W listopadzie za darmo zwiedzisz perły architektury

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

W listopadzie za darmo zwiedzisz perły architektury

Postautor: Paulina » śr paź 24, 2012 8:03 pm

"Darmowy listopad w narodowych instytucjach kultury" to nowa inicjatywa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki niej, od tego roku już zawsze w listopadzie wszyscy chętni bezpłatnie będą mogli zwiedzać najważniejsze muzea. W tym roku ministerstwo zaprasza do: Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu, £azienek Królewskich oraz Pałacu w Wilanowie. http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ktury.html

Przez cały listopad za darmo będzie można odwiedzać cztery największe narodowe instytucje kultury: Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, £azienki Królewskie oraz Pałac w Wilanowie. Wszystko dzięki podpisanemu w sierpniu porozumieniu i wsparciu resortu kultury.

- Po obliczeniach ekonomicznych i sprawdzeniu frekwencji w najważniejszych muzeach i instytucjach narodowych podjąłem decyzję, że listopad na stałe będzie miesiącem wolnym od opłat dla zwiedzających - poinformował minister Bogdan Zdrojewski.

Celem akcji jest zwiększenie dostępności do oferty kulturalnej i edukacyjnej w muzeach najwyższej klasy. Przedsięwzięcie zostanie zainaugurowane 31 października wystawą prezentującą cztery muzea - Rezydencje Królewskie oraz ich programy edukacyjne. Pięćdziesiąt wielkoformatowych fotografii będzie można oglądać do 15 listopada w Galerii Plenerowej £azienek Królewskich.

Lekcja kultury

W ramach nowej akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wybranych czterech muzeach zaplanowano także 800 lekcji muzealnych, które również będą wolne od opłat. Zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników instytucji, skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, nawiązywać będą m.in. do idei nowoczesnego patriotyzmu.

Pełny wykaz zajęć edukacyjnych oraz godziny otwarcia są dostępne na stronach poszczególnych placówek:
www.zamek-krolewski.pl
www.lazienki-krolewskie.pl
www.wilanow-palac.art.pl
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron