Koncert Warszawskie Prawykonania [29.10.2010]

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Koncert Warszawskie Prawykonania [29.10.2010]

Postautor: artdecogroup » sob paź 23, 2010 9:53 pm

Dla wielbicieli talentu Jacquesa Loussiera, muzyki klasycznej i jazzu orkiestra Warsaw Camerata oraz Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna przygotowały wspaniałą niespodziankę - koncert Warszawskie Prawykonania [29.10.2010 r.].

W Warszawie odbędzie się polska premiera dwóch Koncertów skrzypcowych, których twórcą jest jeden z najciekawszych pianistów jazzowych i kompozytor – Jacques Loussier. Będzie to również światowe prawykonanie obu koncertów podczas jednego wieczoru.

Jako solista wystąpi znakomity skrzypek Adam Kostecki – profesor Musikhochschule w Hannoverze, uczeń Davida Ojstracha, który zagra z towarzyszeniem orkiestry Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego. Gościem specjalnym będzie Tomasz Tłuczkiewicz - dziennikarz muzyczny i znawca muzyki jazzowej, który przybliży sylwetkę kompozytora i jego osiągnięcia artystyczne.

Muzyka J. Loussiera z powodzeniem przełamuje stereotypy i jest świetnym pomostem między muzyką klasyczną i jazzem, czego doskonałym przykładem są oba koncerty skrzypcowe. żywiołowość połączona z radością gry, egzotyka, perfekcyjna wirtuozeria, cudowne kantyleny, zachwycająca muzyka i jej fascynująca świeżość, składają się na arcyciekawą i intrygującą podróż muzyczną.

Nie można przegapić koncertu Warszawskie Prawykonania, bo dzięki porywającym kompozycjom i błyskotliwym artystom, będzie wybornym muzycznym antidotum na chłodny październikowy wieczór i jesienną depresję.

Koncert Warszawskie Prawykonania odbędzie się w piątek 29 października 2010 r. o godz. 19:00 w kościele Ewangelicko-Reformowanym przy al. Solidarności 74 w Warszawie. Na wydarzenie będą obowiązywać bilety wstępu w wysokości 10 i 15 zł.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna. Patronem honorowym wydarzenia jest Instytut Francuski w Warszawie. Patronami medialnymi są: In Your Pocket, Polska Wita, Wawcity i The Warsaw Voice. Współpraca: Art Deco Group, Grupa Strategia i Pikto.

Koncert jest realizowany dzięki dotacji m.st. Warszawy.

Szczegółowych informacji udziela koordynator artystyczny Małgorzata Kołcz - tel. 790 395 228.

Zapraszamy

http://www.artdecogroup.eu
Awatar użytkownika
artdecogroup
 
Posty: 80
Rejestracja: śr sty 09, 2008 11:31 am

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość