Strona 1 z 1

W listopadzie za darmo zwiedzisz perły architektury

Post: śr paź 24, 2012 8:03 pm
autor: Paulina
"Darmowy listopad w narodowych instytucjach kultury" to nowa inicjatywa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niej, od tego roku już zawsze w listopadzie wszyscy chętni bezpłatnie będą mogli zwiedzać najważniejsze muzea. W tym roku ministerstwo zaprasza do: Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu, £azienek Królewskich oraz Pałacu w Wilanowie. http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ktury.html

Przez cały listopad za darmo będzie można odwiedzać cztery największe narodowe instytucje kultury: Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, £azienki Królewskie oraz Pałac w Wilanowie. Wszystko dzięki podpisanemu w sierpniu porozumieniu i wsparciu resortu kultury.

- Po obliczeniach ekonomicznych i sprawdzeniu frekwencji w najważniejszych muzeach i instytucjach narodowych podjąłem decyzję, że listopad na stałe będzie miesiącem wolnym od opłat dla zwiedzających - poinformował minister Bogdan Zdrojewski.

Celem akcji jest zwiększenie dostępności do oferty kulturalnej i edukacyjnej w muzeach najwyższej klasy. Przedsięwzięcie zostanie zainaugurowane 31 października wystawą prezentującą cztery muzea - Rezydencje Królewskie oraz ich programy edukacyjne. Pięćdziesiąt wielkoformatowych fotografii będzie można oglądać do 15 listopada w Galerii Plenerowej £azienek Królewskich.

Lekcja kultury

W ramach nowej akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wybranych czterech muzeach zaplanowano także 800 lekcji muzealnych, które również będą wolne od opłat. Zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników instytucji, skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, nawiązywać będą m.in. do idei nowoczesnego patriotyzmu.

Pełny wykaz zajęć edukacyjnych oraz godziny otwarcia są dostępne na stronach poszczególnych placówek:
www.zamek-krolewski.pl
www.lazienki-krolewskie.pl
www.wilanow-palac.art.pl