Bajki Portugalskie 9 kwietnia 2011 r. o godz. 11.00

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Bajki Portugalskie 9 kwietnia 2011 r. o godz. 11.00

Postautor: wdolinski » śr kwie 06, 2011 6:57 am

Szanowni Państwo

zapraszamy serdecznie na program opowieści Bajki Portugalskie, który odbędzie się w ramach cyklu €žBajkowa Europa€ w Centrum Informacji Europejskiej MSW przy ul. Kruczej 38/42 w Warszawie w sobotę 9 kwietnia 2011 r. o godz. 11.00.

Spotkanie przenaczone jest dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Portugalia jest krajem o bogatej tradycji i kulturze. To kraj, z którego wyruszali podróżnicy, by odkrywać nowe, nieznane lądy. Przywozili ze sobą nie tylko skarby, ale i egzotyczne opowieści, dlatego tradycja usta Portugalii jest niezwykła i zróżnicowana.


Na sobotnim spotkaniu będzie można usłyszeć m.in. fascynujące opowieści o uwolnieniu księżniczki porwanej przez piratów, poszukiwaniu skrabów, a także pouczające bajki o tym, jak poznać prawdziwego przyjaciela. Nie zabraknie również wzruszających bajek o zwierzętkach.


Bajkowa Europa” to unikalny cykl spotkań, który ukazuje wspaniały świat bajek i baśni krajów Unii Europejskiej. Na każdym spotkaniu prezentowany jest jeden kraj. Celem tego cyklu jest odkrywanie kultury europejskiej poprzez poznanie bajek, baśni i opowieści. Jest to niezwykła okazją do zapoznania się z tradycją opowieści ustnych kształtujących wyobraźnię mieszkańców danego kraju.


Spotkanie poprowadzi Michał Malinowski, dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Konstancinie-Jeziornej. Niezwykle barwny sposób wykonania pełen zmian głosu i ekspresyjnych gestów z pewnością oczaruje słuchaczy, a porywająca historia uwrażliwi i otworzy na innych mieszkańców Europy.

Obowiązuje rezerwacja miejsc:

tel. 22 455 54 54 lub 22 455 54 61, e-mail: dagmara.sobczyk@msw.gov.pl.

Wstęp bezpłatny


Bajkowe pozdrowienia

z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość