoncentrowanie się na naszej tożsamości kulturowej, w poczuciu wdzięczności dla tych, którzy walczyli o to, byśmy mogli ją zachować. Opiera się o debiutującą na rynku aplikację AudioTrip. Dzięki tej technologii do gry może włączyć się nieodpłatnie każdy posiadacz smartfona z systemem operacyjnym Android lub iOS.

11. listopada 2012r. w ośmiu miastach Polski (Gdańsku, Krakowie, £odzi, Opolu, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu) wyruszymy na przechadzkę, by uważniej przyjrzeć się miejscom ważnym dla naszej historii, przypomnieć sobie okoliczności, w jakich nabrały szczególnego znaczenia, posłuchać relacji naocznych świadków, zebranych w Archiwum Historii Mówionej Ośrodka „Karta” i w ten sposób oddać hołd naszym przodkom. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą białych i czerwonych wstążek, by za ich pomocą symbolicznie podkreślić koncentrujący się we wskazanych obiektach pierwiastek polski.

Już dziś można pobrać darmową aplikację AudioTrip na swój smartfon (poprzez zeskanowanie kodu QR lub wpisanie adresu www.audiotrip.org). W niedzielę, 11 listopada 2012 r. aplikacja udostępni "Spacer z historią miasta w tle”, który pozwoli Ci dotrzeć do miejsc o znaczeniu szczególnym w dziejach Warszawy, wysłuchać relacji świadków historii i świadomie świętować Niepodległość. Projekt realizowany wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa.

http://www.audiotrip.org/spacer.html
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość