Piątek 13-go. Wieczór Seryjnych Morderców. Nocny Maraton Fil

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Piątek 13-go. Wieczór Seryjnych Morderców. Nocny Maraton Fil

Postautor: mongie » czw sty 12, 2012 8:11 pm

Nie jestem seryjnym mordercą. Ale oni nimi są! Multikino i Wydawnictwo Znak zapraszają na wyjątkowy maraton filmowy: Wieczór Seryjnych Morderców! Już w piątek 13 stycznia 2012 o godz. 22:00

Młody mężczyzna, lat 15, diagnoza: antyspołeczne zaburzenia osobowości/ obsesyjnie zainteresowany seryjnymi mordercami/ może być niebezpieczny. O kim mowa? O młodości Dextera? Hannibala? Prawdopodobnie także o nich. Ale przede wszystkim to psychologiczny skrót osobowości Johna Cleavera, bohatera książki „Nie jestem seryjnym mordercą”, która ukaże się na polskim rynku 11 stycznia.

Z tej okazji Wydawnictwo Znak, polski wydawca powieści Dana Wellsa, oraz sieć Multikino zapraszają wszystkich kinomanów o mocnych nerwach na Wieczór Seryjnych Morderców. Ten Nocny Maraton Filmowy nie mógł odbyć się w bardziej adekwatnym czasie – w zimny, styczniowy wieczór, a dokładniej w piątek, 13-go!

Przyjdźcie na maraton i zgarnijcie książki o młodym seryjnym mordercy!

Piątek 13-go. Wieczór seryjnych morderców
Nocny Maraton Filmowy
Piątek, 13 stycznia
start: 22:00

Bilety:
22 zł – normalny
19 – ulgowy (za okazaniem legitymacji uczniowskiej lub studenckiej)

UWAGA – już niedługo informacje o promocjach dla czytelników Wydawnictwa Znak!

REPERTUAR (według kolejności wyświetlania):

Pachnidło
reż. Tom Tykwer
Francja, Hiszpania, Niemcy, USA 2006, 147’

"W osiemnastym stuleciu żył we Francji człowiek, którego spośród jakże licznych w tej epoce genialnych i odrażających postaci zaliczyć wypada do najbardziej genialnych i najbardziej odrażających. (...) Nazywał się Jean-Baptiste Grenouille" "Pachnidło" Patrick Süskind "Pachnidło", adaptacja bestsellerowej powieści Patricka Süskinda, to historia człowieka obdarzonego genialnym węchem. Jean-Baptiste Grenouille, zafascynowany zmysłowym światem aromatów, pragnie stworzyć najpiękniejsze pachnidło na świecie. Z chwilą gdy poznaje zapach kobiety, jego fantazja staje się obsesją. Aby zaspokoić swoje pragnienie, nie zawaha się zostać mordercą.

Hannibal. Po drugiej stronie maski
reż. Peter Webber
USA 2007, 121’

Młody Hannibal podczas II wojny światowej w szokujących okolicznościach traci rodziców oraz siostrę. Ucieka z rodzinnej Litwy zajętej przez komunistów i dociera do Francji. Na miejscu spotyka niezwykłą Lady Murasaki, która wprowadza go do świata nienagannych manier, wyrafinowanej sztuki i nie tylko... Rozsmakowany w muzyce klasycznej i książkach, młody Hannibal niespodziewanie poczuje smak zepsutego dzieciństwa, smak siostry...

Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
reż. Niels Arden Oplev
Szwecja, Dania, Niemcy 2009, 152’

To właśnie ten film był pierwowzorem „Dziewczyny z tatuażem”! Scenariusz w oparciu o pierwszą część kryminalnej sagi Stiega Larssona.
Historia sięga lat 60-tych, kiedy 16-letnia Harriet Vanger, pochodząca z zamożnej rodziny, znika bez śladu. Czterdzieści lat później dziennikarz gazety „Millennium” - Mikael Blomqvist otrzymuje nietypowe zlecenie - wpływowy przedsiębiorca Henrik Vanger zwraca się do niego z prośbą o spisanie rodzinnej historii. W trakcie wyszukiwania potrzebnych do kroniki familijnej informacji wychodzi na jaw prawdziwy powód zlecenia – odnalezienie zaginionej siostrzenicy Vangera – Harriet. Zagłębiając się w przeszłość, Mikael wraz z pomagającą mu młodą dziewczyną Lisbeth powoli odkrywa przerażającą i krwawą historię rodziny...
mongie
 
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 10, 2011 11:04 am

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość