MARATON KOTERSKIEGO - tylko w sieci Multikino

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

MARATON KOTERSKIEGO - tylko w sieci Multikino

Postautor: mongie » pn paź 10, 2011 11:11 am

Czasem musi przyjść prawdziwy DZIEń śWIRA, w którym WSZYSCY JESTEśMY CHRYSTUSAMI, a BABY SĄ JAKIEś INNE. Gdzie wtedy znaleźć schronienie? Oczywiście tylko w Multikinie! Już 14 października 2011 roku w wybranych kinach sieci Multikino odbędzie się MARATON KOTERSKIEGO. Trzy świetne filmy, które łączy postać Adasia Miauczyńskiego, trzy świadectwa polskiej codzienności i niespełnionych marzeń inteligentów. A do tego masa śmiechu i dobrej zabawy.
„Dzień świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” są uważane za najlepsze filmy Marka Koterskiego, w których bohater – inteligent Adaś Miauczyński – boryka się z wiecznym niedopasowaniem do świata. Postać wykreowana przez Marka Kondrata na stałe wryła się w kinematografię polską, a większość soczystych tekstów przeszła do języka potocznego. Produkcje Koterskiego ochrzczono mianem „kultowych”. Jest szansa, że taki sam los spotka „Baby są jakieś inne”. A o tym najszybciej będzie można przekonać się w Multikinie 14 października 2011 roku podczas „Maratonu Koterskiego”.
W „Baby są jakieś inne” w roli Miauczyńskiego debiutuje Adam Woronowicz. Partneruje mu Robert Więckiewicz. Na drugim planie błyszczą Małgorzata Bogdańska, Winicjusz Rzymyszkiewicz oraz ulubieniec polskiej publiczności Michał Koterski. „Misiek” tym razem wciela się w rolę sprzedawcy na stacji benzynowej, które to miejsce będzie główną areną zmagań między bohaterami. Film traktuje o trudnych relacjach damsko-męskich, w których to brzydsza płeć jest pomiatana i dyskryminowana. A co za tym idzie, w mniej lub bardziej wybrednych słowach wyraża się o swoich partnerkach, co prowadzi do tragikomicznych sytuacji. Jak mówi sam reżyser: „To odgryzanie się mężczyzn, wyraźnie słabszych i przegranych - zagonionych pod ścianę, w narożnik, do kąta. Gadają na baby krytycznie, sarkastycznie, agresywnie, oskarżająco, żarliwie”. Na ekranie możemy się więc spodziewać prawdziwych emocji oraz nagromadzenia absurdalnych sytuacji – czyli tego, za co najbardziej kochamy kino Koterskiego.
„Maraton Koterskiego” odbędzie się 14 października 2011 roku w wybranych kinach sieci Multikino. Wyświetlone zostaną filmy: „Dzień świra”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” oraz premierowo „Baby są jakieś inne”. Początek seansów o godzinie 22:00. Zapraszamy serdecznie do Multikina!
mongie
 
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 10, 2011 11:04 am

Re: MARATON KOTERSKIEGO - tylko w sieci Multikino

Postautor: gostek26 » pt paź 14, 2011 9:16 am

mongie pisze:...inteligent Adaś Miauczyński – boryka się z wiecznym niedopasowaniem do świata.


Gdybym mógł to chętnie bym się dziś wybrał, niestety... obowiązki. Lubię kino Koterskiego. Natomiast mówiąc o DNIU śWIRA(moim zdaniem najlepsza polska produkcja ostatnich lat), nie powiedziałbym, że Adaś boryka się z niedopasowaniem do świata. Moim zdaniem boryka się raczej z polskimi smutnymi realiami, które sprawiają, że wielu wrażliwych inteligentnych ludzi popada w depresję... lub wyjeżdża z kraju.
gostek26
 
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 14, 2011 9:06 am


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość