Metallica w Polsce - Warszawa, 10 Maja 2012 roku

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Metallica w Polsce - Warszawa, 10 Maja 2012 roku

Postautor: Artur N. » śr mar 21, 2012 8:19 am

10 Maja 2012 w Warszawie na Lotnisku Bemowo odbędzie się 3. polska edycja festiwalu Sonisphere, a pierwszym znanym headlinerem jest METALLICA! W Warszawie zespół Metallica pojawi się w ramach specjalnego tournee, które upamiętniać będzie 20-rocznicę wydania jednego z najlepszych albumów zespołu, zatytułowanego po prostu “Metallica” (lub “Black Album”). Póki o nie podano żadnych bardziej szczegółowych informacji na temat samego Festiwalu Sonisphere, ale już samo potwierdzenie występu legendarnych muzyków jest jego najlepszą zapowiedzią i rekomendacją. http://www.puby.com/metallica-koncert-w-polsce-2012/
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Metallica w Warszawie

Postautor: Spartacus 999 » śr mar 21, 2012 10:32 am

Jeśli ktoś z Was jest mocno zajarany na ten koncert, to z doświadczenia 2009 wiem, że nagłośnienie było potężne, a osoby bez Golden Circle stoją bardzo daleko.
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Metallica w Warszawie

Postautor: amasoft » śr mar 21, 2012 2:13 pm

Też byłem w 2010 roku na Sonisphere, czy w tym roku pójdę to się okaże...
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Metallica w Warszawie

Postautor: maggie » pn mar 26, 2012 8:46 am

Byłam w 2010. Płyta wcale nie była aż tak daleko od sceny, a przynajmniej stojąc na niej nie czułam się jakbym coś traciła. Na Bemowie nagłośnienie również było bardzo dobre, a setlista Metalliki prawie idealna. W tym roku rezygnuję, dać 210 zł (o ile dobrze pamiętam, podnieśli ceny biletów o 10 zł) za możliwość posłuchania samego "Black Album" to według mnie głupota. żeby chociaż supporty były dobre, ale nie... Acid Drinkers, Hunter, Gojira, Luxtorpeda- słabizna, jedynie Black Label Society i Machine Head są warte uwagi.

PS. Arturze, szczegóły były podane już dawno temu, trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać: http://www.lastfm.pl/festival/3181158+S ... tival+2012 .
Awatar użytkownika
maggie
 
Posty: 51
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 2:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Metallica w Warszawie

Postautor: amasoft » pn mar 26, 2012 4:00 pm

Nie no, samego albumu "Metallica" nie będzie, na pewno zagrają także inne kawałki (obstawiam że będzie Master of Puppets, coś z Death Magnetic, pewnie One standardowo, może The Four Horsemen, na 90% będzie też Creeping Death itd.) :twisted:
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Metallica w Polsce - Warszawa

Postautor: Artur N. » pn mar 26, 2012 9:51 pm

maggie, dzięki za info. :)
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Metallica w Polsce - Warszawa

Postautor: maggie » pn mar 26, 2012 9:59 pm

Dobrze, ale w 2010 na Bemowie grali tylko trzy utwory z Blacku (Sad But True, Enter Sandman, NEM), a teraz będą grali cały, przy takiej ilości zespołów supportujących Metallica będzie grała (z założenia) ok 1 godz 30 min. Po odegraniu całego albumu na resztę pozostanie ok 40-50 min, czyli bardzo mało. Obstawiam, podobnie jak Ty, że będzie "Creeping Death", "One" i nawet odważyłabym się powiedzieć, że "Fade To Black". W sumie nawet dla tego jednego utworu mogłabym tam pójść, ale przeraża mnie to, że będzie tam bardzo dużo ludzi z subkultur, których przetrawić nie potrafię. W każdym bądź razie, na pewno show nie będzie skromne.
Awatar użytkownika
maggie
 
Posty: 51
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 2:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Metallica w Warszawie

Postautor: amasoft » pn mar 26, 2012 10:49 pm

Pamiętam jak po tym koncercie kilka dni mówić nie mogłem od śpiewania, cały koncert prześpiewałem z Jamesem.

Co do supportów - jedynie Acid Drinkers i MH mogą być, reszty jakoś nie trawię... Na Sonisphere 2010 było elegancko... Szkoda że w tym roku nie mogą zagrać ze Slayerem, Anthraxem i Megadeathem.

Z utworów z Metalliki, oprócz oczywistych jak NEM, Unforgiven i Enter to najbardziej lubię Don't Tread on Me, Through the Never i The Struggle Within. Wybieram się, ale nie wiem, czy będą jeszcze bilety w połowie kwietnia, kiedy to dopiero będę mógł nabyć ów bilet.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Metallica w Warszawie

Postautor: maggie » pn mar 26, 2012 10:57 pm

To widzę, że byśmy się dobrze dogadali, bo szczerze mogę wyznać, że 3/4, jak nie więcej ich utworów znam na pamięć (nie wliczając najnowszej płyty). Mało, że prześpiewałam cały koncert, to jeszcze potem w samochodzie- radio na full i śpiewamy dalej... :D pamiętam, że pierwszy kawałek jaki po koncercie usłyszałam to "Hero Of The Day", to było piękne. żałuję, że wtedy tak słabo znałam Slayera i nawet nie podeszłam pod scenę. Ehh, jak tak piszę o tym, to mam co raz większą ochotę pójść na ten koncert i pewnie w końcu tak się stanie. W 2010 jeszcze po samym koncercie zostało sporo biletów, więc jestem pewna, że w tym roku będzie tak samo, a trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to, że dwa lata temu grały większe gwiazdy niż będą teraz.
Co do ulubionych utworów- Don't Tread On Me jest również moim ulubionym, ale z tego albumu. Ogólnie trzy pierwsze płyty to mój ścisły TOP :)
Awatar użytkownika
maggie
 
Posty: 51
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 2:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Metallica w Warszawie

Postautor: amasoft » śr mar 28, 2012 2:29 pm

Ja znam na pamięć testy a niektóre umiem też grać na gitarze i perkusji :wink:
Moje ulubione to:
1) Kill Em All
2) Master of Puppets
3) Ride the Lightning
4) AJFA
itd itd 8)
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Metallica w Warszawie

Postautor: maggie » śr mar 28, 2012 2:38 pm

Ano wiadomo, że na gitarce to obowiązkowo, ale nie chciałam, żeby było, że się chwalę ;)) Dobrze wiedzieć, że mam tak ogarniętego w temacie sąsiada ;D I jeszcze 4 wspólnych znajomych na fejsie, nono. :P No to chyba do zobaczenia na koncercie :)
Awatar użytkownika
maggie
 
Posty: 51
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 2:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Metallica w Warszawie

Postautor: amasoft » czw kwie 12, 2012 8:55 pm

ja chyba nie pójdę, fundusze ciułam na majówkę więc szanse marne. :cry:
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Metallica w Warszawie

Postautor: Spartacus 999 » pt kwie 13, 2012 7:20 am

Tym razem odpuszczam, maggie Luxtorpeda to nie słabizna, sprawdź listy przebojów trójki.
Natomiast posłuchać pewnie się wybiorę - :( pod parkan na Bemowie z % w butelce po Coca coli ligt albo Tigerze ze znajomymi i też będę się tam świetnie bawił tak jak na ACDC
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Metallica w Warszawie

Postautor: Artur N. » pn kwie 30, 2012 9:28 am

<object width="900" height="488"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/cbhSPpcS_pQ?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/cbhSPpcS_pQ?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="900" height="488" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Metallica w Warszawie

Postautor: Kowal » śr maja 16, 2012 11:45 am

Metallica - Intro + Hit the Lights - Full Concert (1 of 20) https://www.youtube.com/watch?v=eXSkWz3LEFg
<object width="853" height="480"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/eXSkWz3LEFg?version=3&amp;hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/eXSkWz3LEFg?version=3&amp;hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Pozostałe części na profilu https://www.youtube.com/user/pjanczyk
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron